Skocz do zawartości
guutson

Lista zadowolonych użytkowników TDI-CR

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest o zadowolonych użytkownikach a nie o tym, komu ile obrotów licznik pokazuje :fajny

 

Tak wiec panowie - END OF :spam:

 

No to z powrotem na drzewa... ;)

Posiadam ponad 1,5 roku, jestem baaardzo zadowolony. Osiagi i dynamika bardzo dobre jak na to spalanie. Stworzony do jazdy po autostradzie jak dla mnie. Przejechalem ponad 40 tys. km i na razie tylko olej i filtry (no i troche modow u Wojtasa :) )

 

Jezdze w zasadzie po autostradach albo w miescie, przy predkosci okolo 140 kmh pali mi w okolicach 6 litrow, czasem nad, czasem po zalezy od pory roku, warunkow, etc. Jezdzac po miescie poza godzinami szczytu (55kmh na 4 biegu) mam podobne zuzycie, na krotkich dystansach i jak sie spiesze wzrasta do 7, 7,5 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega zadowolony z CFGB z 2012r ktory mam w Passacie Variancie wraz z DSG.

Silnik nie zuzywa oleju wogole.

Auto kupione w Pazdzierniku 2012, aktualnie 50.000km :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 latach i 80 tys km jestem zadowolony w 90%.

Wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt że autko pewnego razu samo sobie zgastło i nie chciało zapalić- dopiero ingerencja Pana z auto pomocy z WD40 pomogła.

Silnik bardzo przyjemnie pracuje, spalanie na poziomie 6-7 litrów, oleju nie bierze, zdecydowanie cichszy od PD ale jakoś słabiej się wkręca.

Podsumowjąc 5 letni staż : Passat mi się znudził , jak znajdę czasu żeby umyć dziada wystawiam go na all...

Jak to powiedział Kolega: "takie dziadkerskie auto" - ale on jeżdzi oplem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z Cycka po roku używalności jestem mega zadowolony tfu tfu. Zero dolewek oleju od wymiany do wymiany. Spalanie bajka, cicho aż dla mnie za cicho :P Ktoś tu napisał wyżej że spalanie mogłoby być mniejsze :D no to już nie wiem jakie. Auto prawie 1600kg które przy prędkości 100-120 spala 4.8 no ludzieee to bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oni by chcieli, żeby żarło tyle co SMART - 3 litry. A i to po czasie tez by było za dużo :lol3

i tak z ciekawosci sprawdzałem obroty, co o nich wcześniej spamowano i u mnie jest 2300 przy 140u :fajny To tak celem odniesienia.

 

Tylko tak patrzę, ze większosc to zrobiła max 50 tkm. Ciekawe jak to będzie przy 100 tkm :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadowolony mam go od 10ms przejechałem 16 tyś km

zero awarii,brak ubytku oleju od zmiany do zmiany,Cr tylko ładnie mruczy w porównaniu do PD.

spalanie jest nawet bardzo zadowalające 5-6 litrów.

aktualnie przejechane (172000 tyś km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo zadowolony. Aktualnie 175tys z czego zrobiłem ostatnie 24, zero dolewki oleju, spalanie 5-6 l/100 - prawie litr mniej niż miałem w 170PD.

No i pierwsza wymiana rozrządu dopiero po 210tys :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 148 tys km , ja od roku zrobiłem 25 tys i bez problemów choć brak mi napędu 4x4 , szczególnie zimą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza wymiana rozrządu dopiero po 210tys

 

Będziesz czekał do 200 tkm? :blink

U mnie jak SETKA wybije to wolę juz wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i pierwsza wymiana rozrządu dopiero po 210tys

o czym Ty piszesz??? wg instrukcji obsługi 150tyś

Ja zrobiłem 80tyś i parę wad mają te silniki

szarpanie na 1 i 2 biegu przy 1200obr/min

brak "bonusu" od fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o czym Ty piszesz??? wg instrukcji obsługi 150tyś

Ja zrobiłem 80tyś i parę wad mają te silniki

szarpanie na 1 i 2 biegu przy 1200obr/min

brak "bonusu" od fabryki

 

1). W Instrukcjach interwaly sie wydluzaja czym dluzej silnik jest w produkcji, moj naprzyklad (2008) mial 180 tys. wg instrukcji, rok-dwa przed bylo 150 tys., teraz jak widze jest 210. BTW, nie czekalem do 180, wymienilem przy 165kkm.

 

2). Szarpania u siebie nie zauwazylem

 

3). brak "bonusu" od fabryki - to chyba zart, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarpanie na 1 i 2 biegu przy 1200obr/min

 

Co masz na myśli z tym szarpaniem? Jest to na zimnym czy ciepłym silniku? Bo chyba coś też tak odczuwam na 1 i 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc samochodem na 1 i 2 biegu, ale zaraz po zapaleniu ze stałą prędkością obrotową 1200 obr/min silnik ma dużą tendencję do szarpania, tak jakby dostawał za ubogą mieszankę i za chwilę miał zgasnąć. Lekarstwem jest szybsza jazda, albo delikatna przegazówka na wkleszczonym sprzęgle. Wizyta w serwisie i zgłaszanie takowej usterki na nic cie nie zdaje, poniewaz Panowie magicy nic nie wiedzą na ten temat.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak "bonusu" od fabryki - to chyba zart, prawda?

 

No ja też załuje że CR nie mają bonusów i to jest fakt stwierdzony ;) w PD miałem +15 :D

ma dużą tendencję do szarpania

 

A fakt fakt parę razy zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jadąc samochodem na 1 i 2 biegu, ale zaraz po zapaleniu ze stałą prędkością obrotową 1200 obr/min silnik ma dużą tendencję do szarpania, tak jakby dostawał za ubogą mieszankę i za chwilę miał zgasnąć. Lekarstwem jest szybsza jazda, albo delikatna przegazówka na wkleszczonym sprzęgle. Wizyta w serwisie i zgłaszanie takowej usterki na nic cie nie zdaje, poniewaz Panowie magicy nic nie wiedzą na ten temat.

 

Mam dokladnie to samo. Serwis :dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przebieg pod 170 tys. przy 100 tys. problem z zapowietrzającym się sprzęgłem, przy 120tys umarł akumulator, od 160 tys. stuka na zimnym dwumas i zaczynają padać ledy w tylnej lampie. Jestem bardzo zadowolony spalanie koło 5,6 średnie przez ostatnie 3 miesiące.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 razy w ASO i nigdy tego nie naprawili

podobno zmieniali soft ale kolega prywatnie powiedział mi że sami nie wiedzą co jest...

Co do mocy to ktoś hamował Swoje Auto??Łysy???

Ciekawy jestem ile pokazują 170 w CR bo mi 2 razy różnie wyskoczyło

co do spalania też potrafie wykręcić takie piękne spalanie najmniej 5l/100km z baku po tankowaniu

ale to nie jazda....heheheh a tak to tankownie 63-68 na 100-1100km

Ja jestem bardzo zadowolony:)

co do wymiany rozrządu sprawdziłem w instrukcji mojej i mam 150tyś

A w ASO też mi muwili że co 150tyś

wrzyć fote z swojej instrukcji bo jakoś to nie wiarygodne...

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

photo.JPG

ja wrzuce ;)

kluczem jest chyba wydanie książki, moja jest z 08.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam Honor:) Paranoja sam robię w ASO i u mnie też są akcje wydłużania okresów wymiany rozrządu a trafiają się przypadki że pasek przeskakuje po 1/2 dystansu jaki wpisali w książce a 2 rozrząd w tym samym Aucie na pewno nie przejedzie tyle co pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie dzisiaj 200 000 przeskoczylo. Jeśli chodzi o silnik to wszystko spisuje się na 5+, reszta jak to w passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności