Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to kup kompletną klimę od B3 i na jej podstawie zrób sobie chłodzony schowek tak jak to jest w nowszych Passatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten schowek jest tak mizernie mały że .... szkoda dla niego zachodu....to już lepiej pobaw sie w diodowe oświetlenia...bagażnika,podłogi i choćby nawet tego schowka "na rękawiczki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Lebow Ty to masz dopiero szalone pomysły, ale nawet spodobały mi się xD Może jeszcze neony pod auto? :D:D

 

No klima to będzie dość większa inwestycja, więc będzie ona jak będzie więcej kaski...

 

A nawet te 0,5 litra zimnego trunki potrafi człowieka uratować:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Wy tu cuda opisujecie - ogniwa Peltiera... a ileż on i jakiej mocy musiałby ich wsadzić żeby to chłodziło w lecie... o konkretnej temperaturze można zapomnieć, bo Peltier daje różnicę w zależności od temperatury zewnętrznej - tzn jeśli jest dobrze z jego skutecznością (duży radiator, obieg powietrza) to da nam powiedzmy 5 czy 7 stopni mniej niż poza obudową. A to daje nam w rozgrzanym schowku zamiast 30 w lecie zaledwie 25. Oczywiście o ile wymodzisz konstrukcję odizolowaną termicznie od otoczenia oraz zasadzisz kilka ogniw - powiedzmy 50 czy 100Watt - no i nie możesz grzebać w "lodówce" bo każdorazowe otwieranie i zamykanie błyskawicznie nagrzewa wnętrze.

 

W kamperze różne rzeczy mój ojciec tworzył ale ostatecznie okazało się, że nie ma lepszego rozwiązania niż dobrze zaizolowany termicznie normalny agregat chłodzący. W Chorwacji na pełnej patelni w lodówce 8*C przez cały dzień, lodówka ma cykl pracy 5 minut agregat i około 20 minut temperatura się utrzymuje. A to wszystko zasilane z ogniwa słonecznego na dachu - metr na metr.

 

Zapomnij więc kolego makumba50 że cokolwiek zdziałasz - bo nie ma takiej opcji. Kupuj graty do AC i składaj instalację w wolnym czasie. Piękna sprawa jak przy 33*C siedzisz w autku a na zewnątrz przedniej szyby siada para...

 

Ile trzeba zapłacić za kompletną instalację AC do B3? 500pln? To niewiele więcej niż wydasz na mody i kombinacje z Peltierem którego i tak ostatecznie nie założysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...myślałem, że trochę więcej wyjdzie za klimę;) ale skoro mówisz, że około 500zł za sprawną klimę wystarczy to może się uda xD Trzeba doliczyć do tego nabicie i pewnie odgrzybienie, czyli jakieś 150-200zł (sugeruję się na innym aucie, jak źle to poprawcie) i będzie efekt:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu odgrzybiać jak to będzie poza samochodem w kawałkach? Podczas składania umyjesz wszystko i po sprawie. Odgrzybia się jak w samochodzie ktoś nie dba (nie wie co i jak) i się zaszczepi pieczara na parowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale Wy tu cuda opisujecie - ogniwa Peltiera... a ileż on i jakiej mocy musiałby ich wsadzić żeby to chłodziło w lecie...

Żadne cuda. Wszystkie lodówki samochodowe na 12V działają na tej zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a normalne lodówki nie? Z zewnątrz lodówka jest ciepła, a wewnątrz mrozi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a normalne lodówki nie? Z zewnątrz lodówka jest ciepła, a wewnątrz mrozi....

Normalne - domowe lodówki nie wykorzystują modułu Peltiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadne cuda. Wszystkie lodówki samochodowe na 12V działają na tej zasadzie.

Dokładnie. Sam nie wierzyłem, dopóki nie rozebrałem takiej lodówki. Chłodzi wystarczająco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ale podobna zasada (chodzi o to te ciepłe i zimne strony) xD

heh, ale chyba szybciej klima będzie :]

 

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

 

jak mają być podobne koszta to wole klimę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadne cuda. Wszystkie lodówki samochodowe na 12V działają na tej zasadzie.

Oj nie wszystkie, widzę że kolega nie widział normalnej lodówki z agregatem w samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj nie wszystkie, widzę że kolega nie widział normalnej lodówki z agregatem w samochodzie

Pisząc to miałem na myśli te tańsze lodówki - z niższej półki cenowej, bo takie było założenie projektu chłodzonego schowka. Podejrzewam, że takie z agregatem to koło 1k w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Family Frost xD:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadne cuda. Wszystkie lodówki samochodowe na 12V działają na tej zasadzie.

 

Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże czy właśnie do Chorwacji kończyła się dla np masła przemianą w rosół. Jak komuś wystarczy taka lodówka która daje kilka stopni mniej niż temp otoczenia to fajnie ale dla mnie lodówka daje ustaloną temp np 6*C a te zabaweczki na Peltierze to są cuda bo nazywają się lodówkami a dają o wiele wyższą temperaturę w środku, na dodatek zależną od tego co się dzieje w otoczeniu. A zostaw taką w zamkniętym aucie na godzinkę, uhuhuhu, zanim Peltierek schłodzi to co w środku nawet podczas jazdy to mijają 2 czy 4 godziny.

 

Dlatego napisałem cuda - bo to bajeczki są i działa "prawie jak" lodówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego napisałem cuda - bo to bajeczki są i działa "prawie jak" lodówka.

Czy nazwa "schładzarka" cię zadowoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności