Skocz do zawartości
Temex

Carprotect bx30 + zentralny zamek scorpio problem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. o 3 dniach zakładania centralnego zamka brakuje mi pomysłów. zakupiłem komplet bx30 wraz z siłownikami, dodatkową centralką i pilotami. Rysunki które dostałem wyglądają tak:[

download.htm?id=5649

i tak:

60_1241071405.jpg

 

z pozoru ława instalacja kończy się tym że nie działa zamykanie z kluczyka. Sprawdzałem schemat D i E. Przy E działa na pilot a nie działa na kluczyk. Natomiast jeżeli rozłącze przewody pomarańczowy i biało czarny to działa mi kluczyk a nie działa pilot. Jeżeli biało czarny podłącze do masy wtedy kluczyk działa i zamykanie pilotem, otwieranie już nie. Co do schematu D jak podłącze jak na rysunku to działa tylko kluczyk. Za wszystkie sugestie serdecznie dziękuje, może wy coś doradzicie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może i głupie pytanie... A tak samo dzieję się z drzwiami pasażera? Może niechcący podmieniłeś siłowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Michał, nie podmieniłem bo tylko jeden ma 4 ry kable i jest jako master:)

 

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

 

Nikt nic nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj, spokojnie...

EDIT: rozumiem że centrala nie było wcześniej??

Natomiast jeżeli rozłącze przewody pomarańczowy i biało czarny to działa mi kluczyk a nie działa pilot.

czyli że przekręcasz kluczyk i otwiera wszystkie drzwi??

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy centralny zamek wcześniej był no ale siłowniki i pompke zdemontowałem bo mi raz na 10 razy próbowało spalić pompke jakby powietrze gdzieś uciekało. Dałem siłowniki te które miałem w zestawie. Kable podłaczyłem do dodatkowej centralki i wychodzą z niej biały i brązowy. Troszke nie rozumiem tego że jest jakaś puszka i masa na niej tam u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 siłownik master ma 5 kabli niebieski/zielony biały brązowy i czarny slave tylko niebieski i zielony

 

 

Jeżeli masz 2 centralki to pomyliłeś schematy :P Powinienieś zastosować schemat C w dodatkowej centralce. A 2 przewody biały i brązowy wychodzące z centralki silownikami wpinasz pod przewody wychodzące ze schematu C :D

 

Można też wywalić centralkę centralnego zamka i zostawić tylko tą z radiowym i wtedy zastosować schemat D

 

Jak coś napisz PW lub tel 692-055-559

 

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

Napisz co masz i jak to spiąłeś a postaram się powiedzieć gdzie byk jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał Temex viewpost.gif

Natomiast jeżeli rozłącze przewody pomarańczowy i biało czarny to działa mi kluczyk a nie działa pilot.

czyli że przekręcasz kluczyk i otwiera wszystkie drzwi??

 

Tak dokładnie jak piszesz. Jak rozłącze te przewody które powinny być połączone na schemacie E to działa mi kluczyk. jak połącze to działa mi pilot a nie działa kluczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy centralny zamek wcześniej był no ale siłowniki i pompke zdemontowałem bo mi raz na 10 razy próbowało spalić pompke jakby powietrze gdzieś uciekało.

oj Ty... wystarczyło tylko uszczelnić wężyki doprowadzające powietrze, bo nieszczelność była..

wychodzą z niej biały i brązowy

takie kable Ci tylko zostały?? bez podłączania ich nie śmiga?? brązowy podłączasz pod kierunki, żeby Ci mrugały przy otwieraniu/zamykaniu

 

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

 

Jeżeli masz 2 centralki to pomyliłeś schematy

przecież pisze że ori wywalił... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te 2 centralki co na rysunku. Pierwsza co rozchodzi się do siłowników jak wyczytałem jest dodatkową i za pomocą niej można wysterować mastera. A 2 ga jest radiową, obsługuje piloty, kierunki. Masz racje: master ma 5 kabli, moja pomyłka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temexem to z pierwszą centralką centralnego zamka podłącz siłowniki i te 2 wychodzące z tej centralki przewody (brązowy i biały) podłącz do centralki radiowej wg schematu C i bedzie działac :D

 

Można pominąć centralkę centralnego zamka i zrobić tylko na centralce radiowej ale wtenczas musisz wykorzystać schemat D i przez wkładki może nie działać chodź głowy nie dam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ten dodatkowej centralki co mam 2 kable biały i brązowy zawsze łącze z centralka radiową i kieruje się schematem E, bynajmiej tak mi się do tej pory wydawało że trzeba zrobić. Wywaliłem dlatego też że to zamek powietrzny i przyznam się że nie ufam zamkom powietrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie E a C skoro użyłeś siłowników elektrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematu C nie próbowałem ale jeżeli uda się to nie wiem jak będę mógł się odwdzięczyć...chyba Cie wycałuje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinieneś mieć to wpięte jeżeli chodzi o nową instalacje opartą o siłowniki elektryczne

 

vpic.php?pictureid=jdv1300826311o60_1241071405.jpg

id.jdv1300826311o.jpg

60_1241071405.jpg

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz. Jak użyje schematu C to ma mi chodzić kluczyk i na piloty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeszcze raz. Jak użyje schematu C to ma mi chodzić kluczyk i na piloty?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz mam wszystko jak na dłoni. Spróbuje jutro i dam znać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informuje dla każdego kto ma z tym zamkiem problemy że kolega lukisio miał racje. Po zastosowaniu schematu C wszystko działa jak należy. Punkt oczywiście dla Ciebie. Pozdrawiam i można zamknąć temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzwalanie masą ma dać reagowanie na ori centralny?

U mnie fabryczny centralny byl wyzwalany plusem na kablu otwarcia lub zamkniecia (mowie o tym, co wchodzilo z klamek w drzwiach do sterownika pompki centralnego zamka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyzwalanie masą ma dać reagowanie na ori centralny?

podobno kolega wyp.. wywalił ori centralny bo miał nieszczelność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności