Skocz do zawartości
Grimson

Sekwencja gaśnie przy przełączaniu z PB na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdźcie czy instalacja jest szczelna! Może być tak , że lpg ucieka "przez noc" z przwodów.. dzieje się tak tylko przy pierwszym porannym przełączeniu? czy przy każdorazowym przełączeniu pB --> lpg ???

 

 

 

 

Przewaznie dzieje sie to przy pierwszym przelaczeniu ale instalacja byla sprawdzana i jest szczelna a moze poprostu sa do wymiany kable ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to co napisałem wyżej, dalej jest możliwe, wystarczy malutka nieszczelność,aby lpg uciekło "przez noc", gazem tez smierdziec nie bedzie.

Kable-znaczy sie zapłonowe tak? Jeśli poszarpuje podczas jazdy, prycha , to jak najbardziej one.

Mogą być też wtsrykiwacze, jak są zimne, nagar z gazu jest gęsty, pierwsze przełączenie jest z szarpnieciem. Wystarczy ze chwile pochodza, rozruszaja sie i jest git. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was mam pytanie mam paska vr5 2,3 l z orginalną instalacją wsadzoną przez vw taki z salonu wyskoczył i po przełączeniu z pb na lpg obroty skaczą tak 600-400 i auto gaśnie co to może być pomocy prosze o wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosti...szczelnosc sprawdzona inst. gazowej,sprawdzenie inst.elektrycznej i wymiana aku...na nowy bo mialem za slaby aku... tez zrobione...mimo to dalej gasnie,zdazylem sie do tego przyzwyczaic.Myslalem ze po tych zabiegach to minie :dupablada..Bede jechal do tego magika od gazu...jak cos nowego sie zdazy to napisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pewien problem z gazem mianowicie jak docisnę gaz do deski to samochód ciągnie ale kiepsko a jak go troszkę odpuszczę to budzi się w nim bestia sekwencja prins a wtryski (kneht)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i prosze o wyrozumiałość pisze tutaj bo nie moge założyć nowego tematu, kupiłem dziś passata B5(3B) 2.8 V6 193KM 4x4 tiptronic na instalacji LandiRenzo OMEGAS i mam taki problem jak przycisne paska na duze obroty około 6k to przełącza mnie na benzyne i dopiero musze zgasic auto odpalic jeszcze raz i dopiero sie wlacza gaz moze ktos wie o co tu chodzi ? tak samo na autostradzie dzis przy 140km wcislem gaz na maxa poszla redukcja przyspieszym chwile i przelaczyl na bęzyne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do gazownika i podłącz pod kompa. Albo masz ustawione tak w sterowniku, albo reduktor nie wyrabia już ciśnieniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przycisne paska na duze obroty około 6k to przełącza mnie na benzyne i dopiero musze zgasic auto odpalic jeszcze raz i dopiero sie wlacza gaz moze ktos wie o co tu chodzi ?

 

Reduktor masz walnięty. Miałem to samo. Jak powoli ciśniesz to idzie, ale jak chcesz nagle przyspieszyć i depniesz, to za chwilę się LPG wyłączało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reduktor landirenzo założony 3 lata temu i już walnięty :/ zreszta cala instalacja landirenzo omegas zalożona 3 lata temu a miałem ją za dobrą firme .. nie byłem jeszcze u gazownika podjade w któryś dzień, mam jeszcze jedno pytanie wam w v6 tez stukaja wtryski albo cos tam nie znam sie na zagazowaniu i to moja pierwsza V6 jak odpalasz auto (w srodku tego wogole nie słychać) jak podniesiesz maska to slychac powolne stuk stuk stuk a jak przelaczy na gaz to napier... trrrrrrrrr tak jest czy cos walnięte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stukają na gazie wtryski med , co do reduktora to malo prawdopodobne aby był padniety wytrzymuje 100tyś w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dobrze ze nie slychać ich w środku :) co do reduktora mam nadzieje że nie jest walnięty jak zbadam sytuacje napisze co było przyczyna :) dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dO REDUKTORÓW LANDI SĄ ZESTAWY NAPRAWCZE WIĘC NIE MA PROBLEMU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym reduktorem to może trafiłeś wadliwą serię, tak jak ja z ACR-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym reduktorem to może trafiłeś wadliwą serię, tak jak ja z ACR-em.

 

Rozumiem że wiesz jakie brednie wypisujesz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że wiesz jakie brednie wypisujesz!!!!

 

No właśnie nie rozumiem twoich :fajny Opisał objawy? Opisał. Ja miałem identyczne. I winy okazał się reduktor, który po paru miesiacach użytkowania skapitulował. Okazało się też, że był z wadliwej serii, bo jak pojechałem na wymianę, to już wcześniej producent przysłał do zakładu nowe reduktory (poprawione konstrukcyjnie). Więc niby co? Landi Renzo to taki OCH i ACH, ze nie miał prawa się zepsuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opisał objawy? Opisał. Ja miałem identyczne.
mam taki problem jak przycisne paska na duze obroty około 6k to przełącza mnie na benzyne
Jak powoli ciśniesz to idzie, ale jak chcesz nagle przyspieszyć i depniesz, to za chwilę się LPG wyłączało

Ja tu nie widzę identycznych objawów. I nie rozumiem dlaczego się tak upierasz. To, że miałeś u siebie taką przyczynę nie znaczy, że w innym musi być to samo. Można jedynie zasugerować swój przypadek i rozwiązanie, a nie upierać się:

Reduktor masz walnięty. Miałem to samo.

A jak nie będzie to to o czym mówisz to co?? Temat zaśmiecony, posty nabite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tu nie widzę identycznych objawów

 

No tak - może nie za szczegółowo opisałem o co mi chodziło. Więc u mnie było to samo. Przy depnięciu w pedał, gdy nagle wzrasta zapotrzebowanie na moc - reduktor się wyłączał. Ale gdy początkowo wolniej naciskałem gaz a silnik rozkręcał się do 5000 obrotów, to też gaz odcinało.

Czy teraz widać identyczne objawy? :fajny

U mnie odcinało przy około 5000 a u niego ciut wyżej... Ale objaw chyba ten sam, co? :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc niby co? Landi Renzo to taki OCH i ACH, ze nie miał prawa się zepsuć?
Różnica jest taka że AC R01 dalej jest reduktorem wadliwym mimo udoskonalenia non stop a konstrukcja Landi jest zrobiona raz i nigdy nie zmieniana, i ten reduktor wytrzymuje tak jak pisałem od 100tys.km. w górę co dla AC jest już wyzwaniem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - spoko. Ale nawet w najlepiej dopracowanych częściach zdarzają się czasem niedoróbki. A jego objawy idealnie pasują do moich, które miałem :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie pasuje do czego innego i należy podpiąć pod kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności