Skocz do zawartości
guutson

Lista zadowolonych użytkowników TDI-CR

Rekomendowane odpowiedzi

Zachwiane emocjonalne tłumacze to już wiekiem :D Marku nooo proszę Cię ;) Pd a CR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie :P mułowate te CR :/ w PD to jest je...nięcie :D

 

Coś masz zepsute ;-):cool. Ale jak się przesiadłem z PD to też takie odniosłem wrażenie.

Edytowane przez razal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po już niespełna roku używania b7 z 2.0 tdi cr cbab mój zachwyt trochę ostygł ;-) Na początku byłem w pełni zadowolony i wmawiałem sobie, że te 140 km to wystarczająco dużo. Biorąc jednak pod uwagę, że przesiadłem się do Passata z Leona 2.0 tdi pd 140km - cały czas brakowało mi jednak tej mocy i możliwości jej uwolnienia kiedy tylko zechcę (Leon był jednak o te 200kg lżejszy i pd generalnie wydaje się bardziej wynamiczne). 2.0 tdi z CR 140 km jest w passacie mułowate i nie ma co ukrywać. Do 120 kmph jeszcze jedzie, ale wyżej jest już słabo. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W końcu nie wytrzymałem, przestałem sobie wmawiać i pojechałem dzisiaj na chipa. W serii okazało się, że brakuje 4km, czyli było 136. Po chipie wyszło 177km i 401 nm i powiem szczerze, że Passat jest terazz kompletnie innym samochodem. Nie tylko zyskał na żywotności, przyśpieszeniu, ale przede wszystkim niewiarygodnie poprawiła się elastyczność silnika. Generalnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony z CR. Od miesiąca mam 150 KM i 310 momentu. Wczesniej miałem tylko 135 KM,ale z czasem okazało się za mało i trzeba było zrobić poprawkę. Przy okazji usuwania EGRA ,bo się skończył. Teraz jest wyłączony programowo i jest OK. Na drugim biegu opony piszczą przy tej mocy. Może dlatego że 205/60/15,ale przez to jest jeszcze trochę słabszy,bo jednak są większe od oryginalnych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ktorego roku w passacie byly CR i czy to juz 2,0tdi 16V w 2004 byly CR czy PD????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z PD, do CR trzeba się troche przyzwyczaić. Przyrost mocy i nm jest bardziej linearny, trochę jak w benzynie. A mnie podoba sie najbardziej to, ze silnik można kręcić do wysokich obrotów. Plus taki, że na danym biegu można długo pojechać, co nie jest bez znaczenia np. przy wyprzedzaniu. W PD kręcenie auta na wysokie obroty nie miało sensu i trzeba było wachlować drążkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od ktorego roku w passacie byly CR i czy to juz 2,0tdi 16V w 2004 byly CR czy PD????

 

Od 2008 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem zadowolony z CR. Po trzech latach użytkowania nie ma większych zastrzeżeń. Rok temu problemy z klapą kolektora, za wyjątkiem kontrolki chek na desce nie odczuwałem różnicy w mocy. Problem rozwiązany dzięki forum, zlikwidowałem luz na cięgle i pomogło, a ostatnio kolejna z typowych usterek CR to EGR, pomogło czyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na długo. Jeśli to pierwsze czyszczenie to góra rok. Potem już nawet nie czyść tylko zaślep albo wymień na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś masz zepsute . Ale jak się przesiadłem z PD to też takie odniosłem wrażenie.

 

No raczej nic :D skoro jeździłeś PD to wiesz jak tam odczuwa się przyspieszenie względem CR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W PD kręcenie auta na wysokie obroty nie miało sensu i trzeba było wachlować drążkiem.

 

zależy jaka skrzynia biegów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No raczej nic :D skoro jeździłeś PD to wiesz jak tam odczuwa się przyspieszenie względem CR ;)

 

Jeszcze raz powtarzam jak nie wierzysz to dam Ci się przejechać moim szmelcvagenem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja niczym nie musze jezdzic ;) zobacz na wykresy PD a CR ;) nawet w mojej stópce masz wykres mojego PD po programie ;) obecnie jeźdzę CR 170 konnym i nudaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykres robisz na hamowni, jeździsz po drodze więc ni jak ma jedno do drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację...Gratuje szybkiego więc CR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian miałem b5 AFN po tuningu też miał kopa. Kupiłem b6 i tak jak mówisz auto tylko "jechało" zrobiłem mapy i mój szmelcvagen naprawdę "dostał nowe życie" możesz mi wierzyć lub nie ale dobry tuner może zdziałać cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale natury nie oszukasz no proszę Cię ;) pokaz wykres jak Twój CR jedzie od dołu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykresu ci nie pokaże bo nie mam. Poza tym nie ma sensu upierać się na swoim bo ty masz "rację". Dla mnie wykres nic nie mówi, a moje auto jedzie tak jak pisałem wcześniej więc kończę dyskusje bo nie ma to sensu. Ps w sobotę jeździł nim romeo9999 więc zapodaj go na pw czy to prawda to co pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sobotę jeździł nim romeo9999
To tobie nie chciał zgasnąć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tobie nie chciał zgasnąć? :)

Znam temat ale to nie mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności