Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czytałem tutaj i nic nie znalazłem dokładnie do tego tematu co ja potrzebuje, więc nie mam podświetlenia w drzwiach jak otwieram chodzi mi o tą czerwoną odblaskową osłonkę u dołu drzwi jak i z przodu i z tyłu, do czego zmierzam chce podpiąć światełka ale nie mam jak się tam dostać bo jest ta kostka w tej gumowej osłonie prowadząca od drzwi do karoserii od karoserii da się ją odpiąć, ale od drzwi już "chyba" nie aczkolwiek nie wiem... robił to ktoś już ? odpinał ktoś tą kość od strony drzwi ? dosłownie brakuje 2-3 milimetrowej szpary żeby puścić kabelek do drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam lampki w drzwiach kolego podpina się do sterownika drzwi a nie do kostki w drzwiach w zależności od roku modelowego przód drzwi wpina się w piny 18 i 19 kostki złącza 32 stykowego natomiast w tylnych drzwiach natomiast tylne lampki wpina się w piny 15 i 6 trzeba rozebrać tapicerkę drzwi i oczywiście pozostaje włączyć je Wagiem.życzę powodzenia i pozdrawiam (Ps ja to sobie zrobiłem ładnie to wygląda)

 

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:47 ----------

 

Witam lampki w drzwiach kolego podpina się do sterownika drzwi a nie do kostki w drzwiach w zależności od roku modelowego przód drzwi wpina się w piny 18 i 19 kostki złącza 32 stykowego natomiast w tylnych drzwiach natomiast tylne lampki wpina się w piny 15 i 6 trzeba rozebrać tapicerkę drzwi i oczywiście pozostaje włączyć je Wagiem.życzę powodzenia i pozdrawiam (Ps ja to sobie zrobiłem ładnie to wygląda):mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam lampki w drzwiach kolego podpina się do sterownika drzwi a nie do kostki w drzwiach w zależności od roku modelowego przód drzwi wpina się w piny 18 i 19 kostki złącza 32 stykowego natomiast w tylnych drzwiach natomiast tylne lampki wpina się w piny 15 i 6 trzeba rozebrać tapicerkę drzwi i oczywiście pozostaje włączyć je Wagiem.życzę powodzenia i pozdrawiam

 

mi chodziło czy tą kostkę co jest w drzwiach da się wypiąć bo chcę przeciągnąć tam kabel... nie chce mi się vagiem bawić itp tylko się podłączę pod światła pod nogi które też sam zamontowałem... i też działają tak jak powinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz dokupić piny do kości bo inaczej to tylko połączenie na sztywno czyli przewiercenie kości i puszczenie przewodów (ale to trochę nie fachowo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odpina się tą złączkę jest troszeczkę ciasno ale tą kostkę się zdejmuję ,po zdjęciu gumowej osłonki zobaczysz złącze z pomarańczową dźwigienką u góry złącza podważ delikatnie ta dźwigienkę odciągając ja w stronę drzwi automatycznie złącze samo zacznie ci wychodzić z gniazda i masz już je rozłączone tylko osłonkę gumową weź sobie na dół aby ci nie przeszkadzała.Pamiętaj aby wtyczkę włożyć w gniazdo z powrotem należy pomarańczową dźwigienkę ułożyć w poziomie gdyż ona ma swoją prowadnice dzięki temu złączka się nie rozepnie i podczas wsuwania w gniazdo dźwigienka ta idzie sama do gry powodzenia życzę:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Hrabio MIchale :). nie za bardzo mogę podłączy się pod starownik w drzwiach bo nie mam w tych miejscach pinów. Czy dostanę takie w ASO? Coś więcej o zmianach w kodowani? Łązę się za pomocą vag-com ale nie za bardzo jeszcze orientuję sie o co chodzi z kodowaniem :)

POZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dostanę takie w ASO? Coś więcej o zmianach w kodowani? Łązę się za pomocą vag-com ale nie za bardzo jeszcze orientuję sie o co chodzi z kodowaniem

 

tutaj masz wszystko dokładnie opisane wraz z numerami części które musisz kupić aby się cieszyć ładnym światełkiem jak chodzisz do auta

 

Opis podłączenia lampek z przodu

 

Opis podłączenia lampek z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się koduje bo nie bardzo mi to wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz VCDS -> wybór sterownika -> nadwozie-> elektryczne drzwi kierowcy->kodowanie-> dodajesz wartość 64 i dajesz zrób to. w pozostałych robisz to samo tylko wybierasz inne drzwi.

 

 

a tutaj masz po angielsku jak masz angielskiego VCDS. http://www.my-gti.com/2150/adding-door-warning-lights-to-the-volkswagen-golf-and-jetta-front/comment-page-1

 

ewentualnie musisz jeszcze tak zakodować ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/64340-Brak-oswietlenia-wnetrza/page4?p=1416193&viewfull=1#post1416193

Edytowane przez morfeo11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jak się ma sprawa w B7 ? te same piny co w B6 czy inne ? i jakie wartości kodowania i gdzie dokładnie szukać ich VCDs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jak się ma sprawa w B7 ? te same piny co w B6 czy inne ? i jakie wartości kodowania i gdzie dokładnie szukać ich VCDs?

 

Podpowiem Ci tylko, że piny i np. wtyczki są takie same. Żeby zakodować wchodzisz w długie kodowanie.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat z warsztatu i będziesz wszystko wiedział na temat podłączenia i kodowania świateł ostrzegawczych drzwi w B6 i B7

http://forum.vw-passat.pl/threads/142199-Instalacja-%C5%9Bwiate%C5%82-ostrzegawczych-w-drzwiach-B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze :)

 

można zmienić (skrócić) czas świecenia lampek ostrzegawczych w drzwiach w passacie b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Forumowicze :)

 

można zmienić (skrócić) czas świecenia lampek ostrzegawczych w drzwiach w passacie b6?

Tak. Przez zamknięcie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dorzucając się do tematu to u naszych chińskich kolegów można zakupić kompletny zestaw montażowy na parę lub komplet drzwi ( na parę ok 8-9$) , proponuje też nabyć zestaw do demontażu tapicerki aby nie uszkodzić grzybków tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Przez zamknięcie drzwi.

nie chcę ale muszę : "Nie podchodź do byka od przodu, do konia od tyłu, a do idioty w ogóle..."~ mkpol.

wolałbym np. bardziej sensowną odpowiedź np. nie da się.

 

Wracając do mojego pytania myślałem, że ktoś na forum bawił się w te klocki czy coś. Może ktoś zna sposób w kodowaniu lub zna zasadę działania, że np. przy otwartych drzwiach po 1 godz. się wyłączają.

 

Raczej nie podejmę się zakładania chińskich rzeczy do auta :D- ale pomysł jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego kodowania z lampkami w drzwiach. One same gasną po upływie jakiegoś czasu. Zdecydowanie wcześniej niż po godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 20 minutach. A skrócić nadal można tylko przez zamknięcie drzwi.

 

nie chcę ale muszę : "Nie podchodź do byka od przodu, do konia od tyłu, a do idioty w ogóle..."~ mkpol.

wolałbym np. bardziej sensowną odpowiedź np. nie da się.

Babcia jeszcze mnie przestrzegała przed ludźmi bez poczucia humoru, biorących wszystko doustnie .... Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki.

Koniec tematu z mojej strony.

 

Pozdrawiam aktywnych w tej sprawie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności