Skocz do zawartości
Grimson

Sekwencja gaśnie przy przełączaniu z PB na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy swoją rację ma :fajny Tak to jest, jak się na odległość diagnozuje, czyż nie? Wiele diagnoz...

Koniec :offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.No i sie porobiło! wywaliło mi check na desce i bład 17544 zawsze jak jezdze na gazie i pb,przy jezdzie na pb jest czysty od błedow.Teraz jeszcze po przelaczeniu na gaz nie trzyma obrotow na luzie ,spadaja po nizej 800 przy tym trzepie autem jak cholera.

Edytowane przez andyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakies 1500 km temu wymienial mi gaziarz listwe wtryskowa bo padl i wtrysk,czyzby znowu listwa???

Na jakich podzespołach masz instalacje LPG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja elpigazDSC_0121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalka w miarę Ok tylko mało kto to potrafi ogarnąć ;) Wtryski zostały zmienione na nowe czy po regeneracji? Bo te Verde to bez rewelacji coś w rodzaju Valteka czyli szybko się brudzą i rozkalibrowują. Długo ten zestaw już siedzi w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja 2 lata i 2 miesiace,a listwa po regeneracji, a same wklady wtryskow nowe.I tak jak pisalem wyzej ok 1500km mialem spokoj.A dlatego taka kombinowana listwę, bo kolo co to montowal nie ogarnal tego,wlozyl mi tako a tamtą walnietą oddal do reklamacji.Po okolo 4 tygodniach mowi mi ze reklamacja nie zostala uwzgledniona,poniewaz sama listwa straciła waznosc(czyli 24 miechy)I chcial mnie naciagnac na koszt nowej a gwarancja jeszcze byla.Mowie ze nie zaplace i wtedy zostawil mi ta jako rekompensata za blad w montażu przestarzalej czesci.Teraz juz mam po gwarancji i problem, bo do kola nie pojade bo jest nieuczciwy i bóg wie co jeszcze wymysli zeby znowu kase wyciagnac.Czyli mozliwe ze znowu te wtryski padły???

Edytowane przez andyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mozliwe ze znowu te wtryski padły???

Bardzo możliwe tym bardziej, że były po regeneracji. Najlepszym wyjściem byłoby założyć jakieś lepsze wtryski i to wystroić. Z tym, że to mniej popularna instalacja to i gorzej znaleźć kogoś ogarniętego. Wejdź w kontakt http://lpg-forum.pl/neptun-elpigaz-u17508.html coś Ci doradzi bo Elpigaz to jego dziedzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo możliwe tym bardziej, że były po regeneracji. Najlepszym wyjściem byłoby założyć jakieś lepsze wtryski i to wystroić. Z tym, że to mniej popularna instalacja to i gorzej znaleźć kogoś ogarniętego. Wejdź w kontakt http://lpg-forum.pl/neptun-elpigaz-u17508.html coś Ci doradzi bo Elpigaz to jego dziedzina.
Kontaktowalem sie z kolesiem co mi dales linka,polecil mi pare fachowcow i sam pisał ze listwa do wymiany.Dzisiaj juz jestem po wymianie wtryskow na barracudy jestem zadowolony auto smiga jak trzeba.Jeszcze raz dzieki za pomoc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek ma kłopoty z odpalaniem na zimnym i ciepłym , na zimnym jak zapali to jest dobrze do momentu przejścia na gaz i gaśnie. Jak rozgrzany to nie gaśnie chodzi dobrze .Zakręciłem gaz i było wszystko ok więc zaczełem szukać i odkryłem że z reduktora po ściągnięci przewodu puszcza gaz. Ponoć to kruciec bezpieczeństwa , czy regulacja śrubą zmniejszy ciśnienie ? czy to może świadczy o uszkodzeniach w środku - co mogło się uszkodzić membrana czy jakaś tam usczelka inna , czy po wymianie reduktora trzeba coś regulować ?kme.jpg

 

Reduktor kme silver wytrzymał 6lat i 100tyś

Edytowane przez robertfx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Temperatura na zewnątrz spadła i mnie dopadł problem gaśnięcia przy pierwszym przełączaniu PB->LPG.

 

Kilka faktów na początek:

Instalacja założona przy 209000km , obecny przelot 301000km - do chwili obecnej tylko okresowa wymiana filtrów i raz upgrade oprogramowania kompa

Reduktor OMVL Dream XXI G, wtryski Hana czerwone, komp Stag 4 (plus)

Temperatura przełączania ustawiona na 30st, czas 2 s , przełączanie cylindra 150ms, ciśnienie robocze 1,2bara

 

Objawy:

Na jesieni przy pierwszym przełączaniu PB-LPG chwilkę chodził nie równo, ale po kilku sek juz było ok. Teraz jak temperatura spadła poniżej zera to pierwsze przełączenie kończy się zgaśnięciem silnika. Dopiero przy temperaturze reduktora 40-45st przełączanie przebiega tak jak na jesieni - czyli z lekkim poszarpywaniem. Włączyłem opcję podgrzewania wtryskiwaczy, ale nic nie dało.

Zastanawiający jest dla mnie jeden fakt - mianowicie obserwując parametry instalacji podczas nagrzewania do temp przełączenia zauważyłem że przy pracy na PB ciśnienie gazu za reduktorem rośnie do 2 barów i dopóki się nie stabilizuje w okolicach roboczego to silnik chodzi nierówno.

Jak dla mnie wskazuje to na konieczność regeneracji reduktora, mam rację ?

 

Początkowo podejrzewałem klejące wtryskiwacze, ale skoro podgrzewanie nie pomaga i czasy wtrysków są ok ... a dodatkowo doszło to wariujące ciśnienie za reduktorem to wtryski zostawię w spokoju.

 

Kolejnym zaobserwowanym objawem jest przerzucanie na PB przy mocnym bucie ( sterownik piszczy jakby zabrakło gazu w butli - czyli pewnie siada cienienie na reduktorze pod obciążeniem - czyli znów kłania się regeneracja).

 

Czy zdaniem kolegów opisane objawy ( szczególnie to ciśnienie pod 2 bary ) to reduktor do regeneracji czy coś innego ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradze ci tańsze rozwiązanie :-)

Przy butli jest zaworek. Na czas zimowy - wyciagnij po prostu środek zaworka. Bo przymarza i dlatego przy mocniejszym wciśnięciu gazu, przełącza z powrotem na benzynę :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zacząłem jednak od regeneracji reduktora i to był strzał w 10.

Teraz przy max bucie ciśnienie spada do 0,9 (z 1.2 ustawionego) i przełączanie na zimnym też bajka (temp przełączania ustawiona na 30st).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności