Jump to content
rafi-r

wymiana rozrządu - kiedy?

Recommended Posts

A ja jeszcze podraze wymine paska rozrzadu.

Wszedzie piszecie ze wymiana po 180 tys i ja tez u siebie zrobilem kilka lat temu. Teraz pytanie jest co ile druga wymiana? tez 180000 km?

Producent nie przewidział drugiej wymiany rozrządu, bo wg zaleceń księgowego silnik ulega destrukcji. 

• Haha 2

@ellah Druga wymiana też po 180000 o ile, wszystkie elementy są nowe i oryginalne. Jeśli nie - Twoje ryzyko.

Dnia 9.11.2018 o 08:56, radekrp90 napisał:

@ellah Druga wymiana też po 180000 o ile, wszystkie elementy są nowe i oryginalne. Jeśli nie - Twoje ryzyko.

Czesci przeciez nie z VW, ale dobrej jakosci, nikt chyba na tym nie oszczedza. Czyli 180 - dzieki.

7 godzin temu, ellah napisał:

Czesci przeciez nie z VW, ale dobrej jakosci, nikt chyba na tym nie oszczedza. Czyli 180 - dzieki.

Nie, czyli mniej. Najlepszy zamiennik to nie ori.

Panowie pytanie kupiłem Passat B7 i po histori VIN widzę ze przy 116KK miał chyba wymieniane :

image.thumb.png.55a3caf7313e3da91adafb0b6e5265b7.png

Rozumiem, że to rozrząd ??  Czyli jak wymieniać trzeba co 180 KK to narazie nie mam się o co martwic ? Dla świętego spokoju wymienię ale to takie pytanie retoryczne ?

A skąd mamy wiedzieć kiedy była wymiana, przy jakim przebiegu. Ile lat ma auto dzisiaj i jaki przebieg. Bez tych danych tylko sam możesz sobie odpowiedzieć na swoje pytania.

Wymiana była przy 116 tysiącach teraz ma  212 tysięcy. Auto to passat B7 tok 2013

z wklejonego obrazu nie widać przy jakim przebiegu i kiedy

wymieniana pompa wody była bo pewnie ciekła i jak zdjęli pasek to założyli nowy.

NO OK wracając do pytania do czy mage jeździć jeszcze z miesiąc na tym rozrządzie co mam ??

pytanie co ile jest przewidziana wymiana paska.... jeżeli nawet co 120 tys.km to 116tys.km+120tys.km =236tys.km

Ok. Graty mam wiec szukam w takim razie jakiegoś mechaniora na wymianę. Przy okazji tuleje wachacza mam do wymiany wiec wszystko za jednym zamachem. 

1 godzinę temu, urbinio napisał:

Panowie pytanie kupiłem Passat B7 i po histori VIN widzę ze przy 116KK miał chyba wymieniane :

image.thumb.png.55a3caf7313e3da91adafb0b6e5265b7.png

Rozumiem, że to rozrząd ??  Czyli jak wymieniać trzeba co 180 KK to narazie nie mam się o co martwic ? Dla świętego spokoju wymienię ale to takie pytanie retoryczne ?

Ale w tym co zaprezentowałeś na skanie nie ma najważniejszego - części : paska rozrządu , rolki napinającej , rolki odwracającej ; są tylko 2 nakrętki i śruba,  pompa oraz płyn chłodzący.

Edited by JurekW

31 minut temu, urbinio napisał:

A jak są rolki opisane po niemiecku i pasek?? Historie do załącznika

WVWZZZ3CZEE012953 (2).pdf

W dn. 27 01 2016 nie ma wymienionego w pdf paska rozrządu Z=120 ( niem.  zahnriemen ) nr ref 038 109119P ; 038 109243M rolka napinająca ; 038 109244J rolka odwracająca.

5 godzin temu, JurekW napisał:

W dn. 27 01 2016 nie ma wymienionego w pdf paska rozrządu Z=120 ( niem.  zahnriemen ) nr ref 038 109119P ; 038 109243M rolka napinająca ; 038 109244J rolka odwracająca.

chyba ASO w DE nie założyło przy 116 tys. km tego samego paska przy wymianie pompy wody........ kurcze nie chce mi się wierzyć....

ciekawe, że pomiędzy VIII.2016 a VII.2017 przejechał tylko ..... 700km

przez pierwsze 3 lata robił średnio 4 tys.km miesięcznie....

I tak w środę jade na rozrząd i zmianę oleju w skrzyni wiec na spokojnie ;)