Skocz do zawartości
switajUK

VW MURRAY Newton Abbot UK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow , podzielmy sie wrazeniami na temat najblizszych salonow samochodowych marki VW . Wydaje mi sie ze to moze byc ciekawy temat . Ja osobiscie moge wypowiedziec sie na temat salonu samochodowego VW MURRAY w Newton Abbot . Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie ladne i zorganizowane . Obsluga mila , podaja kawke , nic tylko kupic tam auto . Nic bardziej mylnego ,problemy zaczynaja sie gdy trzeba zrobic naprawe gwarancyjna . Nie bede opowiadal calej sytuacji , za dlugo by to zajelo . Jednak po paru miesiacach staran , z mojej strony oczywiscie , auto zostalo naprawione . A tu podziekowania dla TRADING STANDARDS AGENCY . Na poczatku myslalem ze tylko mi moglo sie to przytrafic , mylilem sie . Dwóch moich kumpli ,o czym dowiedzialem sie pozniej mialo podobne sytuacje , znaczy sie maja je do tej pory . Tak wiec drodzy forumowicze OMIJAJCIE ten salon samochodowy szerokim lukiem .

 

Tak wiec piszcie gdzie warto zajrzec a ktore miejsca unikac.

Edytowane przez pobs
ort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW F.CROSS Grimsby Jak na razie wszystko gra - mili pomocni ceny części tanie.Za wymianę rozrządu z pompą wody krzyknęli 345 funa - szukać taniej ? czy u dealera zrobić ?

P.S.

Fajny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

345 funtów to jest tanio?!?za rozrząd z pompą wody?pogadaj z Zibim.zrobi Ci napewno o wiele taniej ale i napewno lepiej.

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
345 funtów to jest tanio?!?za rozrząd z pompą wody?pogadaj z Zibim.zrobi Ci napewno o wiele taniej ale i napewno lepiej.

 

No to cena niezzzzzzla he he, wymiana z pompa wody ;-) , ciekawe co z reszta, przy takiej cenie to ciekawe czy wymieniaja jeszcze rolke napinajaca i prowadzaca he he czy tylko sam pasek zakladaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
345 funtów to jest tanio?!?za rozrząd z pompą wody?pogadaj z Zibim.zrobi Ci napewno o wiele taniej ale i napewno lepiej.

 

JA też polecam "VW ZIBI" w Northampton :) wszytko na wielki + i nawet na warsztat Cię wpuści żebyś mógł popatrzeć co robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu w Vw st.ives wymieniałem pasek rozrządu ( rolka napinajaca, prowadząca napinacz ) z pompą wody kosztowało mnie to wstyd się przyznać 450funtów. No ale nie miałem tutaj żadnego sensownego mechanika a nie chciałem dawać jakimś partaczom :)

Następnym razem napewno zgłosze się do Zibiego bo widze, że wszyscy chwaliscie :) i ceny konkurencyjne.

Edytowane przez szymondeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następnym razem napewno zgłosze się do Zibiego bo widze, że wszyscy chwaliscie i ceny konkurencyjne.

he ja zadnym mechanikiem nie jestem, troszke wiedzy tylko posiadam ale bez warsztatu ;-) a co do cen to mi nic nie wiadomo, ja tylko pomagam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to cena niezzzzzzla he he, wymiana z pompa wody ;-) , ciekawe co z reszta, przy takiej cenie to ciekawe czy wymieniaja jeszcze rolke napinajaca i prowadzaca he he czy tylko sam pasek zakladaja

 

Nie sądzę, żeby prócz paska i napinacza coś jeszcze wymienili. Dwa lata temu w aso w Yeovil poprosiłem o kompletny rozrząd z pompą wody oraz pasek altka i klimy. Pudełeczka dostałem, zapłaciłem i pojechałem do domu. Jednak za nim zabrałem się za rozrząd coś mnie tknęło i sprawdziłem czy na pewno wszystko mam. Brakowało rolki prowadzącej, jej nakrętki i nakrętki napinacza.

Wkurzony wróciłem do aso i pytam czemu nie dostałem rolki, skoro poprosiłem o komplet. W odpowiedzi dostałem-bo my przeważnie nie wymieniamy tej rolki...:zeco No rozwalił mnie chłop. Nic, rolkę domówiłem.

Za tydzień odbieram, patrzę a tam sama rolka bez nakrętki. No to pytam czemu nie mam nakrętki? No bo jesli już wymieniamy rolkę to używamy starej nakrętki padła odpowiedź...Ręce mi opadły, więc proszę o nakrętki rolki prowadzącej i napinającej. Jedna była na stanie druga na zamówienie i znów musiałem za tydzień przyjechać po głupią nakrętkę warta 1.5 funta.

A na koniec musiałem pojechać oddać starą pompę, żeby dostać depozyt z powrotem. Czyli łącznie musiałem jeździć 4 razy po 40km w jedną stronę, żeby kupić sobie ori rozrząd-takie o to zaroąbiste aso są w UK i płacąc 500funtów za wymianę rozrządu macie dalej starą rolkę napinającą i stare nakrętki, które nowe kosztują po 1.5 funta każda i Bóg wie co jeszcze...szczerze to bałbym się zostawić auta na jakąkolwiek naprawę-na szczęście póki co mechanik moje auto ogląda tylko na mocie i to ze mną za plecami ;)

Teraz na szczęście kupuje ori częśći z etki w warsztacie audi/vw do którego mam dwa kroki i wszystko mam tak jak chcę od ręki lub na drugi dzień. Wiadomo, że często można kupić taniej dobry zamiennik lub tą samą część tylko zamiast z logo vw to z prawdziwym logo producenta, ale jakoś mam hopla na punkcie ori części, a skoro nie płacę za robociznę to moge dać więcej za część ;)

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo my przeważnie nie wymieniamy tej rolki...
No bo jesli już wymieniamy rolkę to używamy starej nakrętki

to tłumaczy wszystko.kolega Beart powinien sobie wziac to do serca.

ale skoro juz przy rozrządzie jesteśmy to w moim aucie był robiony w serwisie vw medway w kent przy przebiegu około 75 tys mil. auto ma teraz 95 tyś i możecie sami zapytać Zibiego.rozrząd przestawiony o całkiem sporo.napinacz paska alternatora urwał się przy odkręcaniu, pasek wyglądał tragicznie(może od tego telepania).

A tak mam wymienione wszystko tzn paski, rolki, napinacze(włącznie z hydraulicznym rozrządu), nakrętki, szpilki, termostat, pompę wody, płyn chłodniczy,świece plus tempomat z którym było sporo rzeźby.do tego Zibi przestawił mi licznik na km i ustawił opuszczanie szyb z pilota(teraz sam już mogę to robić).w serwisie zapłaciłbym co najmniej 2 może 3 razy tyle.przy okazji się sporo nauczyłem i NAJWAŻNIEJSZE widziałem co było w aucie robione!Tego w serwisie nie zobaczycie tylko później się może dowiecie, że oni tego zregóły nie wymieniają albo że używają starych nakrętek.

 

picture.php?albumid=1231&pictureid=7122Zibi:dobrze

 

proponuję zmienić nazwę tematu tego wątku na: UK serwis VW czy warto

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak mam wymienione wszystko tzn paski, rolki, napinacze(włącznie z hydraulicznym rozrządu), nakrętki, szpilki, termostat, pompę wody, płyn chłodniczy,świece plus tempomat z którym było sporo rzeźby.do tego Zibi przestawił mi licznik na km i ustawił opuszczanie szyb z pilota(teraz sam już mogę to robić).

 

zapomniales dodac jeszcze ze rozrzad wystrojony 0.0 he he

 

---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

 

Nie sądzę, żeby prócz paska i napinacza coś jeszcze wymienili. Dwa lata temu w aso w Yeovil poprosiłem o kompletny rozrząd z pompą wody oraz pasek altka i klimy. Pudełeczka dostałem, zapłaciłem i pojechałem do domu. Jednak za nim zabrałem się za rozrząd coś mnie tknęło i sprawdziłem czy na pewno wszystko mam. Brakowało rolki prowadzącej, jej nakrętki i nakrętki napinacza.

Wkurzony wróciłem do aso i pytam czemu nie dostałem rolki, skoro poprosiłem o komplet. W odpowiedzi dostałem-bo my przeważnie nie wymieniamy tej rolki... No rozwalił mnie chłop. Nic, rolkę domówiłem.

Za tydzień odbieram, patrzę a tam sama rolka bez nakrętki. No to pytam czemu nie mam nakrętki? No bo jesli już wymieniamy rolkę to używamy starej nakrętki padła odpowiedź...Ręce mi opadły, więc proszę o nakrętki rolki prowadzącej i napinającej. Jedna była na stanie druga na zamówienie i znów musiałem za tydzień przyjechać po głupią nakrętkę warta 1.5 funta.

A na koniec musiałem pojechać oddać starą pompę, żeby dostać depozyt z powrotem. Czyli łącznie musiałem jeździć 4 razy po 40km w jedną stronę, żeby kupić sobie ori rozrząd-takie o to zaroąbiste aso są w UK i płacąc 500funtów za wymianę rozrządu macie dalej starą rolkę napinającą i stare nakrętki, które nowe kosztują po 1.5 funta każda i Bóg wie co jeszcze...szczerze to bałbym się zostawić auta na jakąkolwiek naprawę-na szczęście póki co mechanik moje auto ogląda tylko na mocie i to ze mną za plecami

Teraz na szczęście kupuje ori częśći z etki w warsztacie audi/vw do którego mam dwa kroki i wszystko mam tak jak chcę od ręki lub na drugi dzień. Wiadomo, że często można kupić taniej dobry zamiennik lub tą samą część tylko zamiast z logo vw to z prawdziwym logo producenta, ale jakoś mam hopla na punkcie ori części, a skoro nie płacę za robociznę to moge dać więcej za część

 

patryk sam wiesz z doswiadczenia ze nie mozna ufac fachowcom z ASO i angielskim mechanikom, oni nie sa mechanicy ale wymieniacze i to tez nie do konca. Wezcie sobie to koledzy do serca bo jak wyjezdzacie z garazu i pierdzielnie cos to i tak stwierdza ze to wasza wina. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
he ja zadnym mechanikiem nie jestem, troszke wiedzy tylko posiadam ale bez warsztatu ;-) a co do cen to mi nic nie wiadomo, ja tylko pomagam

 

Zbyszek i to ci sie chwali bardzo POMAGAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZIBI jak cie dorwac podaje maila , podaj jakis kontakt. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZIBI jak cie dorwac podaje maila , podaj jakis kontakt. [email protected]
jak bedziesz jechal do zibiego, to daj znac to sie zabiore, zeby troche pomarudzic jak bedzie dzialal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności