Skocz do zawartości
papluch

malowanie felg aluminiowych

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ciekawi mnie to jak to wygląda, ogólnie podobają mi się białe alusy ale nie chcę zrobić wiochy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nam nie to białe alu na czarnym aucie to może być ciekawe ale na wszelki wypadek bym zrobił VT na początek aby mieć pewność jak to będzie dokładnie wyglądać a co do auta kolegi blade13 no to jakoś niby pasuje ale kwestia gustu ,ale to takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy zabiorę się za czyszczenie i malowanie, ale efekt będzie dopiero na wiosnę, zastanawiam się tylko czy emblematy w alu dać również na biało czy może na czarno, a rzeczywiście na czarnym aucie będzie ciekawy kontrast :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja malowałem swoje 16' felgi od audi (zdjęcie poglądowe)

2908920909_2.jpg

 

Felgi z oponami kupiłem za 400 zł (bo były poobdzierane - wżery itd) ale proste. Opony odsprzedałem ojcu za 200zł.

Miałem do wyboru - albo piaskować i malować proszkowo (100 zł w sumie za felgę) albo samemu doprowadzić do ładu.

Zdecydowałem się że sam i tak-

-dałem do piaskowania stronę od wewnątrz - zapłaciłem 40 zł za 4 szt.

-zewnętrzną stronę sam czyściłem.

Tam gdzie były wżery zdarłem do gołego alu.

-Do czyszczenia posłużyły mi szczorki druciane na miertarkę / lamelka na szlifierkę (ale z tym baaaardzo ostrożnie) oraz papiery ścierne.

NIEOCENIONA byała gąbka z papierem ściernym (obi chyba z 5 zł)

K22101.jpg

 

Z obu stron felgi prysnąłem dwie cienkie warstwy podklałdu reaktywnego (potrzebny jak bedziesz gdzies miał gołe alu) na to podkład pod akryl i na samą górę bazę srebrną metallic. Całość pokryta lakierem bezbarwnym.

 

Całą akcja kosztowałą mnie 200 zł - farba papiery + pistolet. Felgi lataja tylko na letnich oponach więc o sól się nie boję..

 

Ale przy całości włożonej pracy chyba drugi raz bym tego nie robił i odda do malowania proszkowego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakieś zdjęcia po malowaniu, ja mam alu w bardzo dobrym stanie wiec do gołego nie będę zdzierał, zależy mi na białym kolorze mocno mi się podoba taki kolor na feldze :), zastanawiam się na zwykłym białym albo białą perłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wrzucić przed weekendem bo teraz leża sobie w piwnicy u rodziców. U mnie np. wadą jest to, że na ramionach widać gdzie niegdzie głębsze rysy po grubszym papierze-wyszło to dopiero jak baza wyschła.

 

I zgodzę się..jak połozyłem biały podkład to fele wyglądały zajebiście...no ale juz baze miałem kupioną i chciałem żeby była mozliwie jak najbardziej seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja również mam zamiar pomalować swoje felgi na biało. narazie jestem na etapie ich czyszczenia:] i tutaj mam małe pytanko .. czy orientuje się ktoś gdzie można wygrawerować napis na rancie felgi? chodzi mi o taki napis jak na fotce.Kopia P2332_26-01-13.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomóżcie :] ..

na 3 felgach mam ten napis wygrawerowany a na jednej jest tylko naklejony.

jak już je tak picuje to chciałbym i tą 4 wygrawerować:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeże trochę temat. Chce pomalować felgi w moim audiku na biało ale są w idealnym stanie nie są po rysowane ani nic i pytanie czy musze skrobać starą farbę papierem ściernym czy dobrze wyczyścić i pomalować na biało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, jest trochę firm które się tym zajmują np. http://www.grawerowanie-piaseczno.pl

 

A możesz też podejść do najblizszego jubilera :D i zapytać czy na takim "większym pierścionku" też są w stanie coś wygrawerować.

 

Większe zakłady frezarsko-tokarskie też mają odpowiednie maszyny aby frez wykonać będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś obklejać obręcze matą carbonową? Ciekaw jestem jak by to wyglądało i czy wytrzymałoby próbę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem jak by to wyglądało i czy wytrzymałoby próbę czasu.
ja to robiłem znajomemu i tylne koła w codziennym użytkowaniu dają radę i nic nie odchodzi, niestety przednie od temperatury hamowania odklejają się od środka do zewnątrz... w końcu to folie termoplastyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja malowalem swoje pheonix na bialo podklad baza lakier bezbarwny...niestety do dekli nie dalem podkladu do plastikow efekt byl taki ze mogem co raz je poprawiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amach

Najlepiej przed pomalowaniem dokładnie wypiaskować. Nie jest to duży koszt, a oczyścisz felgę i dobrze przygotujesz ją pod lakierowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PARAGON wejdz w moja galerie zobaczysz jak wygladaja białe pheonixy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam malowałem dzisiaj swoje felgi MOMO na biało, według mnie to zadna wiocha, bo prezentują sie na prawde ładnie. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę wstawić zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co bez opon i jak widać napis nie dokończony ..2014-02-15-1824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2013-06-14-898_1.jpg

 

biały pheonix i zaraz bedzie bialy sline;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adik, jurson_ski to jest lakierowane proszkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności