Skocz do zawartości
serek

Czujnik uderzeń bocznych - używka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Po przejrzeniu wyników wyszukiwania haseł związanych z w/w czujnikiem, doszedłem do wniosku że nie padła dostatecznie jasna odpowiedź.

Mam uszkodzony IJ0909606N - błąd 01221 lub 01222:side airbag crash sensor. Zamieniony miejscami lewy/prawy nadal wskazuje na ten jeden. W związku z tym szukam używki. Ale... czy same numery IJ0909606N i 5WK41910 wystarczą aby dopasować inny ? Takie numery ma praktycznie każdy SME na allegro. O innych numerach na tym czujniku nie piszę bo te się nie powtórzą.

Ktoś wspominał o adaptacji, ktoś inny o kodach, innym razem wspomniano o nówce z ASO. Najczęściej tematy umierały i nikt nie podał rozwiązania które mu pomogło. Jak to jest z tymi czujnikami ?

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etka nie rozpoznaje tych nr czyli albo czujnik jest zamiennikiem albo są jeszcze jakieś inne nr

i nie kupuj używek niestety ale tu musi być nówka to w końcu odpowiada za twoje przeżycie podczas wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem używkę, zamieniłem, nic nie adoptowałem. Po prostu Plug&Play. Skasowałem błąd w sterowniku poduszek i ufam że zadziała w razie draki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie etka pokazuje stare BOSCHowskie czujniki, w aucie mam SME. Stąd nie sugeruję się etką. Zecik, szukając używki brałeś w ciemno czy szukałeś po numerach ?

Mielke, dlatego szukam drugiego bo w tej chwili mam niesprawny układ. Używka, jeżeli nie wyskoczy błąd w VAG to zadziała tak samo jak moje pozostałe komponenty 13 letniego auta.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po numerach ale suma summarum to założyłem chyba zgodny rocznikowo. Mam gdzieś zdjęcia, jutro postaram się odszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwię się, że oszczędzacie na elementach mających bezpośredni wpływ na Wasze bezpieczeństwo. Tylko elementy fabrycznie nowe gwarantują, że poprawnie zadziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dziwię się, że oszczędzacie na elementach mających bezpośredni wpływ na Wasze bezpieczeństwo. Tylko elementy fabrycznie nowe gwarantują, że poprawnie zadziałają.
Dziękuję, wypowiedź niczego nie wnosząca do tematu. Jak już wspomniałem, musiałbym wymienić wszystkie elementy układu airbag by mieć świadomość, że żaden inny element w tym 13 letnim aucie nie zawiedzie.

 

P.S. Masz rację ale w naszym kraju nie kupię tego czujnika, nowego za rozsądne pieniądze.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu szukać tego czujnika ? , bo mam też ten błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

 

W ktorym miejscu szukać tego czujnika ? , bo mam też ten błąd.

Pod wykładziną, pod fotelem, na poprzecznym wzmocnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

W ktorym miejscu szukać tego czujnika ? , bo mam też ten błąd.

Pod wykładziną, pod fotelem, na poprzecznym wzmocnieniu.

 

Oki, podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przyglądam dyskusji i pewnie mało kto o tym wie (nawet osoby wspominające o kupnie nowych czesci), ze system SRS powinien być w całości wymieniany na nowy po iluś tam latach, wiec tak czy owak kupno nowych podzespołów do reszty "staroci" raczej mija sie z celem...

Kiedyś na forum była dyskusja, chodziło chyba o kodowanie tych czujników czy jakos tak - musi sie zgadzac z tym co jest w sterowniku.

 

Ja kolego podjechalbym do ludzi zajmujących się takimi systemami (są wyspecjalizowane firmy zajmujace sie naprawą sterowników, handlują i naprawiają podzespoły SRS), zaoszczedzil bys czasu i stresu tak mysle sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierza wątek, Panowie? Nie o to pytałem, nie takich odpowiedzi oczekuję. Nie nabijajcie postów, piszcie do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja rada kup nowy wymień skasuj błąd i koniec...

Dziękuję. Podam Ci numer konta bankowego na PW.

 

P.S. za radą Marka skontaktowałem się z INFOCAR'em. Potwierdzili, że liczy się numer czujnika. Nie ma adaptacji, kodowania... zamówiłem używkę, jak założę to napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, wg vaga uszkodzony sensor poduszki kierowcy, mam autko z 97r i mam tam bardzo drogi i niełatwy do dostania sensor w metalowej obudowie. Jest szansa ze Twoim wozie siedzi taki sam. Z tego co pamiętam to był jeden na ebay za 300 euro a ta suma mi nie odpowiadała. W moim wozie pomogło rozkręcenie suszenie na piecu 2 dni (po 1 dalej miałem błąd) na nowo całego uszczelniłem, przeczyściłem pordzewiałe złącze no i mam spokój już rok. Inna bajka czy sensor działa poprawnie, mam nadzieje że nigdy nie będę sprawdzał tego na własnej skórze. Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie przeczytałeś mojego postu. Mam inne czujniki, inny sterownik niż Bosch.

Ale napisz co tam w środku tego czujnika siedzi i jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorki, czytałem ale coś źle zrozumiałem. Kurcze co jest w środku to już nie pamiętam. Sorki za zamieszanie i powodzenia w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc dziś zamontowałem używkę. Zgadzał się tylko numer główny czujnika czyli IJ0909606N, marka SME oraz numer 5WK41910. Pozostałe numery były zupełnie inne, rocznika tej używki nawet nie znam. Po skasowaniu błędu - kontrolka się nie zapala, brak błędów AIRBAG. Tak więc jeżeli winny jest uszkodzony czujnik zderzeń bocznych, wymiana na inny pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki.

 

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

 

Pod wykładziną, pod fotelem, na poprzecznym wzmocnieniu.

 

Czyli po wyjęciu fotela, wykładzinę też muszę wyjąć ? wcześniej zdjąć plastik z progu itd ? Czy jest jakiś sposób aby dostać się do czujnika bez wyciągania wykładziny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz jej wyjmować, wystarczy ze ja podegniesz i bedziesz mial czujnik jak na dłoni :D

Fotel i plastiki na progu i suwnicach od fotela niestety musisz zdemontować, ale z tym nie ma dużo roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności