Skocz do zawartości
yoda2

zapowietrzone hamulce?

Rekomendowane odpowiedzi

to wiem pisałem już wcześniej że są fioletowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już nie wiem co mam zrobić niedawno wymieniłem tarcze i klocki i znowu nadają się do wymiany bo jest bicie na kierownicy przy hamowaniu

Jak pozbyłeś sie śrub które mocują tarcze do piasty, dały się wykręcić czy ucinałeś.

Mam na myśli kwestie równoległego przylegania tarczy do piasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pozbyłeś sie śrub które mocują tarcze do piasty, dały się wykręcić czy ucinałeś.

Mam na myśli kwestie równoległego przylegania tarczy do piasty.

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć.

 

Najlepsze sposoby:

1. Kupić śrubokręt udarowy (w 90% samochodów, które robiłem rozwiązywało to wszelkie problemy).

2. Nawiercić i użyć dobrych wykrętaków.

 

Dobrze jest puknąć młotkiem parę razy przez śrubokręt i czasami jak nie daje się odkręcić to spróbować ja ruszyć w drugą stronę (dokręcić) jak się wtedy ruszy to na 99% w drugą stronę też pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pozbyłeś sie śrub które mocują tarcze do piasty, dały się wykręcić czy ucinałeś.

Mam śrubokręt duży w który można młotkiem uderzyć i nałożyć klucz do odkręcenia więc bez problemu poszły, a jeśli by nie było śruby to przecież przykręcone koło by wszystko trzymało na swoim miejscu.

Czy tarcze mogę oddać do tokarza żeby je przetoczył? i klocki trochę zeszlifować żeby zetrzeć tą spieczoną warstwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc bez problemu poszły,

Zatem okey.

Może być jeszcze tak że przewód hamulcowy ma jakiś paproch w sobie i to dławi odbijanie tłoczka,w cylinderku też może coś być musiałbyś go przedmuchać.

Co do toczenia to tarcza aby nie była jeszcze gorsza musi być przetoczona na jednym zamocowaniu w trzech płaszczyznach, dwie to powierzchnie styku z klockiem trzecia to powierzchnia przylegania do piasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności