Skocz do zawartości
Grimson

Sekwencja gaśnie przy przełączaniu z PB na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik mnie namawiał do odcięcia pompy, i w sumie po tym to się zaczęło.

Niech sobie co innego odetnie.

Pompa MA pracować cały czas. Tak jak napisał dgasek, samochód ma się przełączać na LPG po osiągnięciu przez reduktor 25-30st niezależnie od obrotów. Można sobie ustawić te 2000obr, ale nie jest to konieczne.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w jakim celu ktoś ustawił tak te obroty? Można to usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to oczywiście zmienić. Dlaczego ktoś tak zrobił ??? Może dlatego że przy takich obrotach trudniej jest dostrzec pewnie niedomagania lub błędy montażowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewając kotleta informuję, że poradziłem sobie z problemem w sposób następujący: III bieg zapięty i jazda 80km/godz na dystansie 40 kilometrów. Tam gdzie musiałem zwolnić wrzucałem II bieg i pałowałem dalej.

 

Myślę że wtryski gazu miałem zabrudzone.

 

Od tamtego eksperymentu instalacja przełącza się na LPG bez gaśnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
III bieg zapięty i jazda 80km/godz na dystansie 40 kilometrów.

Aż 40 klocków na "trójce" piłowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wcześniej jechałem tylko 10 kilometrów i nic nie pomogło :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędne rozumowanie kolego że to pomogło ! to tak jak leczenie grypy maścią ! moim zdaniem zabrudzone lub rozkalibrowane Valteki miałem taki przypadek ostatnio w klientki polo po wymianie zastawów naprawczych i kalibracji wszystko zginęło i auto teraz nawet na wolnych obrotach przełącza się bez nawet minimalnego zabujania silnikiem ! wtryski same nie wyczyszczą się przez jazdę na 3 biegu 80km/h przez 40km takich cudów nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jednak wolę jechać do zakładu - żeby mi to sprawdzili. W końcu mam przecież gwarancję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: przed tym pałowaniem miałem problemy z przełączaniem PB-LPG przy niskich temperaturach, od +5 stopni C. i niższych. Silnik potrafił się zatrząść, a jeśli przełączenie następowało na wolnych obrotach to na desce rozdzielczej zapalała się kontrola od akumulatora i silnik pięknie gasł.

 

Po tym pałowaniu, na przełączaniu PB-LPG słyszę tylko cichy dźwięk zaworu (to chyba ten od butli z gazem) i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc..Jezeli moge sie podpiac w tym watku...!Bo widze ze mam podobne problemy.Odpalam auto wiedomo na benzynie,powinien sie przelaczyc na gaz w automacie lecz odrazu gasnie.Mam ten problem od jakiegos czasu,wiec sam przelanczam na gaz jak sie zagrzeje mocniej silnik,wtedy jest ok tylko delikatne szarpniencie jest,tez nie wiem czy to normalne...Instalacje mam od nie dawna,przejechane na gazie ok.5tys. .Gosc od gazu twierdzi ze jest ok,zrzucil problem na sonde lambda,poniewaz nie pokazala mu na kompie ze dziala.Takze jezdze na sekwencji,ręcznej nie automatycznej:ocochodziProsze o pomoc i jakies wskazowki co moze byc nie tak..Jeszcze wspomne ze pare dni temu wyskakiwal błąd spalanie na desce,teraz zgasl...... moja instalacja ELPIGAZ ,komp STELLA wtryski VERDE

Edytowane przez andyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana gazownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheeheh..Niezly pomysl,ale ten gazownik montowal ta instalacje i mam tam jeszcze gwarancje.A dokladniej to poprzedni wlasciciel tam montowal instalacje.Bede musial sie z gosciem urzerac do póki tego nie zrobi jak nalezy.Chce sie dowiedziec,czy problem napewno tkwi w instalacji,czy szukac usterek w silniku...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instalacji.To ze sonda nie daje wskazań znaczy że chłopu się nie chciało podłączyć jej przy montażu.Co do przełączania na LPG,może się nie orientujesz ale ustawia się granicę po której powinien sie przełączyć automatycznie(wskazane 30*),tego pewnie tez chłop nie ustawił.Co do błędu na desce ,zapewne uboga mieszanka:D ,zdecydowanie olej gwarancję na instalację i znajdź kogoś kto się zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granica przelaczenia u mnie jest 30stopni,widzialem jak podpinal,wiem tez ze obroty tez ustawil bylo 1600..Co do sondy mozliwe ze tak zrobil,wiem ze to nie powinno przeszkadzac przy przelaczeniu.Wkurza mnie to ze chlop montowal to wzial kase,a teraz jak cos sie dzieje to umywa rece i sciemnia!!!:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok.Skoro masz ustawione na 30*,to po jakim czasie probuje przelaczyc sie na lpg,bo wiadomo ze nie po 10 seq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka temperatura na zewnatrz,jezeli jest w plusie to ok. 1,2 minut,jezeli na minusie to od 5 minut i wiecej..Jezeli Ci o to chodzi.:hmmAuto dosyc szybko sie grzeje,w koncu to benzyna....

Edytowane przez andyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącza się i gaśnie ,tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,wlasnie:hmmMysle ze moze jest problem z komputerem ,sprawdze polaczenia kabli,bo moze gdzies gubi prad i dlatego tak sie dzieje..:hmm

Edytowane przez andyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak,wlasnie:hmmMysle ze moze jest problem z komputerem ,sprawdze polaczenia kabli,bo moze gdzies gubi prad i dlatego tak sie dzieje..:hmm

 

 

 

 

Witam . Podlacze sie pod temat poniewaz mam problem ze swoja instalacja ZENIT(passat 98 1,6 benzyna +lpg) . Problem polega na tym ze pasio przy przechodzeniu z benzyny na gaz gasnie na postoju a w czasie jazdy gdy nastepuje przelaczenie traci jakakolwiek moc . Nie mam pojecia co sie dzieje jest to sekwencja i oczywuste jest ze przelancza sie gdy osiagnie temperature. Filtry wymienione ale problem jest nadal chcialbym sie tutaj kogos poradzic niz jechac do gazownikow i placic pieniadze za cos czego i tak nie zrobia poniewaz w miescie w ktorym mieszkam sa tacy ;/ Bardzo prosze o jakiekolwiek sugestie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie czy instalacja jest szczelna! Może być tak , że lpg ucieka "przez noc" z przwodów.. dzieje się tak tylko przy pierwszym porannym przełączeniu? czy przy każdorazowym przełączeniu pB --> lpg ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności