Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Warto u mnie taka juz od 4 lat jezdzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, czystszy silnik, syf nie dostaje się na np na rolki i paski, przedłużając ich żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy warto?

Oczywiście, że tak. U siebie nie miałem i alternator był regularnie zasyfiony błotem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku B2 i tak się dostaje....atrapa i okulary lamp do szczelnych nie nalezą...(wystarczy, że w zimowej scenerii podmokłej, jazda za solidną ciężarówką i pod maską pozamiatane w sensie odwrotnym od znaczenia)

 

ale trochę ogranicza dostawanie się syfu, a do tego wizualnie się człowiek lepiej czuje bo jak otwiera maske to nie widzi trawy:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze podłączę tu pytanie. Czy warto mocować plastikowe nadkola?

Są takie na allegro.

 

Miałem takie w jakimś samochodzie i były przymocowane chamsko na śruby. Do karoserii

W rezultacie wdała się korozja i już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto mocować plastikowe nadkola?

W Łatku miałem, ale nie pamiętam czy z przodu (raczej tak) czy z tyłu. Na pewno miałem komplet w Corolli i nie były mocowane "chamsko na śruby. Do karoserii", tylko były tam specjalne oczka/przelotki. Wciskało się w nie plastikowe "cosie" i dopiero do nich przykręcało nadkole. Wracając do pytania; wg mnie warto mocować wszystko, co pomaga chronić przed wpływem wody/błota itp. rzeczy.

 

P.S. Największym specjalistą od utrzymania B2 w dobrym stanie jest kosmo, więc jego opinia jest tą bardziej fachową (trochę wazelinki);).

Edytowane przez Tuniek
P.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadkola plastikowe na przodzie były standardem.... są tam mocowania na kilka śrub, siedzą jak należy...

 

na tyle z kolei brak, brak jest także mocowań...

ja kupiłem aftermarketowe i oczywiscie zamocowałem na śruby.... jeśli się nowych otworków nie pozabezpiecza to wiadomo, ze wda się korozja...

ja otworki zabezpieczyłem tak:

 

odtłuszczone otworki, blachowkręty wysmarowałem odpowiednią farbą do blachy i tak wkręcałem.

blachowkręty dodatkowo kupiłem ocynkowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja blachowkręty od nadkoli w poprzednim aucie wkręcałem z dużą ilością smaru, przez parę latek jego posiadania nic się nie wdało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności