Skocz do zawartości
pedro_78

VAG na androida?

Rekomendowane odpowiedzi

Udało sie bez problemu po zmianie telefonu. Okazuje sie ze nie wszystkie wersje androida obsługują poprawnie bluta. Teraz juz działa i sprawdzony na innych starszych modelach nawet z 1998r z 110km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz telefon i z jaką wersja androida??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz protokół, ale na 99% będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało sie bez problemu po zmianie telefonu. Okazuje sie ze nie wszystkie wersje androida obsługują poprawnie bluta. Teraz juz działa i sprawdzony na innych starszych modelach nawet z 1998r z 110km.

 

Kolego,

Napisz proszę jaką masz wersję Android'a na Twoim Samsung'u Ace.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej posiadam samsunga galaxy s . z antkiem 4.0.4 z tego co sie dowiedziałem ważne jest by w trakcie zmiany systemu blut był dobrze skonfigurowany i naj lepiej nie przesadzać z systemem( nie zwiekszajcie go do małych tel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś na temat androidów

 

mam zamontowany moduł 5N0 035 730B czerwone zegary, kierownicę c passata cc i rns510.

 

telefony

 

HTC HD MINI OK bez problemu

 

Samsung Solid GT-B2710 OK bez problemu

 

Samsung GALAXY Ace 2 Android 2.3.6 NIE kompatybilny

 

i kupić

 

Samsung GALAXY S II Android 2.3.3 OK Bez problemu

 

ale po aktualizacji systemu do Androida 4.0.3 Nie kompatybilny

 

ewidentnie wina Androida

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kopiłem elm327, mam telefon htc desire (Antek miui 4.0.4) widzi interfejs, nawet się z nim łączy ale Torque Lite (OBD2 & Car) pokazuje brak tego połączenia i nic nie mogę pooglądać :( ;( ale jeszcze powalczę ( podobnie miałem z połączeniem do telefonu vw premium, też wszystko widział ale nie chciał gadać )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko gada :) u mnie telefon wykrywa elm327 jako cbt, ale połączenie uzyskałem dopiero po odpaleniu obd2 w telefonie i ustawieniu w opcjach połączenia z modułem cbt, jeszcze parę opcji poprawiających komunikację i wszystko gra i buczy aż miło popatrzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy próbował ktoś z naszych kolegów połączyć programik Torque przez bluetooth z AHU (96-98), może komuś udało się połączyć przez kabel usb, jeśli TAK to jaki kabelek został użyty i jak został skonfigurowany android. Przymierzam się do nauki obsługi vag-coma ale wątek o wyborze kabelka przysparza mnie o ból głowy, ten śmieszny programik na razie by mi wystarczył, a i kasa za wersje Pro nieduża, apropo vag-a - czy te kabelki dobre będą do komunikacji z moim furem - http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-audi-skoda-seat-vw-pl-cd-fv-i2487488744.html - http://allegro.pl/vag-com-kkl-obd2-usb-black-vw-audi-seat-skoda-i2506153715.html - http://allegro.pl/elm-327-bluetooth-euroscan-obd2-obdii-vw-opel-pl-i2472066621.html - jest podobnież też bardzo dobre oprogramowanie w naszym rodzimym języku - VCSD - czy można je jakoś zdobyć ;-) - jaki kabelek do niego podpasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, w wolnej chwili przetestuje to na swoim galaxy i z kabelkiem viakena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablet z Android 4 + adapter usb + kabel Vag kkl Nie mogę się z niczym połączyć. Wszystkie chcą połączenie bluetooth. Może ktoś dać jakieś wskazówki bo pewnie jest to możliwe. Programy np. Torque woła mi bluetooth . Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tablet z Android 4 + adapter usb + kabel Vag kkl Nie mogę się z niczym połączyć. Wszystkie chcą połączenie bluetooth. Może ktoś dać jakieś wskazówki bo pewnie jest to możliwe. Programy np. Torque woła mi bluetooth . Proszę o pomoc

Torque ( free) łączy się tylko przez bluetooth lub wifi przez usb mozna połączyć wersję płatną ( opcjach jest wybór rodzaju połączenia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy ktoś testował głowice VAS5054a czy będzie działać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jest ktos z okolic Olsztyna (warmińsko-maz.) kto posiada tego ELM-a? Na kilku forach widzialem ze ludziom w paskach ponizej 2000 dzialalo, i chcialbym zobaczyc czy u mnie zadziala - to bym zakupil, po sprawdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...U mnie pół/pół...

Bardzo długo trwa autodetekcja protokołu. Nawet do 2 minut.

Co ciekawe raz działa a raz nie.

Może to wina paska?? Marzec/2000/1.8T ??

 

Ktoś testował z tym rocznikiem?

 

Przemek

 

I naprawdę nikt się nie pawił z tym rocznkiem??

Edytowane przez guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się łączy z AWT, listopad 2000 - łączy się poniżej 10 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELM327 i android 4.1.1./4.1.2 (S3) działa całkiem OK mogę polecić. Moje pytanie dlaczego nie działa wskaźnik paliwa na torque jesli na vagu śmiga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomhash

Dla tych, którzy szukają konkretnego urządzenia -

- działa. Nie było żadnych problemów. Jednocześnie jest na tyle małe, że nie przeszkadza podczas jazdy w B5(3BG) gdzie złącze diagnostyczne jest idealnie nad lewą nogą.

 

Z trochę innej beczki, czy ktoś zastanawiał się nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania? Urządzenie jest cały czas pod napięciem (nawet jak wyłączymy stacyjkę), a kod do parowania BT jest wszystkim znany (1234 albo 0000). Zostawiając samochód na parkingu ktoś mógłby sterując modułem komfortu otworzyć drzwi samochodu przy pomocy zwykłej komórki. Nie wiem do końca czy to możliwe, ale wydaje się być prawdopodobne, a nie uśmiecha mi się ciągle wyjmować tego ustrojstwa z gniazda ODBII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla tych, którzy szukają konkretnego urządzenia -
- działa. Nie było żadnych problemów. Jednocześnie jest na tyle małe, że nie przeszkadza podczas jazdy w B5(3BG) gdzie złącze diagnostyczne jest idealnie nad lewą nogą.

 

Z trochę innej beczki, czy ktoś zastanawiał się nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania? Urządzenie jest cały czas pod napięciem (nawet jak wyłączymy stacyjkę), a kod do parowania BT jest wszystkim znany (1234 albo 0000). Zostawiając samochód na parkingu ktoś mógłby sterując modułem komfortu otworzyć drzwi samochodu przy pomocy zwykłej komórki. Nie wiem do końca czy to możliwe, ale wydaje się być prawdopodobne, a nie uśmiecha mi się ciągle wyjmować tego ustrojstwa z gniazda ODBII.

 

 

No nie wiem czy połączysz się ze sterownikiem modułu komfortu, bez włączenia zapłonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności