Skocz do zawartości
Capulet

[B5] schemat wiązki podgrzewania przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa szyba (mam czujnik deszczu) w serwisie VW - 1070zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowa szyba (mam czujnik deszczu) w serwisie VW - 1070zł
No to daj namiary na ta szybe;) Mowa o podgrzewanej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, za podgrzewaną tak jak już ktoś tu pisał chcą około 1800zł. To 1070 to za normalną...

Wymienią mi za darmo na normalną, jakbym chciał podgrzewaną to musiałbym dopłacić, a 800zł na ulicy nie leży.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200zl w raciborzu;)

 

 

Wlasnie guziczek odebralem z VW, jeszcze wiazka tylko ori wiazka (niestety £100 ), a w awakacje na wyjezdzie szyba grzana.:dance5&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borowicz1981

Odświeże troszke temat. Taka szybka jest także w Rybniku to też jest oddział Darmax s.c. Autoszyby jest to taka sama szyba jak w oryginale tylko bez stempelka VW na samej szybie tylko wtyczki mają logo VW/Audi. 930pln+120pln montaż. Czy ma ktoś dokładny schemat takiej instalacji do tej szyby, bo próbowałem podłączyć według niemieckiej stronki to sam guziczek nie miał podświetlania na czerono tylko na pomarańczowy tak gdyby szyba odrazu była włączona? Próbowałem różnych kombinacji cały czas pomarańczowy. Uprzedze pytania mam włącznik oryginał 3B0 959 622 01C mało tego rozebrałem go na części i w środku jest dioda czerwona i pomarańczowa ale sama czerwona nie chce świecić, tylko razem z pomarańczową lub sama pomarańczowa. Pomoże ktoś?:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a powiedz mi GDZIE WYRWAŁEŚ taką szybę przednią z podgrzewaniem do B5 3BG ??? Ja obdzwoniłem wszyskich majstrów od szyb samochodowych w okolicy i żaden nie miał w ofercie takiej szyby , ani zaopatrzeniowcy tych majstrów nie mają takich szyb. Jak możesz to daj namiary. Pzdr.

 

koledzy a szyba ze skody superb nie pasuje? przecież to bliźniacza konstrukcja a często superby miały grzaną szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a szyba ze skody superb nie pasuje? przecież to bliźniacza konstrukcja a często superby miały grzaną szybę

Jest identyczna, po za logo producenta. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś dokładny schemat takiej instalacji do tej szyby, bo próbowałem podłączyć według niemieckiej stronki to sam guziczek nie miał podświetlania na czerono tylko na pomarańczowy tak gdyby szyba odrazu była włączona? Próbowałem różnych kombinacji cały czas pomarańczowy

 

trochę dawno temu pytałeś ale jak dasz na pin 1 plus a na pin 7 masę wtedy powinna zapalić się czerwona dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę dawno temu pytałeś ale jak dasz na pin 1 plus a na pin 7 masę wtedy powinna zapalić się czerwona dioda

Mały schaboszczak. :hyhy

 

Właśnie walczę z tym włącznikiem i powiem szczerze tracę już powoli cierpliwość. :hmm

Pin 1 =12V

Pin 7 = Masa

... i to się zgadza dioda świeci się na czerwono.

Niestety jest to jedyna możliwa kombinacja, dodam też iż nie do zaakceptowania.

 

W przypadku zadziałania Timera, przekaźnik podaje 12V na Pin 7 !!! czyli mamy napięcie na anodzie i katodzie diody. Następstwa takiego kroku nie muszę chyba tłumaczyć.

 

Rozgryzł ktoś może do końca ten włącznik?

 

P.S. Dodam tylko że Pin 4 i Pin 7 są ze sobą na sztywno połączone.

Według schematu fabrycznego podanie Masy na Pin 2 oraz 12V na Pin 1 powinno zapalić diodę na czerwono, niestety tak nie jest dioda pali się na pomarańczowo.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś posiada może na zbyciu włącznik szyby przedniej?

Założyłem szybę z podgrzewaniem ale jest problem ze znalezieniem używki włącznika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy ktoś posiada może na zbyciu włącznik szyby przedniej?

Założyłem szybę z podgrzewaniem ale jest problem ze znalezieniem używki włącznika....

 

ile dałeś za taką szybkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zł saint gobaint securit czy jakos tak.

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mały schaboszczak. :hyhy

 

Właśnie walczę z tym włącznikiem i powiem szczerze tracę już powoli cierpliwość. :hmm

Pin 1 =12V

Pin 7 = Masa

... i to się zgadza dioda świeci się na czerwono.

Niestety jest to jedyna możliwa kombinacja, dodam też iż nie do zaakceptowania.

 

W przypadku zadziałania Timera, przekaźnik podaje 12V na Pin 7 !!! czyli mamy napięcie na anodzie i katodzie diody. Następstwa takiego kroku nie muszę chyba tłumaczyć.

 

Rozgryzł ktoś może do końca ten włącznik?

 

P.S. Dodam tylko że Pin 4 i Pin 7 są ze sobą na sztywno połączone.

Według schematu fabrycznego podanie Masy na Pin 2 oraz 12V na Pin 1 powinno zapalić diodę na czerwono, niestety tak nie jest dioda pali się na pomarańczowo.

Pozdro.

 

Witam ponownie.

Mam już taki oryginalny wyłącznik ale potrzebuję schematu jak go podłączyc prawidłowo,może ktoś posiada i by się podzielił jego treścią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z tym włącznikiem i powiem szczerze tracę już powoli cierpliwość. :hmm

Pin 1 =12V

Pin 7 = Masa

... i to się zgadza dioda świeci się na czerwono.

Niestety jest to jedyna możliwa kombinacja, dodam też iż nie do zaakceptowania.

 

W przypadku zadziałania Timera, przekaźnik podaje 12V na Pin 7 !!! czyli mamy napięcie na anodzie i katodzie diody. Następstwa takiego kroku nie muszę chyba tłumaczyć.

 

Rozgryzł ktoś może do końca ten włącznik?

 

P.S. Dodam tylko że Pin 4 i Pin 7 są ze sobą na sztywno połączone.

Według schematu fabrycznego podanie Masy na Pin 2 oraz 12V na Pin 1 powinno zapalić diodę na czerwono, niestety tak nie jest dioda pali się na pomarańczowo.

Pozdro.

 

Ten sam problem, ma ktoś rozwiązanie? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu wynika, że dioda pomarańczowa to 'oświetlenie z innego przełącznika' -> byłby to stan gotowości do pracy.

W momencie włączenia przełącznika-timera ogrzewania szyby pin 7 jest połączony z masą poprzez cewkę przekaźnika - wtedy powinna zaświecić się dioda czerwona - byłby to stan pracy-ogrzewania szyby. Gdy timer odłączy pin 7 to powinna na powrót świecić się dioda pomarańczowa. Jeszcze tylko dobrze byłoby wiedzieć co to jest ten 'inny przełącznik' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzł ktoś jak podłączyć ten włącznik ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączoną szybę i działa :)

 

Muszę poszukać tego schematu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20151113_082156.jpg

20151113_084935.jpg

Z faktów wynika że podświetlenie włącznika powinno być czerwone jak inne w aucie, a tylko jeżeli np spali się bezpiecznik lub przerwa na masie będzie do przekaźnika, to wtedy nie będzie czerwone a na pomarańczowo będzie świecić (u mnie już się sprawdziło jak masy właśnie nie było.

Ja jedynie czego u siebie nie zrobiłem, to sygnału nie chciało mi się szukać z alternatora więc podłączyłem + 12V po zapłonie z pod włącznika ogrzewania fotela pasażera,który jest po wyżej w sąsiedztwie:P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś taki schemat żeby samemu go zrobić? Ewentualnie informacje jak podłączyć grzaną przednią szybę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co znalazłeś coś? Też będę zmieniał przednią szybę i chciałbym z podgrzewaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności