Skocz do zawartości
rosiel

akcja serwisowa cewki zaplonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

ze akcja nadal trwa a co lepsze, że obejmuje rownież moje autko
Na miejscu moze okazac sie, ze masz juz dobre cewki. U mnie tak bylo.
cewki po ok 150 zł
Jakies 110zl szt - BERU pierwszy montaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i jestem juz po wymianie ale tylko właśnie 1 cewki.

 

Serwis sprawdza na miejscu nr kazdej cewki i wymienia tylko te z wadliwej serii.

 

Wiec posty w których czytałem ze ludziom wymieniali all cewek nawet te które sami juz wymieniali sa troszke przesadzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów czytam tu o wymianie cewek a jak sie dowiedziec czy moj passat tez moze byc brany pod uwage ? kolega robi w krakowie w auto specjal i gdy go pytałem o jakies akcjie czy serwis robi to nic takiego nie ma podobno .....mam paska z 1998r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie dowiedziec czy moj passat tez moze byc brany pod uwage ?

Na to się łapały auta po 2000 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów czytam tu o wymianie cewek a jak sie dowiedziec czy moj passat tez moze byc brany pod uwage ? kolega robi w krakowie w auto specjal i gdy go pytałem o jakies akcjie czy serwis robi to nic takiego nie ma podobno .....mam paska z 1998r
Zadzwonic do ASO i podac nr VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dzwoniłem do aso i okazało się że tą akcję ktoś mi wykonał w Niemczech w 2011 roku :blink coraz bardziej zaskakuje zakup tego auta:blink jeszcze muszę pojechać do aso dowiedzieć się przy jakim przebiegu :chytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. odświeżę temat - czy jest jakiś czas-okres na tą akcję czy po prostu muszą wymienić cewki nawet jak się jeszcze trafi auto ze starymi cewkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem około 3ech miesięcy temu - wymieniono cały komplet.

 

Jeśli masz cewki z pierwszego montażu to wymieniają.

 

Najważniejsze by nie były nigdy zmieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przed montażem nowych cewek można je zobaczyć - obawa przed założeniem innych używanych ?

Czy serwis oddaje stare cewki które nomen omen są moja własnością ?

Czy ma obowiązek udokumentować wymianę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozesz je zobaczyc, np. pod domem na parkingu. Mozesz dodatkowo sobie je oznaczyc, aby miec pewnosc ze zostana wymienione, a nie tylko odhaczone.

Serwis nie oddaje starych cewek.

Serwis dokonuje wpisu w ksiazke serwisowa, w bagazniku umieszcza naklejke kontrolna oraz dokonuje wpisu w system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, mozesz je zobaczyc, np. pod domem na parkingu. Mozesz dodatkowo sobie je oznaczyc, aby miec pewnosc ze zostana wymienione, a nie tylko odhaczone.

Serwis nie oddaje starych cewek.

Serwis dokonuje wpisu w ksiazke serwisowa, w bagazniku umieszcza naklejke kontrolna oraz dokonuje wpisu w system.

 

 

Reasumując:

2 z 4 cewek wymienione - 3 i 4 ta.

1 sza i 2 ga ponoć NIE podlegają akcji - nie mniej jednak dostałem info że 1 jest uszkodzona - muszę sprawdzić CZY FAKTYCZNIE ta uszkodzona nie podlega wymianie w ramach akcji - nie mniej jednak miałem zapas swoją oryginalną i już ja sam podmieniłem więc mam obecnie 1 nową z zapasu 2 starą 3 i 4 nową z akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymianie podlegaja cewki o okreslonym numerze, wiec ASO raczej wie ktore to u ciebie podlegaja akcji serwisowej.

Moje nie podlegaly, bo widocznie ktos juz je wczesniej wymienil na wlasny koszt, mimo to serwis dokonal u mnie wpisu jw.

Mi 1szt. padla po zalozeniu gazu. Wsadzilem BERU, a zapasowa woze w bagazniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja serwisowa dotycząca cewek zapłonowych była aktualna jeszcze pół roku temu. Dzwonisz do ASO i zapisujesz sie od poniedziałku do piątku bo w sobotę nie ma elektronika. Wymieniają tylko oryginalne cewki z wada fabryczną na cewki bez wady fabrycznej (znajdź numery w internecie). Rzeczywistość jest różna, czasem wymienią wszystkie, czasem żadnej. Mogą odmówić wymiany jeśli masz jaką kolwiek ingerencje w auto. Na forum Audi było sporo o tym pisane.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności