Skocz do zawartości
MaciejK

GoClever 4366 FMBT vs BLOW GPS43YBT

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, którą nawigację wybrać do 300 zł żeby płynnie chodziła z Automapa.

Moja dotychczasowa nawigacja nie daje rady już z AM 6.7 i sie po prostu zawiesza.

Dodam tylko że zależy mi na tym by nawigacja miała BT i służyła jako zestaw głośnomówiący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poczytaj o navroad 470 enovo bo ja ja zamierzam kupic na lato sa testy w gazecie chip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a poczytaj o navroad 470 enovo bo ja ja zamierzam kupic na lato sa testy w gazecie chip

 

tylko ona nie ma bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak w temacie, którą nawigację wybrać do 300 zł żeby płynnie chodziła z Automapa.

Moja dotychczasowa nawigacja nie daje rady już z AM 6.7 i sie po prostu zawiesza.

Dodam tylko że zależy mi na tym by nawigacja miała BT i służyła jako zestaw głośnomówiący.

 

Ta mapa Ci sie całkowicie wiesza czy zanim się zawiesi to jeszcze mrozi ekran?..

A jak chodzi mapa w wersji 6.6.2. ? Pewno wersja 6.7.1 będzie już dobrze chodzić.

Spróbuj zrobić coś takiego:Może masz za mało pamięci w urządzeniu i dlatego się wiesza .Zrób porządek w nawce o ile masz tam jakąś muzę i inne pliki. Jak nic nie pomoże to kartę z mapami podłącz do kompa i wejdź do folderu AutoMapa EU

i skasuj Settings Files z programu.(wytnij z karty i zapisz na kompie). Nawkę zresetuj, Następnie karta do nawki i zobacz co się dzieje.

 

Je żeli nic sie nie zmieni to pobierz jeszcze raz pliki z mapą jeżeli masz licencje a jak nie to szukaj nowej w sieci może nie będzie uszkodzona

 

 

 

Jeżeli chodzi o nowy sprzęt to poczytaj tu

http://www.automapa.pl/?PEI=10241&lng=PL

To są modele które przetestowali osobiście i chodzą dobrze i jest na ich liście BLOW GPS43YBT

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapa sie wiesza dopiero jak urządzenie wyznacza trasę.Czasem zdarza się tak ekran jest zmrożony a nawigacja głosowo mnie nawiguje.

Ale zanim ustawie trase to wszytko działa,fakt jest troszkę z mulone ale działa.

Pliki z AM nie są uszkodzone bo na innej nawigacji to śmiga i nie ma żadnych problemów.

Moja nawigacja to smartphone Eten M700 i więc na pewno jest tam dużo śmieci i niepotrzebnych programów, używam go tylko jako nawigacji.

 

Wersji 6.6.2 nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersji 6.6.2 nie sprawdzałem.

 

Wersja 6.6.2 nie mroziła a 6.7 mrozi .Problem zapewne ustąpi jak wejdzie kolejna wersja mapy . Taką wersję się dowiedziałem u producenta mapy. U mnie tez lekko mrozi w czasie planowania i ustawiania a potem jest OK

Czasami tak się dzieje jak w nawkach jest za dużo śmieci .Po pełnym odblokowaniu windowsa jest jak komputer więc każdy trzyma duzo smieci na nich. Ja mam tylko mapy.

 

A na tym ETEN masz cała mapę europy wgraną. Bo jak nie potrzebujesz to możesz tylko wsadzić jakąś część wtedy będzie mieć mniejszą pamięc.

 

A co do telefonu to jak on Ci się sprawuje bo muszę coś kupić i sam nie wiem co. Ma byc pod windowsem a jest tego dość dużo na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam go jako telefonu tylko jako nawigacje.

Ale na innej nawigacji wersja 6.7 nidziała płynnie i sie nie wiesza. Umnie jak planuje trase to już koniec zwiecha i nic sie nie dzieje.

Tak mam wgraną tylko część mapy europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie używam go jako telefonu tylko jako nawigacje.

 

Ja mapę puszczam na mio i chodzi. Z tych dwóch co podałeś na początku wziął bym tego BLOW GPS43YBT skoro AM go rekomenduje na swojej stronie internetowej że działa prawidłowo. Dla mnie to wystarcząjacy argument .

 

Właśnie teraz patrzyłem jak to urządzenie wygląda wzrokowo :dobrze po za tym ekran 4.3 cala wystarczy do nawigowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam goclever 5040 z najnowszą mapą Automapy i nigdy nie zawieszała się lub jakiś innych cyrków nie było. 5 calowy wyświetlacz ale BT nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Kolego mały budżet masz. W tej cenie nawet na allegro nie ma nic konkretnego :/

Przejrzałem hurtownię w której się zaopatruję i w takiej kasie nic nie ma.... poza 3 małymi wyjątkami ;-)

Edytowane przez icegoranet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi wyjątkami?? A co byś proponował innego?? Tylko nie mów mi że jakiegoś clariona lub tom toma za 800- 1000 zł bo dla mnie jest to wyzucienie kasy w bloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakimi wyjątkami?? A co byś proponował innego?? Tylko nie mów mi że jakiegoś clariona lub tom toma za 800- 1000 zł bo dla mnie jest to wyzucienie kasy w bloto

 

Ten BLOW co pisałeś to koszt do 400 złotych. W tej cenie możesz też kupić MIO 500 z mapami PL skoro AM posiadasz. Nie kupował bym nic droższego bo na prawdę szkoda kasy. To tylko nawka. Nie ma co się nad tym spuszczać .Nie używasz tego co dziennie. I nie w jednym samochodzie .A kupować tylko dlatego żeby mieć to mija się z celem .

Dla mnie kupowanie czegoś drogiego jest bezsensem tak samo jak dopłata w salonie za fabryczną nawi 7000 pln. bo wystarczy się przesiąść do innego auta i już sprzętu nie zabierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten BLOW co pisałeś to koszt do 400 złotych

 

Raczej 300 złotych.

 

W tej cenie możesz też kupić MIO 500

 

Ale nie ma BT. a zleży mi na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej 300 złotych.

Jak wpisałem model w szukajke to wyskoczyły mi sklepy internetowe a w pierwszym z nich cena 370 zeta.Więcej nie szukałem.Skoro znalazłeś za 300 taki sprzęt to po co się zastanawiasz dalej.Producent AutoMapy twierdzi ze z tym urządzeniem działa dobrze i sprawdzili to osobiście Tobie odpowiadają parametry więc? ja bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troszkę poczytałem i na chwilę obecną do wyboru są:

- BLOW 43YBT http://www.euro.com.pl/na...e_nr=2#opinions cena 299 zł

 

- Modecom FreeWAY MX2 http://www.euro.com.pl/na...html#content_3c 349 zł

 

- Nawigacja NavRoad NR560BF http://allegro.pl/show_item.php?item=1500260715 ale to już w toszkę ponad mój budżet. Plusem jest to że jest tam AM Polski oryginał, ale brak możliwości wystawienia faktury.

 

Chodzi mi aby AM 6,7 pracowała płynnie. Nie będe jej używał do oglądania filmów tylko do nawigacji i jako zestaw głośnomóiący, dlatego zalęży mi na BT

Edytowane przez MaciejK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troszkę poczytałem i na chwilę obecną do wyboru są:

- BLOW 43YBT http://www.euro.com.pl/na...e_nr=2#opinions cena 299 zł

 

- Modecom FreeWAY MX2 http://www.euro.com.pl/na...html#content_3c 349 zł

 

- Nawigacja NavRoad NR560BF http://allegro.pl/show_item.php?item=1500260715 ale to już w toszkę ponad mój budżet. Plusem jest to że jest tam AM Polski oryginał, ale brak możliwości wystawienia faktury.

 

Chodzi mi aby AM 6,7 pracowała płynnie. Nie będe jej używał do oglądania filmów tylko do nawigacji i jako zestaw głośnomóiący, dlatego zalęży mi na BT

 

Czytasz czytasz i już sam masz mętlik w głowie. Ja widzę ze za każda Twoja propozycją wymieniasz tego BLOW-a 43YBT..Skoro masz AM to po co Ci kupować kolejna navkę z AM w zestawie. No chyba że mapkę pozyskałeś na pewnym gryzoniu:fajny a teraz masz ochotę się zalegalizować.

 

 

Skoro ma słuzyć tylko do nawigowania i jako zestaw głośny to wystarczy Ci ten Blow..Na allegro każdy ze sklepów sprzedających nawki sprzedaje juz odblokowane pod każdy inny program nawigacyjny( AM,TOMTOM,IGO) wiec Twoja mapa z karty SD tez będzie śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten GC 4366 jest w Neonet za 259 zeta .Dziś widziałem.A odblokowanie znajdziesz za darmo na http://www.my-navia.pl/index.php. Jak byś chciał ten model

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do czynienia z navi w pracy, z tych dwóch polecam blowa, z automapa działa w miarę normalnie i niema problemów z reklamacjami jak w przypadku goclevera. Mio500 ostatnio reklamujemy na potęgę, śmieliśmy się nawet że trzeba oddawać ludziom po powrocie z serwisu i mówić "nie włączać nie używać to na dwa miesiące posłuży" :) kiedyś 500 były dużo lepsze. Bardzo dobra nawigacja przy swojej cenie jest wspomniany navroad 470 i ja bym tego polecał jeśli nie zależało by mi na BT. Z samych modeli blowa to najalepszy moim zdaniem jest aktualnie 60rbt (szybki procek, duża pamięć ram, duża rozdzielczość) niestety cena wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mio500 ostatnio reklamujemy na potęgę, śmieliśmy się nawet że trzeba oddawać ludziom po powrocie z serwisu i mówić "nie włączać nie używać to na dwa miesiące posłuży" kiedyś 500 były dużo lepsze.

 

Możesz rozwinąć temat tej pięćsetki? co tam siada? Pytam z ciekawości.

Ciekawe kiedy moja padnie mam S501i jak na razie bangla.

Nic nie jest wietrzne kiedyś miałem TOMKA GO 510 i tez były z nim problemy gwarancyjne a sprzęt kupowałem w Niemcowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mio500 najczęściej wyświetlacz, a dokładnie kalibracja wyświetlacza, nieda się skalibrować lewego dołu, przez co używanie automapy jest wręcz niemożliwe. Pozatym gniazdo mini usb -ładowanie, dodatkowo tez elektronika. Ale jak jest na gwarancji to serwis bezproblemowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności