Skocz do zawartości
Kamilek1307

Licznik Passat B6 niebieskie zegary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z was rozbierał licznik do paska?

Interesuje mnie jak zdjąć zegary z płyty głównej tak aby nic nie uszkodzić. Próbowałem delikatnie wskazówki zdjąć i później tarcze ale bardzo mi to idzie. zamieszczam zdjęcia dokąd udało mi się go rozebrać;)

 

l1.jpgl2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówki powinny być na wcisk a tarcze masz zabezpieczone z tyłu pod silniczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn normalnie do góry je wysunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn normalnie do góry je wysunąć?
raczej tak powinny wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze one nie chcą zejść. rozbierał ktoś już taki dokładnie licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbierałem, i to kilka razy:-)

Podstawa to zdjęcie wskazówek. Są dwa sposoby:

1) podważyć po dwóch stronach wskazówkę przy pomocy np. płaskich śrubokrętów;

2) ciągnąć palcami wskazówki do góry równocześnie kręcąć wskazówką w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara.

W obydwu przypadkach należy się przemóc - to delikatna operacja.

Wszystko robimy na własną odpowiedzialność, w moim przypadku rozbierałem licznik (zdejmowalem wskazowki) 3 razy w passacie oraz 4 razy w VW jetta. Wszystko odbyło się bez problemów.

Pozdczas zakładania należy wyczuć położenie bazowe poprzez kręcenie w lewo do oporu i do pozycji "zero".

Powodzenia!

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;) Będę próbował w weekend bo teraz jestem we Wrocławiu i nie mam torxów ze sobą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie?

 

licznik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniejsze są niebieskie... jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil,

ja wiem, że efekt jest powalający!

Też to robiłem u siebie. Dodatkowo przerobiłem wskazówki i założyłem ich środki (te kółeczka) z białego licznika. Było piłowanie, klejenie itd. (że też mi się chciało:-)).

To teraz został Ci panel climatronika (po dwie diody na wyświetlacz). W porównaniu z licznikiem to pestka. Jak w climatroniku zmieniłem diody, to było zbyt intensywne podświetlenie - jeden kolega z forum miał fany pomysł aby je osłabić - wsadził pod wyświetlacz białą kartkę papieru.

Z takimi zmienionymi zegarami jeździłem zaledwie 2-3 miesiące, chciałem zmienić nawet podświetlenie wyświetlaczy - ale się nie da (na 100%). Z czerwonych nie zrobimy białych. Skończyło się na wymianie zegarów na białe... Moim zdaniem coś wnętrze auta straciło (są mniej okazałe:taksobie).

Oto kilka fotek jak to wyglądało u mnie (auto jeszcze przed kilkoma zmianami...).

DSC_1158.jpg

DSC_1161.jpg

DSC_1162.jpg

DSC_1244.jpg

DSC_1117.jpg

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie czy nie da sie tego czerwonego podswietlenia fisu rowniez zmienić na białe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem zmienić nawet podświetlenie wyświetlaczy - ale się nie da (na 100%)
a powiedzcie czy nie da sie tego czerwonego podswietlenia fisu rowniez zmienić na białe ?

:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak założyłem te diody do zegarów to też waliły jak posrane aż raziło.. Ale ja karteczek nie kleiłem tylko wymieniłem rezystory tam były 386ohm i dolutowałem 2k2 do nich w szereg i świecą dużo lepiej;) tak przyjemniej dla oka:) co do klimatronka to potrzebuje czasu bo na razie z nim kiepsko.

 

Co do przerobienia na biały fis to da się ale nie uzyska się tego samego efektu co w nowych zegarach. ponieważ na moje oko to tam jest wyświetlacz ledowy a nie LCD jak w niebieskich zegarach. po wymianie diod i foli pomarańczowej na białą będzie można uzyskać efekt taki sam jak wyświetlacz NOKII 8310 (taka stara z monochromatycznym LCD i białym podświetleniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do przerobienia na biały fis to da się ale nie uzyska się tego samego efektu co w nowych zegarach.

 

Próbowałem to zrobić na jednym z tych małych wyświetlaczy (z datą). Zmieniłem diody oraz folię/filtr, która ma kolor pomarańczowy. Założyłem folię z białych zegarów (kupiłem kiedyś z ciekawości uszkodzone na części:-)). Efekt - jak w starym zegarku elektronicznym...

Co do dużego wyświetlacza - podświetlenie jest zupełnie inaczej rozwiązane w niebieskich i w białych zegarach. W niebieskich - jak widać na jednym ze zdjęć na początku postu jest baaardzo dużo diód, które je podświetlają. W białychzegarach jest zaledwie kilka, ustawionych z boku wyświetlacza, które podświetlają białą płytkę rozprowadzającą podświetlenie. Inna konstrukcja. Tak jak Kamil powiedział - jest też inny typ wyświetlacza.

A jakby nie był - to przelutowanie tak dużej ilości diód to też niezły koszt (ja płaciłem 4zł/szt!, a jest ich chyba 36 = 144zł).

Jak zmieniłem kierkę na nowy typ, to aby działały mi wszytskie przyciski (12szt) musiałem założyć nowe zegary i tak się skończyła przygoda z czerwonym wyświetlaczem. Choć podkreślić muszę, że te poprzednie po przeróbce na białe podświetlenie wyglądały niesamowicie!

 

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

 

Ale ja karteczek nie kleiłem tylko wymieniłem rezystory

Karteczki odnosiły się do climatronika a nie do zegarów:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo bym chciał biełe zegary z białym fis-em ale mam jasne "drewno" i wymiana zegara na ten z cc odpada bo jest inna ramka na zegary a w cc nie było jasnego drewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to jest problem (koszty).

Ja mam szczotkowane aluminium i jak wymieniałem zegary i ramkę climatronika to nie było problemu. Passat po lifcie wnętrza ma ten sam odcień aluminium.

A w zwykłym B6 po lifcie wnętrza (białe zegary) też nie było jasnego "drewna"?

 

A może pójść na całość - zmień okładziny i zegary, to by była różnica! Tylko kasy trzeba wydać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam Jasno bezowe wnętrze od połowy konsoli i próbowałem już zmieniać listwy na aluminiowe i wygląda do kiepsko-tak mdło jakoś dla mnie odpada

A co do paska po lifcie to nie wiem czy było jasne "drewno"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(ja płaciłem 4zł/szt!, a jest ich chyba 36 = 144zł).

to gdzie Ty kupowałeś te diody;p Ja po 50gr na allegro a w sklepie elektronicznym na próbe wziąłem kilka to po 1zł były.

 

 

Karteczki odnosiły się do climatronika a nie do zegarów:-)

 

a w zegarach nie musiałeś tych diod ściemniać? przecież nawalały jak posrane.. chyba że ja mam jakieś za mocne te diody;p taki był początkowy efekt, praktycznie nie było widać wskazówek tylko na biało tak mocno..

licznik1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to gdzie Ty kupowałeś te diody

Na jednej stronce (niemieckiej) gość pokazywał, jak wymieniał diody w VW Touranie.

http://www.mytouran.de/html/tachobeleuchtung.html

Podał konkretny model diód, które na 100% będą pasować (bez dodatkowych przeróbek jakie Ty musiałeś zrobić).

Ponieważ nie jestem znawcą elektroniki udałem się w Poznaniu do 2-3 sklepów specjalistycznych podjąc im parametry diód jakie były zakłądane przez tego gościa od VW Tourana. Wszyscy rozłożyli ręce, że takimi nie dysponują (nie ma i nie będzie) itd. Więc minimalizując ryzyko poszukałem te diody i zakupiłem w sklepie internetowym firmy Conrad Electronic Sp. z O.o..

Sprawdziłem - 1 sztuka kosztowała 4,26zł. Wiem, że drogo, ale z wyglądu i z mocy świecenia jak oryginał. Zresztą, tak jak wspomniałem, nie miałem alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rozumiem;) ja sam wpadłem na pomysł wymiany diod na białe.. nie widziałem tego z tourana.. ale już wiem;) te diody conrad mają 900mcd a te moje 1100 dlatego tak walą;) a skąd wziąć takie wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności