Skocz do zawartości
rafi-r

wymiana rozrządu - kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Masz oryginalny pasek?

 

A co masz w książce serwisowej - tam powinieneś mieć podane co ile wymiana?? Jak nie masz książki to zadzwoń do serwisu, podaj win lub typ silnika i zapytaj co ile producent zaleca wymianę paska.

 

Ponawiam pytanie, bo nikt nie odpowiedział - czy jest jakiś udokumentowany przypadek zerwania paska w b6, czy komuś pękł oryginalny/pierwszy pasek w B6, w samochodzie bez żadnej historii powypadkowej - mamy na forum taki przypadek???

 

jeżeli tak to po jakim przebiegu i jaki wiek auta/paska

 

 

 

ja rozumiem, że kiedyś paski wymieniało się co 90tys. km lub częściej, ale technika idzie naprzód, skład i sposób wytwarzania gumy i pasków też się zmienia, więc uważam, że pasek może wytrzymać trochę więcej ;)

 

 

ja mam oryginalny pasek, 149tys.km - stan paska kontrolowany na bierząco- guma w idealnym stanie, nie kruszeje, nie pęka, ma właściwą elastyczność.

Widzialem zerwany u czarnucha w komisie ale mial ponad22oTysiaczkow. Ja mam ponad 160tys. bylem w niemieckim serwisie i powiedzieli ze do 180 moge pojezdzic. Ale nosze sie z zamiarem w najblizszym tygodniu zmienic. Mialem kiedys Honde civic kupiona za 300 marek z przebiegiem ponad 200 tys, jezdzilem ja do roboty przez 2 lata(ok.70tys.) nie zmieniajac zadnego paska i nawet oleju i odstawilem ja na kolach na schrott z piskiem opon.A propo jakiej firmy jest orginalny pasek-rozrzad do 2.0 TDI-CR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzialem zerwany u czarnucha w komisie ale mial ponad22oTysiaczkow.

 

czyli już grubo po przekroczeniu zaleceń.... i przypuszczam, że jego historia też nie była taka oczywista ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam oryginalny pasek, 149tys.km - stan paska kontrolowany na bierząco- guma w idealnym stanie, nie kruszeje, nie pęka, ma właściwą elastyczność.

U mnie w książce serwisowej orginalnej PL, auto też salon polska 2007r 2.0TFSI piszę , że 180tyś lub co 6 lat, więc zasada jest prosta albo 180 tyś, a jak mniejszy przebieg to co 6 lat. Części drogie nie są robota też nie skomplikowana, więc nie ma co oszczędzać ;) to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika zaproponował mi taki komplet rozrządu

PASEK ROZRZĄDU -- CONTI CT 1088

ROLKA PROWADZĄCA -- EVR EVR55730

ROLKA NAPINAJĄCA -- EVR EVR55772

ROLKA PROWADZĄCA -- EVR EVR55773

POPMPA -- HEPU P545

 

Za cały komplet z wymianą powiedział mi 1 tyś zł ;)

Napiszcie mi czy to dobry zestaw nie znam sie heh nie chodzi mi tu zeby jakos specjalnie taniej to zrobić ale zeby było wszystko tak jak należy . Proszę o opinię i podpowiedzi ... z góry dzięki

Edytowane przez ADAMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1 kPLN miałem komplet Boscha z wymianą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w książce serwisowej orginalnej PL, auto też salon polska 2007r 2.0TFSI piszę , że 180tyś lub co 6 lat, więc zasada jest prosta albo 180 tyś, a jak mniejszy przebieg to co 6 lat. Części drogie nie są robota też nie skomplikowana, więc nie ma co oszczędzać ;) to moja opinia.

 

A druga wymiana też po następnych 180kkm? Bo nigdzie nie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga wymiana to juz chyba szybciej ... a podpowiecie mi czy warto ten zestawik brac czy lepiej cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga wymiana to juz chyba szybciej ... a podpowiecie mi czy warto ten zestawik brac czy lepiej cos innego ?

jak najbardziej możesz brać, napewno będzie ok jakościowo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do salonu VW i za wymianę na oryginalnych częściach 1450 zł chyba lepiej będzie na oryginalnych myślałem ze salon trochę więcej bierze za takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

ja wymienilem rozrzad przy 177kkm (mam silnik Common Rail , CBAB) i jest ok.

Jedyny problem (a juz z 4000km przejechalem ) po wymianie z rozrzadu, to fakt, ze slychac pracujaca pompe wody w okolicach 1000 obrotow. Jak spadnie na jakies 800 obrotow jest cisza.

Jakas wadliwa pompa czy trafilem po prostu na troche glosniejszy (niz srednia) model.

Mam bardzo dobry sluch i kazdy nowy dzwiek w aucie od razu wylapuje :)

 

Auto zachowuje sie normalnie :) Wszystko ok. Plynu nie ubywa. Po prostu ja slychac na pewnym zakresie obrotow.

 

Rozdrzad wymienialem w warsztacie w kotrym wczesniej wymienialem rozrzad w B5

Wszystkie czesci oryginalne VW. Pompa wody tez.

 

Hej, jaki dźwięk jest tej pompy wody?

Ja mam dziwny dźwięk (trudno sprecyzować coś jakby jakieś łożysko) w okolicach 1700 obrotów, przez chwilę.

najbardziej słyszę przy 50km/h i 3 biegu na ciepłym silniku. Układ jezdny sprawdzony i nie jest to turbo bo ciągnie dobrze a oleju nie ubywa.

Przelatane mam 120kkm

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to podepnę się do tematu gdyż jestem świeżo po wymianie rozrządu. Kupiłem auto 2 miesiące temu z przebiegiem na zegarach 135tyś. (auto z Niemiec na niemieckich numerach) więc pomyślałem że były kręcone bo jak oglądałem na niemieckich moto- giełdach to każdy miał przynajmniej 180- 200 i w górę. Gdzieś tam w duszy pogodziłem się o możliwym przebiegu (przypuszczałem koło 200tyś). Zalecana wymiana przy moim modelu silnika to ponoć 150tyś.

W poniedziałek byłem na wymianie rozrządu (warsztat DANECKI Piekary Śląskie godny uwagi) gdzie stałem bacznie przy fachowcu wymieniającym rozrząd. Po wymontowaniu wszystkich elementów zobaczyłem ich stan i daty. Wynikało z tego że rozrząd był wymieniany po raz pierwszy, wszystkie daty koniec 2006 i początek 2007 data produkcji auta to marzec 2007r. Pytając mechanika o jego opinię na ten temat powiedział że bardzo prawdopodobny jest jego przebieg na zegarach. Paski były w bardzo dobrym stanie tak jak i rolka.

Więc moje zdanie na ten temat każdy wymienia kiedy chce i po ilu km chce ale czy jest sens wydawać ok. 1000zł (w moim przypadku) powiedzmy co 70tyś.??? Rozsądna wymiana to tak między 140-150 tyś. (pod warunkiem ,,pewnych,, części). W ASO chcą za taką usługę od 1300zł w górę......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynikało z tego że rozrząd był wymieniany po raz pierwszy, wszystkie daty koniec 2006 i początek 2007 data produkcji auta to marzec 2007r.

 

Ciekawe dlaczego nie wymieniono więc po upływie 5 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że było to spowodowane faktem stwierdzeń aso które w swoich wytycznych mówi że należy wymieniać pasek rozrządu co 6 lat lub przebieg. Rozmawiałem też z mechanikiem który pracował w ASO i stwierdził że graniczną datą dla paska rozrządu jest wiek 8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że było to spowodowane faktem stwierdzeń aso które w swoich wytycznych mówi że należy wymieniać pasek rozrządu co 6 lat lub przebieg. Rozmawiałem też z mechanikiem który pracował w ASO i stwierdził że graniczną datą dla paska rozrządu jest wiek 8 lat.

 

Zgadzam się z przedmówcą, gdyż otrzymałem podobne informacje od znajomego mechanika..... Jak się trafi na nieuczciwego mechanika lub warsztat ASO to oni zachęcają do wymiany najlepiej co 3 lata lub 70-80tyś. gdyż jest to nich zyska i robotę mają.

Moim zdaniem jeśli wymienia się na oryginalne części w sprawdzonym dobrym warsztacie to śmiało można latać co jakieś 140-150 tyś. lub 6-6,5 roku. Jeżeli zaś ktoś wymienia rozrząd u jakiegoś ,,Ryśka,, (zbieżność imienia jest przypadkowa, z góry przepraszam wszystkich Ryśków) w stodole na tanie chińskie zamienniki to niech się później nie dziwi, że po 60tyś. pasek mu się kończy.

 

Ciekawe dlaczego nie wymieniono więc po upływie 5 lat...

 

Tego się nigdy nie dowiemy tak jak dokładnej historii pojazdu. Poznanie historii pojazdu z zagranicy jest nieosiągalne..... W ASO powiedzą nam tylko to co mają a jak nic nie mają (co często się zdarza) to już problem. Sprzedawcy/handlarze stosują dziś takie metody, że szkoda gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile powinienem zapłacić za wymianę rozrządu z pompą wody w moim?

 

Czy przy wymianie rozrządu wymieniać też pasek wielorowkowy - niezależnie od jego kondycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie Kolego w zależności od warsztatu i części. Znalazłem ostatnio kompletny rozrząd do naszego modelu i silnika w granicach 600-650 PLN na Alledrogo (cena z paskiem wielorowkowym). Niby oryginały ale to już do oceny kogoś kto się zna. Co do wymiany paska wielorowkowego to polecam bez względu na stan, gdyż przy wymianie rozrządu mają go na wierzchu (cena to ok. 50-70PLN za pasek) Za wymianę raczej nic nie doliczają bo to 3 min roboty. Jak nie wymienisz a później wyjdzie coś z nim nie tak, to zapłacisz 50PLN za pasek i 150 PLN za robotę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aso 100 zł za pasek + 50 za wymianę (przy okazji rozrządu) :)

 

Ale na pewno wymienię, bo sam przejechałem 130 tys, więc ma co najmniej taki przebieg.

 

A na rozrząd umówiłem się w VW. Ponoć normalna cena za wszystko to 1200, ale pogadałem z kierownikiem serwisu i mam za wszystko zapłacić 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cena bardzo atrakcyjna. Jak ja dzwoniłem (woj. Łódzkie) to najtaniej mi zaśpiewali 1250 PLN za wszystko i to niby już po rabatach.... Jak dzwoniłem gdzieś do dolnośląskiego to gość mi 1700 PLN krzyknął....To nie ma się co oglądać tylko wymieniać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja kupiłem B6 2.0 170km z 2007 w aso sprawdziłem bo to auto krajowe wymiana byla przy 164.000km teraz mam 182.000km czy wymieniać jako nowy właściciel czy czekać do ok 260.000km i dopiero wymienić.?

Edytowane przez bartex28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana byla przy 16kkm
czy czekać do ok 260kkm

 

240kkm na 1 pasku...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności