Skocz do zawartości
papluch

malowanie felg aluminiowych

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie chce pomalować felgi aluminiowe na biało tylko ze nie mam ani sprężarki ani pistoletu chciał by to malować farbą w spreju tylko pytanie jaką może ktoś mi pomóc jakiej użyć jakiego podkładu i ewentualnie lakieru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już sprayem, to polecam markę motip, i koniecznie maluj lakierem akrylowym, podkład też bez problemu dostaniesz w sprayu, tylko pamiętaj żeby nanosić cienkimi warstwami, co ok 10-15min, mi z moimi zeszło pół dnia (samo lakierowanie), a rad udzielał mi doświadczony lakiernik, a dla lepszego efektu pokryj je jeszcze bezbarwnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w temacie chce pomalować felgi aluminiowe na biało tylko ze nie mam ani sprężarki ani pistoletu chciał by to malować farbą w spreju tylko pytanie jaką może ktoś mi pomóc jakiej użyć jakiego podkładu i ewentualnie lakieru...
a ja bym zawiózl to do jakiegoś lakiernika i mu zapłacił bez zbędnego niszczenia nerwów i odchudzania portfela myślę ze w 200zł powinno się zamknąć u lakiernika ale jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprey ma to do siebie ze jest bez utwardzacza. Tak ze jak sie przetrze odrobina rozpuszczalniku to odrazu sie zmywa. Odradzam spreje. Jak sam nie masz mozliwosci pomalowac to przygotuj kup farbe i idz do lakiernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to że nie mam zbytnio kasy od razu wywalić a że umiem wmiare malować to chce sie powoli pobawić tylko chodzi o to że nie mam sprzętu ;/ a jest tez możliwość kupienia u mnie w mieście gdzie dorabiają lakiery bazę w spray ( dorobią jaką chcesz ) bo w poprzednim tak zderzak malowałem i efekt był oki :) tylko pytanie czy tak jakcapslock82, mówi jest bez utwardzacza będę musiał się dopytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farby w sprayu nie mają utwardzacza i po jakimś czasie poprostu je zmyjesz a szczególnie jak myjesz pod wysokim ciśnieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że w mieszalniach, gdzie lakier nabijają w spray, to właśnie dają z utwardzaczem, tylko ma krótszą przydatność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciał by to malować farbą w spreju tylko pytanie jaką może ktoś mi pomóc jakiej użyć jakiego podkładu i ewentualnie lakieru...

Też odradzam w spreye.

Lepiej dać lakiernikowi lub kupić pistolet.

Kiedyś za dobranie lakieru (porządna firma) dałem 90zł-lakier utwardzacz i bezbarwny.

Podkład najzwyklejszy kupiłem.

Ważne aby zmatować starą powierzchnię.

Byłem niedawno sie pytać ile taka usługa by kosztowała z piaskowaniem, lakierem i malowaniem felg i gość tak na oko powiedział ze 70 zł za felgę.

Nie wiem czasem czy dzisiaj zakłady dobierające lakier nie zrobią Ci też w wersji w sprayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje malowalem w tamtym roku bo wygladaly strasznie po kupnie a ze byly tanie i w miare z dobrymi oponkami to wzielem zaczelo sie od szlifowania katorga a malowanie spreyem poszlo nawet powiedzial bym dobrze i tak jak kolega pisal pomalu sienkimi warstwami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w temacie chce pomalować felgi aluminiowe na biało tylko ze nie mam ani sprężarki ani pistoletu chciał by to malować farbą w spreju tylko pytanie jaką może ktoś mi pomóc jakiej użyć jakiego podkładu i ewentualnie lakieru...

 

Rafał jak chcesz malowac felgi sprejem to tylko zestaw z motipu. Przeznaczony do felg/kołpaków. Masz podkład, baze i bezbarwny, trzy osobne puszki. Cena bardzo przystepna.

 

Tutaj masz link do aukcji, tylko musiał byś kolor bazy zmienić na biały i do roboty :)

 

http://allegro.pl/motip-zestaw-do-felg-kolpakow-podklad-baza-lakier-i1504620394.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to sprejem można rower malować ;) a pistoletem to trzeba troche doświadczenia mieć nie jestem lakiernik ale pistoletem umie sie bawić ;) ja swoje nie dawno malowałem zobacz jak wyszły i fegi dawaj do mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poprzedni właściciel miał przygodę z krawężnikiem i wszystkie felgi są mega poobcierane. Pomyślałem, że po sztuce je zregeneruje (albo wypożyczę 4 stalówki :D) i je "zrobię"

 

Jak przygotować felgi do malowania i czym je pomalować:

- czy można lakier zedrzeć np wiertarką z zamontowaną szczotką drucianą?

- czym odtłuszczać?

- Czy taki zestaw "3 elementowy" do felg alu wystarczy?

 

Felgi są bardzo dziadowskie - i jakoś specjalnie nie zależy mi na wyglądzie - dobrze by było je tylko jakoś naprawić - a zawsze lepiej zapłacić za "robotę" za całość ok 120 zł a nie 480 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to sprejem można rower malować a pistoletem to trzeba troche doświadczenia mieć nie jestem lakiernik ale pistoletem umie sie bawić ja swoje nie dawno malowałem zobacz jak wyszły i fegi dawaj do mnie

 

ja też umiem malować ale niestety nie mam sprzętu a byłem sie dowiedzieć na temat tego lakieru w spreju co dorabiają raf_1984, miał racje niema tyle utwardzacza co w normalnej bazie do pistoletu ale na pewno jeden sezon wytrzyma :) bo i tak na przyszłe lato bedą felgi zmieniane na ten sezon brak kasy dlatego te chce odnowić :)

 

- czy można lakier zedrzeć np wiertarką z zamontowaną szczotką drucianą?

 

ja jade papierem ściernym najpierw gróbszym na sucho a potem drobniejszymi na mokro gradacje podam Ci jutro bo teraz nie chce mi sie lecieć do garażu żeby zobaczyć jaki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki!

 

Generalnie zamysł jest taki - żeby zedrzeć lakier i zmatowić powierzchnie mechanicznie - a nie ręcznie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz dasz radę ręcznie, użyj papieru wodnego 400 lub 600 z tym nie ma tyle roboty i nie zdzieraj do gołego bo będziesz musiał podkład kłaść, po matowieniu osusz felgi i odtłuść benzyną ekstrakcyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam lakier tylko zedrzeć? - czy prewencyjnie mozna wtedy polozyc podklad w spreju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zedrzeć tylko zmatowić, tzn. trzesz papierem aż felga zmatowieje, a nie do aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie z racji że mam zrzucone alusy będę je odświeżał poradźcie czy malować na ori kolorek czy w wersji na biało bedzie ok?, chodzi o ten wzór:

9327237_5_644x461_sliczne-oryginalne-felgi-vw-passat-phoenix-17-5-112-opony-podlaskie_rev004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blade13 ma paska 3B na białych phoenixach i nawet ładniej to wygląda niż w ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności