Skocz do zawartości
rafi-r

wymiana rozrządu - kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

niby był wymieniany

 

No właśnie :) to może jednak warto aby spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brakuje pompy, moze warto sie zastanowic nad oryginalem?

Ja trafiłem na jakąś akcje w ASO i jak oddałem swoją starą pompę wody to nową dostałem za ok 100 zł. Nie wiem czy to stała polityka, czy trafiłem na chwilówkę. Z tego co mi tłumaczyli pracownicy ASO to pompa nie jest nowa tylko regenerowana przez VW i mam na nią gwarancje jak na nówkę sztukę.

a niby był wymieniany

Nieraz na pasku rozrządu jest rok produkcji. Może po tym uda Ci się dojść czy pasek był wymieniany na NIBY czy na SERIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ieraz na pasku rozrządu jest rok produkcji. Może po tym uda Ci się dojść czy pasek był wymieniany na NIBY czy na SERIO.

gorzej jak sam pasek wymienili, bo takie akcje też widzialem,

pompa w ASO w detalu kosztuje 199 zł+zwrot starej, po rabatach można troszkę obniżyc tą cenę, jednak oddawana pompa musi być nadal ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego chyba nie sprawdzisz :) cos mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko sobie tak mysle przeciez ktos musiał wymienic wątpie zeby tyle jezdził bez wymiany rozrzADU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli na naprawę w ASO jest papier na wymianę rozrządu a nie został wymieniony to przy problemach beknie aso i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passat rozpoczął swoją karierę w 2007 roku do dnia dzisiejszego ma przejechane 70 kkm .Niedawno podczas wymiany w ramach akcji serwisowej pompowtrysków zaproponowano mi wymianę rozrządu ze względu na wiek auta.Jaka jest norma określajaca wymianę paska ze względu na wiek w tym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest norma określajaca wymianę paska ze względu na wiek w tym silniku?

 

5 lat dla gumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma w zwyczaju kontrolować stan rozrządu? W silnikach benzynowych vagowskich 1.4 1.6 zaleca się kontrolę po 30 tysiącach. Ciekawe kto w praktyce to robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że nikt chyba.A jak słysze że pasek kupuje sie na 5 lat to chyba jakis baran to wymyslił a co jesli auto stoi przez 5 lat nie użytkowane to co ten pasek zgnije??debilizm.Pasek ma wytrzymałość która wiąże sie z użytkowaniem w km a nie w latach.Jest wymiana co 150 tys .czy tam co 120 tys i nie ma wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - jaki zestaw najlepiej wybrać? Jakiej firmy? Co montowane jest na pierwszym montażu?

Pytam bo za chwile muszę wymienić a na allegro jest w cholere różnych zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kup ori w aso ceny sa bardzo zblizone do cen na alledrogo, a jak juz chcesz alledrogo to ja bym szukal contiego albo gates, pompa wody hepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie - jaki zestaw najlepiej wybrać? Jakiej firmy? Co montowane jest na pierwszym montażu?

Pytam bo za chwile muszę wymienić a na allegro jest w cholere różnych zestawów.

w ASO obecnie pierwszy montaż to paski Dayco i rolki INA/Litens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie - jaki zestaw najlepiej wybrać? Jakiej firmy? Co montowane jest na pierwszym montażu?

Pytam bo za chwile muszę wymienić a na allegro jest w cholere różnych zestawów.

 

Jak kupisz w aso i założysz w aso to masz gwarancje jak coś się stanie. Chyba nie sądzisz że sprzedawca z alledrogo zasponsoruje ci remont silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie sądzisz że sprzedawca z alledrogo zasponsoruje ci remont silnika.

a myślisz że ASO tak chetnie zasponsoruje?? najpierw będą zrzucać winę na wszsytko dookoła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, każdy zanim sięgnie do własnej kieszeni wykorzysta wszystkie drogi by reklamacje odpalić. Lepsza jednak gwarancja z ASO, jak będzie dokument i fura użytkowana tak jak być powinno aso nie może się wykręcić.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Domely

śmiało paski : conti gates dayco, wiadomo na różnych referencjach idą różne paski na 1 wyposażenie

 

rolki INA SKF Ruville NTN każda się sprawdzi. Żadna z tych firm nie robi lipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozrząd ori a pompa skf, ja kupowałem to brałem ten zestaw

 

http://allegro.pl/oryginalny-rozrzad-pompa-wody-hepu-passat-b6-1-9-i4336197382.html

 

rozrzad tez ori (pasek ten sam dayco,napinacz litens i rolka ina) ale pompa hepu.

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a myślisz że ASO tak chetnie zasponsoruje?? najpierw będą zrzucać winę na wszsytko dookoła:)

 

No sorki ale teraz mówisz jak handlarze "lewymi" telefonami na allegro, po co Panu gwarancja i tak w razie czego producent odrzuci ..... Po coś jednak ***** jest ta gwarancja nie dajmy się zwariować, zawsze jest rzeczoznawca i sąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie mówię że nie zasponsoruje remontu, tylko będzie szukać innej przyczyny co może znacznie wydłużyć czas naprawy i brak auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności