Skocz do zawartości
guutson

Lista zadowolonych użytkowników TDI-CR

Rekomendowane odpowiedzi

Tak cały kolektor. Pytałem w ASO Poznań czy nie można było samych klap, powiedzieli że nie tylko z kolektorem ;) Luz gwarancja więc nie moja broszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wymieniali ci klapy gaszącej. Pewnie wymienili ci element 03L129086. W starszych silnikach to faktycznie była zdaje się klapa gasząca, ale w naszych ten numer ma inna część

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przerabiałem spadek mocy i tryb awaryjny w najbardziej nieoczekiwanym momencie i wiem jak się wystraszyłem podczas wyprzedzania kiedy wszystko co mogłem wycisnąć to 120 km/h . Sprawdź czy u Ciebie na pewno to grucha najlepiej vag-iem lub innym skanerem. Jeśli chodzi o podciśnienie to pamiętaj że tam jest trochę elektroniki i na gruszce i zawór N75 sterujący podciśnieniem i działający w systemie zawór EGR . Prawdą jest że na niskich biegach silnik będzie się wkręcał bo przecież turbina pracuje ciągle a duży moment radzi sobie na krótkim zakresie . Na wysokich biegach wysokie podciśnienie jest dłużej utrzymywane w przewodach bo się wolniej rozpędza i w tym czasie przez nieszczelną membranę dostaje się lewe powietrze które pozwala na cofnięcie sztangi a resztę robi elektronika która wrzuci Cię w tryb awaryjny i to jest problem. Ja po wyjęciu gruchy sprawdzałem za pomocą dużej strzykawki jak zachowuje się sztanga przy stwarzaniu podciśnienia. Na początku rusza ale zaraz wraca bo jest nieszczelna. Jeśli w tym czasie silnik się wkręci to ok. a jak nie zdąży to problem. Ale dajmy spokój tym rozważaniom . Trzeba się cieszyć bo ogólnie są to niezłe silniki i mają dobre osiągi więc jestem pozytywnie nastawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam jest trochę elektroniki i na gruszce

W cr to jest element 100% mechaniczny.

W jednym się zgadzamy, nie warto czekać z wymianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie wymieniali ci klapy gaszącej.

 

Ja tylko mówię jaką informację otrzymałem :) Miałem jego całą historie i na to zwróciłem uwagę wymontowanie i zamontowanie kolektora. Kupując spytałem czemu przy takim przebiegu już wymiana kolektora. Bo się klapy przycinały a że osobno nie wymienimy, gwarancja objęła całą wymianę.

W jednym się zgadzamy, nie warto czekać z wymianą

 

Hymmm pomyślę...

Sprawdź czy u Ciebie na pewno to grucha

 

na 1000% :D badane i w aso i poza ;)

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo się klapy przycinały

No to wymienili ci taki wichajster z boku kolektora, po prawej stronie :). Faktycznie tajemnicza sprawa, bo w 2.0 cr jest to całkowicie osobny element, połączony z kolektorem cięgnem. Mimo to ta część nie występuje osobno w etce i nie da się kupić ori :). Trzeba razem z kolektorem. W 1,6 cr on faktycznie wchodzi w kolektor i wymiana go osobno może być problematyczna.

 

Choć CR to dobry silnik to jakość osprzętu nadal pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo to ta część nie występuje osobno w etce i nie da się kupić ori

 

I tak mi w ASO powiedzieli, stąd wymiana całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tytuł tematu zmieńcie z LISTA na PORADY :D aaaa i kto naśmiecił ten sprząta Łysolku :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tytuł tematu zmieńcie z LISTA na PORADY :D aaaa i kto naśmiecił ten sprząta Łysolku :lol

 

Może LISTA i PORADY ? Taki temat 2 w 1. U mnie jak na razie na zegarku 152 000 z czego moje jakieś 3000. Jak do tej pory OK. Na początek to tak na 160 000 chcę zrobić rozrząd i olej z filtrami. Będzie wtedy na oleju 15000 (longlife), ale chcę zmienić interwał i już wymieniać max co 15000 a nie 30000. Wiem, że chyba klapa gasząca (To chyba to samo co przepustnica?) do wymiany będzie bo dosyć twardo się go gasi. Ogólnie fajny motor i zupełnie inna praca jak w pd. Jest zdecydowanie ciszej. To tyle co mogę na teraz napisać. Ogólnie super. Na trasie pokazał mi średnio 5,2/100 przy spokojnej jeździe na tempomacie. Ktoś się orientuje jaki jest koszt tej klapy/przepustnicy do CBAB? To jest część oddzielana od egr z tego co widzę? Pozdrawiam!

Edytowane przez razal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica kosztuje około 800 zł , jak jest padnięta to włącza się spiralka chyba że dopiero zaczyna niedomagać. Wyjmuje się ją razem z EGR-rem po zdjęciu węża gumowego są trzy śruby - torksy dwie widoczne a jedna długa za przepustnicą od strony silnika ale da się wykręcić. Trzeba również odkręcić dwie śruby mocujące przewód stalowy do EGR i wszystko wyjdzie. Później trzeba rozdzielić EGR od przepustnicy. Montaż odwrotnie. Oczywiście trzeba rozpiąć elektrykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori jakieś 600-750 z wymianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za informację. Spiralka jeszcze nie świeci, ale mam to na uwadze. Nawet gdzieś faq widzialem do tej wymiany. Jest dokladnie jak piszecie, tylko ta cholerna 3 śruba od strony silnika ;-). Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiralka ci się nie zaświeci. Zdaje się, że to nie jest diagnozowany element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W cr to jest element 100% mechaniczny.
Nie do końca. Grucha u góry ma czujnik Halla i informuje ECU o położeniu gruchy. Sprawdź kanał 120 w blokach mierzonych - tam bedziesz miał w voltach podane położenie gruchy. Prawidłowe położenie to 0,8V przy max. wychyleniu i chyba 3,2V przy max. wciągnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwsze tankowanie po 1610km!!! zużycie 4,6 L/100km. Wcześniej po kraju, w grudniu, trasa Forst - Przemyśl i z powrotem i wynik 4,1 L/100km (na kołach 215/55/16). potem na 235/45/17, ta sama trasa i wynik 4,6 L/100km.

 

to nie jest 99999999999 wątek o spalaniu :wmorde jeszcze niech ktoś dopisze że bałagan jest w temacie to :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden CBBB przebieg 217tkm w trzy lata. naprawy rozrząd i grucha podcisnienia.

drugi CBBB 252tkm w trzy lata dwumasa.

Super ciche silniki jesli sie przesiadamy z PD. ale konkurencja i tak ma cichsze :)

bardzo dynamiczne, ogólnie stare silniki w passatach to średniowiecze a CR to oswiecenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeden CBBB przebieg 217tkm w trzy lata. naprawy rozrząd i grucha podcisnienia.

drugi CBBB 252tkm w trzy lata dwumasa.

Super ciche silniki jesli sie przesiadamy z PD. ale konkurencja i tak ma cichsze :)

bardzo dynamiczne, ogólnie stare silniki w passatach to średniowiecze a CR to oswiecenie:)

BULLET77, mam rozumieć, że oby dwóch Paskach nie miałem więcej napraw? Szacunek.... Widzę, że rocznie robisz więcej km, niż ja, ponieważ mój roczny przebieg od kilku lat to 45tys.km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
e oby dwóch Paskach nie miałem więcej napraw?

napraw stricte nie było.

pomijam rozrzady bo to exploatacja, pomijam rdzewienie bo czy CR czy nie CR nie ma to znaczenia.

Ale w porownaniu z poprzednim 2007 BMR gdzie w przebiegu 240tkm byla 3x pompa oleju, 3x turbo, 2x dwumas, 2x pompki. To naprawde CRki uważam za bezawaryjne silniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiązując do wypowiedzi bullet77 i porównania napraw PD i CR to faktycznie jest różnica.

 

Czy ktoś spotkał się z walniętym zabierakiem i wyrobionym gniazdem pompy olejowej w CR?

 

U mnie 155tkm, ale wiem, że w PD-kach niektórzy profilaktycznie tam zaglądali, a w CR zabierak poprawiono dopiero po 10.2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze się taki nie trafił. Ja myślę że to kwestia tego, że CR łagodniej rozwija moment. Nie ma tego przyjetegowania charakterystycznego dla padak. Więc też napęd pompy nie jest poddawany takim przeciążeniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności