Skocz do zawartości
wodzio

M-Tech Legend II + Sirio ML145 --> szumy

Rekomendowane odpowiedzi

Hey!

 

Podpowiedzcie proszę, czy taki stan rzeczy jest prawidłowy. Mam zestaw M-Tech Legend II + Sirio ML145. Antena z radiem zestrojona w firmie zajmującej się tego typu rzeczami – zakładam, że prawidłowo. Kiedy jadąc na trasie pokrętło RF Gain mam skręcone do godziny 1 a pokrętło SQ godzina 2, na wyświetlaczu s/rf pokazują się żółte kreseczki na poziomie 2 zahaczając o 3. Słyszany głos jest wyraźny, ale nakłada się na niego silny szum. Radio szumi tylko w momencie kiedy ktoś coś mówi. W momencie kiedy nikt się nie odzywa mogę mieć SQ w pozycji godziny 9 (minimalnie skręcone) a RF Gain na maksa w prawo (otwarte). Żeby nie było słychać ciągłych szumów muszę mieć SQ skręcone na ¾ wartości albo nawet na 5/6 , a RF Gain na godzinę 3. Czy skręcając tak mocno SQ nie ograniczam odbioru do bardzo bliskiej mnie odległości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od CB nie jestem, mam radio od ponad roku, ale przedwczoraj w nocy gwizdnęli mi antenkę Ohio. Nigdy jej nie ściągałem myśląc że nikt się nie pokusi na parę PLN gdzie jeszcze trzeba kabel dorobić i też do końca nie wiadomo jak wszystko będzie chodzić, ale bezmyślność ludzka nie zna granic.

 

Wodzio odpowiadając na twoje pytanie skręcony SQ napewno zmniejsza zasięg odbioru, mam Presidenta Johnny II także takie samo radyjko tylko Presidenta i podobnie mam skręcone z reguły na 3/4 czasami na 5/6, ale to rzadkość. Ustawiam zawsze tak żeby SQ było jak najmniej skręcone. Co zauważyłem jadąc w trasie jak SQ nie jest skręcone dużo zasięgu się nie zyskuje, ale antenka Ohio według mnie jest słaba (oprócz magnesu) Ty na ML-ce możesz sobie pozwolić na skręcenie SQ do tych 3/4 i RF Gain na maxa.

 

Do usłyszenia w Soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Jest jakaś inna forma sprawdzenia zasięgu niż pytanie gdzie mnie słychać ?

Mam wrażenie, że jak skręce SQ na 3/4 to bardzo trace na zasięgu - ale może to tylko wrażenie.

 

Ostatnio w Soli ktoś kroi anteny - w okolicy nowej biblioteki w tamtym tygodniu zginęły 3 sztuki z aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o CB radiach i antenkach, i chyba nie ma innej możliwości jak pytanie się o zasięg. Na forach jak sprawdzają, testują anteny to tylko przez rozmowy ze stacją bazową.

 

Jak ktoś słyszałby, że jest do kupienia antena Presidenta Ohio proszę dać znać, ręce u............e bez mózgom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą squelcha ustawiasz próg przy jakim ma być puszczone audio na głośnik. I puszcza wszystko co w radio wchodzi.

Skręcając squelcha nie skracasz zasięgu (choć w 99% przypadków do tego się to sprowadza). Po prostu eliminujesz słabsze stacje. Ktoś nadający ze świńskiego ogonka z odległości 1km może Ci się przez ustawienie sq nie przebić. Z kolei inny z lepszym sprzętem z odległości nawet parunastu kilometrów może Ci w tym samym czasie "wyrwać" głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie M-tech, ale jak uzywam stabo xm3001 i presidenta WA-27 to jezdze majac:

SQ na godzinie 8:30-9 (minimum, na tyle duzo by ASC nie byl aktywny)

Gain na godzinie 9-10 w mieście. W trasie zależnie od poziomu szumów. Zazwyczaj miedzy godzina 10 a 14.

 

Jeszcze żadna radiostacja mi nie uciekła, minusem sa szumy w radiu, ktorych natezenie reguluje sie gainem tak, by nie gwałciły ucha jednocześnie dając zasięg odbioru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mTech, może ie Stabo, ale mam takie radio, przy którym w Warszawie przy 2m antenie nie potrzebuję ruszać ani sq ani rf-gain. I wbrew pozorom nie jest takie głuche.

Przy innych radiach sq praktycznie nie używam (tylko w FM'ach jak czasem gadam). Resztę załatwiam za pomoca rf-gain. A i to bardzo rzadko bo na innych kanałach niż #19 nie potrzebuję wcale używać, a na #19 musi być bardzo duży bajzel bym rfgaina użył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi niestety z busa ukradli Unidena 520. Ponieważ wszystko miałem przystosowane pod ten gabaryt więc kupiłem M-Techa. Powiem krótko: radio porażka. W Uni mimo że nie miał homologacji miałem ciszę i spokój, żadnych szumów, zakłóceń. Dziś podłączyłem M-techa i jestem bardzo rozczarowany. Ten automatyczny ANL to jakaś ściema, słychać nawet zakłócenia z układu zapłonowego aut które mijam. Alan 109 w beemce lepiej się zachowuje (choć tu ciężko porównywać, bo inne auto, inna antena itp. itd.). Mówiąc krótko - nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem nad zakupem radia M-Tech Legend II

bo jest w dobrej cenie poniżej200zł ale jak czytam opinie to juz nie wiem?

może jednak tego unidena 520?

co radzicie które wybrać?

potrzebuje okazjonalnie używać nie że tak powiem zawodowo!

Czyli żeby być na bieżąco jak tam misiaki czy korki na dłuższe wyjazdy itp.

jakie Wasze rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak celował na Twoim miejscu unidena, i gdyby nie okazja to takiego bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uniden,dla mnie m-tech ma gorszy odbiornik i filtry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uniden,dla mnie m-tech ma gorszy odbiornik i filtry

A jak z tym dopuszczeniem w polsce można z tego radia korzystać czy nie

czy tylko sprzedawać nie wolno bo już sie pogubiłem?

chodzi o uniden520

i myślałem o antenie sirio100 na magnesie czy to by był dobry zestaw

nadmieniam że dłuższa mnie nie interesuje antena ani tez inna niz na magnes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzując, nie powinno się używać sprzętów zakupionych po wprowadzeniu zakazu sprzedaży, bo te są pozbawione homologacji.

W praktyce radia te raczej nie podlegaja kontroli, ale jak zajdziesz za skórę jakiemuś misiakowi, to dobrze by było byś świadectwo homologacji do tego radia posiadał (a z każdym "legalnym" radiem takie świadectwo dostajesz).

Z radii bez homologacji, to Uniden jest najbardziej znanym. Jesli już ktoś się zaprze by jakies skontrolować, to najłatwiej mu będzie wyhaczyć jakiegoś Unidena właśnie. Bo i dużo tego w samochodach jeździ i prawdopodobieństwo trafienia "nielegala" jest duże.

 

Inna sprawa, że dla mnie i mTech, i Uniden, i Presidenty oraz Stabo w tych obudowach to jednak szumofony są. Te nowsze radia z multistandardem szumią same z siebie.

Słynne filtry Unidena jak dla mnie są słabe (mam na mysli chińskie Unideny). Z filipińczykiem nie jeździłem, ale jeśli już musiałbym kupować U520 czy U510, to szukałbym tylko starego Filipińczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filipińczyka posiadam,jest inaczej wykonany(przewlekany)filtry ogólnie ma takie same jak chinol,posiadam obydwa modele,deklaracje mogę ci na pw wysłać

jeszcze kontroli nie miałem,,bezpodstawnie nie zabiorą ci radia,,nawet jeżeli nie masz deklaracji dopuszczenia,używać możesz te radio ale jest zakazane do sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Filipińczyk ma takie same filtry, to jak dla mnie są te filtry do bani.

 

Ja bym zasugerował przejażdzke do sklepu z radiami tym samochodem, w którym radio będzie docelowo używane. Podłączyć radio i sprawdzic czy nie słychac alternatora, wycieraczek, kierunkowskazów, klimy i wszystkiego innego co nam do łba przyjdzie.

I wybrać to radio, które najlepiej przejdzie test. W razie czego dołozyc te kilka PLN. Komfort dla własnych uszu jest wart wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak podł cb radio kolega Chmarski ?u mnie ani wycieraczki ani alternator nie zakłóca ani w chinolu ani w filipińczyku..podstawa dobra instalacja radia

 

---------- Post added at 15:40 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

 

chcesz coś dobrego w zakłóceniach to polecam -stare radia,alan,president ,cobra lub ewentualnie yosan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stare Galaxy DX99V. Zakłoceniami sie nie przejmuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare radia to najlepiej sobie radzą z zakłóceniami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności