Skocz do zawartości
rafi-r

wymiana rozrządu - kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana była przy 116 tysiącach teraz ma  212 tysięcy. Auto to passat B7 tok 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wklejonego obrazu nie widać przy jakim przebiegu i kiedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

image.thumb.png.7c6b38644960a74785991a7983ce8a9a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniana pompa wody była bo pewnie ciekła i jak zdjęli pasek to założyli nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO OK wracając do pytania do czy mage jeździć jeszcze z miesiąc na tym rozrządzie co mam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie co ile jest przewidziana wymiana paska.... jeżeli nawet co 120 tys.km to 116tys.km+120tys.km =236tys.km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Graty mam wiec szukam w takim razie jakiegoś mechaniora na wymianę. Przy okazji tuleje wachacza mam do wymiany wiec wszystko za jednym zamachem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, urbinio napisał:

Panowie pytanie kupiłem Passat B7 i po histori VIN widzę ze przy 116KK miał chyba wymieniane :

image.thumb.png.55a3caf7313e3da91adafb0b6e5265b7.png

 

Rozumiem, że to rozrząd ??  Czyli jak wymieniać trzeba co 180 KK to narazie nie mam się o co martwic ? Dla świętego spokoju wymienię ale to takie pytanie retoryczne ?

Ale w tym co zaprezentowałeś na skanie nie ma najważniejszego - części : paska rozrządu , rolki napinającej , rolki odwracającej ; są tylko 2 nakrętki i śruba,  pompa oraz płyn chłodzący.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak są rolki opisane po niemiecku i pasek?? Historie do załącznika

WVWZZZ3CZEE012953 (2).pdf

Edytowane przez urbinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, urbinio napisał:

A jak są rolki opisane po niemiecku i pasek?? Historie do załącznika

WVWZZZ3CZEE012953 (2).pdf

W dn. 27 01 2016 nie ma wymienionego w pdf paska rozrządu Z=120 ( niem.  zahnriemen ) nr ref 038 109119P ; 038 109243M rolka napinająca ; 038 109244J rolka odwracająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JurekW napisał:

W dn. 27 01 2016 nie ma wymienionego w pdf paska rozrządu Z=120 ( niem.  zahnriemen ) nr ref 038 109119P ; 038 109243M rolka napinająca ; 038 109244J rolka odwracająca.

chyba ASO w DE nie założyło przy 116 tys. km tego samego paska przy wymianie pompy wody........ kurcze nie chce mi się wierzyć....

ciekawe, że pomiędzy VIII.2016 a VII.2017 przejechał tylko ..... 700km

przez pierwsze 3 lata robił średnio 4 tys.km miesięcznie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już po obiedzie - auto kupione. Nie stresuj kolegi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w środę jade na rozrząd i zmianę oleju w skrzyni wiec na spokojnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dwóch lat posiadam Passata B6 Kombi z 2007 roku 2.0 TDI BKP 16V. Przy 172 tyś kilometrów w ASO niemieckim był wymieniony rozrząd. I mam teraz pytanie co ile kolejna wymiana rozrządu bo gdzieś czytałem że seryjny rozrząd na 180 a później co 90 tysięcy. Aktualny przebieg 258 tysięcy. 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w to że salonów rozrząd wytrzyma 180tys. Też mam b6 BKP 16v. 

Auto mam z polskiego salonu od 1 właściciela, rozrząd robiony przy 147tys (auto od nowości serwisowane i w serwisie robiony rozrząd ) jak kupiłem auto miało 168tys przejechane. Pojezdzilem rok i zrobiłem dla świętego spokoju (przebieg 208tys) . 

Rozrząd faktycznie był ori z serwisu, wszędzie wybite numery i znaki Audi vw. Jednak to była dobra decyzja by już tam zajrzeć, rolki już chuczaly. Pasek odziwo był w niezłym stanie. 

Także przy Twoim przebiegu, nawet bym się nie zastanawiał tylko zmieniał. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd ma wytrzymać tyle ile podaje producent. Ja ostatnio wymieniłem w moim cffb przy 130 tys z tym że mam samochód z Niemiec i rok 2013. O roku pisze ze względu na to, bo serwisy niejasno mówią że rozrząd ma być wymieniany co 200 tys lub 5 lat. Wcześniej miałem Focusa 2.0 tdi i interwał był 240 tys. Serwisy wymieniają przy 200 tys i problemu nie ma. Nie rozumiem też po co drugi rozrząd wymieniać 2 x częściej niż oryginalny. To jak są interwał 90 tys to wymieniać drugi po 40 tys bo After market jest gorszej jakości? No jest gorszej ale bez przesady. Markowa ina powinna wytrzymać prawie jak ori. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jak chodzi o paski to nawet nie trzeba się przejmować za bardzo wiekiem, bo Conti robi pancerne paski. Najsłabszym elementem jest pompa wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeżo zrobiony rozrząd, w zeszłym tygodniu. Było już widać na ślizgach, że przyszedł na niego czas więc wolałem dmuchać na zimne niż czekać do wiosny. Aktualnie ponad 160 tyś przebiegu i według danych od poprzedniego właściciela - wcześniej był wymieniony na akcji serwisowej i to jeszcze w Niemczech przy 61 tyś. Na chwilę obecną z autem wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ślizgi przyszedł czas po na bank przy 60tys.km nie były wymienione....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pacjent to 2.0 TDI 140 km 2007, ostatnia wymiana rozrządu w kwietniu 2018 przy 150k.

Teraz ma najechane 203k ( czyli 50 tyś zrobione), robić rozrząd czy za wcześnie?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności