Skocz do zawartości
rafi-r

wymiana rozrządu - kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe nie mówię że nie zasponsoruje remontu, tylko będzie szukać innej przyczyny co może znacznie wydłużyć czas naprawy i brak auta

 

Widział jebnięte paski rozrządu na gwarancji, nawet pechowca któremu pękł 2 razy w tym samym aucie. Producent uznał gwarancję i sponsorował remont i nie był to zakup przez ASO. Ale to trzeba kupować i montować z głową u sprawdzonych ludzi ;). Przecież te promocje z alledrogo to często wyprzedaż magazynów z parchów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wyjdzie że awarię spowoduje wada materiałowa paska albo problem z zatarciem rolki etc to nawet i producent części (niekoniecznie ASO) powinien na taką naprawę wyłożyć. Jest to droga przez mękę dla klienta ale do wygrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak robocizna przy wymianie rozrządu w B6 1.9 tdi, ile to kosztuje?

Bo jak pamiętam w B5 to pół samochodu trzeba było rozłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak robocizna przy wymianie rozrządu w B6 1.9 tdi, ile to kosztuje?

Bo jak pamiętam w B5 to pół samochodu trzeba było rozłożyć.

 

w mojej okolicy ceny od 200 do 300 za robotę :>

w BXE i BKC chyba łatwa sprawa, w BLS chyba gorzej już, poza tym jak mechanik ogarnięty to przecież jemu to różnicy nie zrobi :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak pamiętam w B5 to pół samochodu trzeba było rozłożyć.

 

Bo miało silnik wzdłuż, a nie w poprzek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak pamiętam w B5 to pół samochodu trzeba było rozłożyć.

 

A robiłeś to w ogóle? Dobry mechanik w B5 wymienia rozrząd bez ściągania przodu :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A robiłeś to w ogóle? Dobry mechanik w B5 wymienia rozrząd bez ściągania przodu :fajny

 

 

Że co :przestraszony :lol2 :padaka?? Niby jak to zrobi ??? możesz na pw nawet napisać jak nie tu chętnie się dowiem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem i patrzyłem. Wystarczy "odsunąć" wiatraki. Więc widocznie mało widziałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem passata B7 (silnik cffa). Przed zakupem dokonałem przeglądu w ASO i bardzo się zdziwiłem, jak pan mi powiedział że w tych silnikach pasek wymienia się co 210 tys km. Ta myśl nie dawała mi spać, postanowiłem więc poszukać jakiegoś dowodu na potwierdzenie tej tezy. Okazało się że taka informacja jest zapisana w planie serwisowym (załącznik). Mam nadzieję że komuś się przyda.

I krótka ściągawka z niderlandzkiego:

werkzaamheden - czynności

elke - każda

getande - uzębione

riem - pas,pasek

voor - bruzda

nokkenas - wałek rozrządu

aandrijving - napęd

CCI20150706_0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie dotyczące rozrządu. W moim "pasku" b7 poszła pompa wody, w serwisie powiedzieli mi że ją wymienią. I tu jest moje pytanie, czy wymieniony zostanie też rozrząd czy tylkp pompa? Przejechane mam 109 tys km a naprawa jest z gwarancji. Przepraszam jeżeli post odbiega od tematu. Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam takie pytanie dotyczące rozrządu. W moim "pasku" b7 poszła pompa wody, w serwisie powiedzieli mi że ją wymienią. I tu jest moje pytanie, czy wymieniony zostanie też rozrząd czy tylkp pompa? Przejechane mam 109 tys km a naprawa jest z gwarancji. Przepraszam jeżeli post odbiega od tematu. Z góry dziękuję!

 

Zasada jest taka, że przy każdym zdjęciu paska rozrządu a tak w tym przypadku tak będzie zakłada się obligatoryjnie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To okaże się po zdemontowaniu pompy. Jeśli był duży luz na walku pompy i koło pasowe nie pracowało osiowo to wtedy pasek nagminnie napieral na jedną stronę rolki prowadzacej przez co mogła zostać uszkodzona jego boczna strona. Jeśli pasek jest ok to myślę że nie wymienią. Ja jednak zalecilbym wymiane za którą i tak nie zapłacisz, poniesiesz tylko koszt części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ja zalozylbym obligatoryjnie nowy ale nie wiem jak się ma do tego serwis, oni nie są tacy chętni do montowania gratis. Mogą stwierdzić że stary pasek jest ok i można na nim śmigać jeszcze 100tysi czyli do 210tysi. Akurat w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze podraze wymine paska rozrzadu.

 

Wszedzie piszecie ze wymiana po 180 tys i ja tez u siebie zrobilem kilka lat temu. Teraz pytanie jest co ile druga wymiana? tez 180000 km?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent nie przewidział drugiej wymiany rozrządu, bo wg zaleceń księgowego silnik ulega destrukcji. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ellah Druga wymiana też po 180000 o ile, wszystkie elementy są nowe i oryginalne. Jeśli nie - Twoje ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2018 o 08:56, radekrp90 napisał:

@ellah Druga wymiana też po 180000 o ile, wszystkie elementy są nowe i oryginalne. Jeśli nie - Twoje ryzyko.

Czesci przeciez nie z VW, ale dobrej jakosci, nikt chyba na tym nie oszczedza. Czyli 180 - dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ellah napisał:

Czesci przeciez nie z VW, ale dobrej jakosci, nikt chyba na tym nie oszczedza. Czyli 180 - dzieki.

Nie, czyli mniej. Najlepszy zamiennik to nie ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie kupiłem Passat B7 i po histori VIN widzę ze przy 116KK miał chyba wymieniane :

image.thumb.png.55a3caf7313e3da91adafb0b6e5265b7.png

 

Rozumiem, że to rozrząd ??  Czyli jak wymieniać trzeba co 180 KK to narazie nie mam się o co martwic ? Dla świętego spokoju wymienię ale to takie pytanie retoryczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć kiedy była wymiana, przy jakim przebiegu. Ile lat ma auto dzisiaj i jaki przebieg. Bez tych danych tylko sam możesz sobie odpowiedzieć na swoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności