Skocz do zawartości
wodzio

M-Tech Legend II + Sirio ML145 --> szumy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wspomniałeś o nawigacji, ale to normalne że ładowarka sieje.Poszukaj w sieci ładowarkę Motoroli P510.Ona nie wprowadza zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że można próbowac szukac innej ładowarki do navi ktoś pisał że od motoroli V3 może nie zakłucać ale czekam na Wasze opinie jak można sobie poradzić z tymi zakłuceniami z navigacji

znalazłem coś takiego może będzie ok?

http://aukcjewp.wp.pl/motorola-p510-ladowarka-samochodowa-miniusb-i1672824101.html

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ta ładowarka.Zanim jeszcze ją kupisz, możesz spróbować założyć na przewód od ładowarki jaką posiadasz, rdzeń ferrytowy.Wyciągniesz np. ze starego zasilacza od komputera.Owiń z 3x przewód wokół niego, i wtedy zobacz.Powinno też pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, to ta ładowarka.Zanim jeszcze ją kupisz, możesz spróbować założyć na przewód od ładowarki jaką posiadasz, rdzeń ferrytowy.Wyciągniesz np. ze starego zasilacza od komputera.Owiń z 3x przewód wokół niego, i wtedy zobacz.Powinno też pomóc.

Zakupiłem tą ładowarkę która mi kolega polecił dziś przyszła przesyłka wpinam pod navi a w cb zero szumów i zakłuceń taka porada to się ceni fachowa porada

Byłem u kilku szpeców od cb i od navi i żaden mi nic sensownego nie doradził a tu prosze niema jak fachowa pomoc kolegi z forum

pozdrawiam i dziękuje za rade w 100% trafiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się sprawdziła, jak i u innych.Cieszę się że u Ciebie, też są pożądane efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Na zestawie M-Tech legend II i ML-145 jeździłem koło 3 miesięcy. Uszy bolały od szumów, pisków, nieczystego dźwięku. Wkońcu się wkurzyłem i kupiłem Johnny III ASC, antenę zostawiłem bez zmian. Zestaw ten mogę szczerze polecić. Zdarzają się szumy w niektórych sytuacjach, ale każdego słyszę czysto i wyraźnie, zasięg bardzo dobry. Mogę szczerze polecić ten zestaw i nie żauję wydanej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-tech jest bardzo czulym radiem - do tego jeszcze dluga antena to sie nie dziwcie ze tak wszystko zbiera ze trzeba go mocno skrecac. Osobiscie posiadam radia president harry 3 , herbert I, oraz wlasnie m-tech i na kazdym z tych radii potrafie tak wszystko ustawic zeby bylo git :) takze wiecie, grunt to miec porownanie. Aha - kreccie glownie rf-gainem, bo to najwazniejsze pokretlo w cb jesli chodzi o am :) Jesli chcecie cos dobrego to wlasnie herbert, lub cos ze stajni dnt - np. dnt carat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ref-gein,, się kręci do ustawiania,a czy aż tak m- tech jest czułym radiem to już bym polenizował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do M-tech Legend II, to po pierwsze nir jest to radio cb tylko radyjko, jednym słowem "szumofon" i nic więcej.

Albo słychać same szumy, albo nie słychać nic. Niestety, ale filtry przeciwzakłóceniowe w tej zabawce nie dają sobie rady w ogóle.

 

Co do ustawiania cb radia to nie powiedziałbym, że tylko RF-em się ustawia...oczywiście jest on bardzo ważny(jeżeli oczywiście jest), ale gdzie gałka SQ??:D

 

Proponowałbym spróbować w następujący sposób:

1. Włączyć radio

2. Rozkręcić radio na maxa czyli SQ- max w lewo, a RF-gain- max w prawo

3. Powoli skręcamy radio, czyli SQ kręcimy powoli w prawo do granicy szumów/cisza i zostawiamy tak.

4. RF-gain skręcamy wedle potrzeb np. jesli poruszamy się w dużych miastach i kanał 19 jest intensywnie użytkowany to w tym przypadku skręcamy Rf w lewo, aby zmniejszyć czułość anteny, a co za tym idzie to po prostu słyszymy mocne sygnały będące bliżej nas. Odwrotnie jest natomiast gdy jesteśmy w trasie, wtedy Rf rozkręcamy, żeby zwiększyć czułość anteny co przekłada się na zasięg. Odbieramy wtedy z większej odległośći.

 

Dodam tylko że sposób, który opisałem jest etapem wyjściowym, od którego trzeba zaczać. Natomiast dalsze ustawienia, korekty to jest tylko i wyłącznie indywidualna sprawa użytkownika i mozliwości posiadanego radiotelefonu.

 

Niestety, ale jeśli chodzi o wspomnianego Mtech, to mój opis nijak ma się do tego "radyjka" wiem co pisze bo miałem okazję korzystać z niego, i sposób do ustawienia radia który wymieniłem wyżej po prostu się nie sprawdza ze względu, nie tyle co czujność radia jak kolega wojtas_master napisał, ale tak jak już wspominałem wyżej po prostu bardzo słabe filtry, które nie radzą sobie z zakłóceniami generowanymi przez auto, a nie wspominając już o zakłóceniach, które spotykamy na co dzień w mieście.

 

OT:

Kończąc pozwolę sobie o małą radę co do radia.

 

Koledzy, piszący o Presidentach,

Oczywiście jest to znana marka i przez wielu użytkowników cb stosowana i polecana, ale nie oszukujmy się...

President jest po prostu drogi i stosunek cena/jakość, no nie powala na kolana.

Oczywiście w żaden sposób nie chcę tutaj urazić posiadaczy Presidentów:pardon ale są radia o wiele tańsze i pracujące bardzo poprawnie.

 

Mam na myśli radiotelefon Yosan pro 120 + antena SIRIO ML-145 i obiecuję(daję głowę), że potencjalny nabywca takiego zestawu będzie w 100% usatysfakcjonowany z zestawu, który nie przekroczy budżetu 400zł.

 

Ja osobiście jeżdżę z takim kompletem i z całą odpowiedzialnością szczerze polecam tą konfigurację.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że mój post się komuś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tochę inaczej podszedł do sposobu ustawiania radia.

Zamiast SQ kręcić, na początek skręcałbym RF-gain tak do momentu aż zakłócenia prawie znikną (mniej więcej do poziomu 1S, tyle, że w tym radiu nie bardzo to widać). Dopiero po tym skręceniu użyłbym SQ. Kiedyś tak radio ustawiałem.

 

Ja już za żadne radio głowy nie dam. U mnie wszystkie Yosany poległy z zakłóceniami. Najlepiej jak na razie sprawdził się Farun Terry Plus. A po modyfikacjach zrobiło się już prawie miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy testowałeś pro 120?? i jakim autem latasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie powtórzę się z tym co napisałem już kiedyś. Od ponad półtara roku śmigam z zestawem M-Tech Legend II + Sirio ML-145 i SZCZERZE jestem zadowolony. Odpowiednie ustawienie robi swoje. Może czasem radyjko puści jakieś szumy, ale to naprawdę niewiele, a zasięg spory więc i komunikacja jest OK. Ja mogę polecić szczerze taki zestaw, mimo że sporo osób na to radyjko narzeka. Ja nie. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy testowałeś pro 120?? i jakim autem latasz??

Próbowałem go. Próbowałem właściwie wszystkiego co ostatnimi laty było na rynku. Próbowałem też najróżniejsze starocie.

Generatorem zakłóceń jest Subaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja już za żadne radio głowy nie dam. U mnie wszystkie Yosany poległy z zakłóceniami. Najlepiej jak na razie sprawdził się Farun Terry Plus. A po modyfikacjach zrobiło się już prawie miodzio.

 

To jakbyś miał teraz kupować nowe ale nie kosmicznie drogie radio, to co byś wybrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma radia uniwersalnego. To zawsze jest wybór indywidualny. Jednemu jakikolwiek szum będzie przeszkadzał, inny nie uznaje rf-gaina ani squelcha. Różne są też samochody w których radia mają pracować. Różne radia się gdzieś zmieszczą, różnie będą dawać sobie radę o zakłóceniami itp.

 

Jeżdżę Golfem VI i jeszcze nie trafiłem na radio, które miałoby problem z jakimiś zakłóceniami od niego.

Z drugiej strony, w Subaru, którym jeździ moja żona, jeszcze nie utrafiłem na takie radio, które by sobie całkiem poradziło.

Gdyby mi znajomy sprzedawca nie dał na spróbowanie, to pewnie bym nigdy nie trafił na Faruna Terry Plus, który poradził sobie najlepiej. Traktowałbym jako kolejną niepoważną popierdółkę na rynku. A radio okazuje się dość ciekawe i podatne na modyfikacje. W środku kupa elementów w porównaniu do nowego U520 gdzie hula wiatr. Od razu trafił na warsztat. Wymiana filtra na wąską muRatę, podniesienie czułości itp. Radio ma oczywiście swoje wady i jako takiego bym nie polecił z czystym sumieniem. W moim przypadku to jak na razie najlepsze rozwiązanie.

Jakby ktoś chciał się na takie skusić, to przestrzegam - zapominamy o ASC (ASQ itp) oraz Squelchu. RF-gain działa dość punktowo. Radio standardowo głuche prawie jak pień. Po poprawce w FM ma czułosć na poziomie A87 (szok, ale prawda). Pr'ka od modulacji skręcona przez fabrykę na minimum.

 

Reasumując, wybór radia pozostawiam przyszłemu właścicielowi. Mogę trochę nakierować, ale nie powiem weź takie i już. To on się będzie z nim męczył każdego dnia. To on je wyłączy i nie będzie używał bo nie będzie w stanie słuchać szumu... albo na buźce będzie każdego dnia "banan", że tak fajnie mu to radio pracuje.

Edytowane przez Chmarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a b5 tdi porównywałem ostatnio modele; alan18, uniden520,onwa mk3,onwa gruba 2,president jack,tti770,tti 880,m-tech legend...wrażenia hmm stare najlepsze

1 jack razem z alan18,,zero problemów z zakłóceniami,,,

2 onwa gruba

3 uniden

4 onwa mk3- mtech legend

5 tti770

6 tti880

radia podłaczane bezpośrednio pod akumulator,,,antena gammm 2R, i sirio super black9

czyli test na antenie mniej szumnej i średnio szumnej

sirio 9 lepiej pracuje niż mlk 145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności