Skocz do zawartości
ratmed

Malowanie czarnych elementów nadwozia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem pomalować czarne elementy w zderzakach (dokładki). Chcę je pomalować na czarno. Tylko chodzi o środek jakim to pomalować (lakier, podkład, BOLL do ochrony karoserii). Nie wiem czy ma sens oddawać to do lakiernika. Może ktoś już to robił i malował i ma jakieś doświadczenia z tymi elementami. Proszę o jakiekolwiek porady. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności czy chcesz na gładko czy zachować strukture plastiku.

Jesli ze struktura to wystarczy podkład do plastiku i pół godziny pożniej malujesz.

Jelsi na gładko to podkład, szpachlówka natryskowa, papier i na finał malowanie.

Opcja nr jeden do wykonania niewielkim kosztem w garaży przydomowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej poszukać Ci kogoś kto ma agregaty lakiernicze. Tak będzie zdecydowanie łatwiej i szybciej!

 

Kolego jesteś szybszy od biegunki w swych wypowiedziach. Odpisujesz na post, który był napisany w 2011 :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałeś nominowany do Złotej Łopaty 2015.

cl216.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę taką łopatę :P

Z kolei ja mam odwrotny problem ^^. Mam pomalowane dokładki na gładko, stąd rodzi się moje pytanko. Czy da się zerwać lakier? A może to gra nie warta świeczki i szukać drugich ?

Wiecie pytam profilaktycznie, bo jak zacznę skrobać i nic z tego nie wyjdzie to tylko zniszczę dokładkę i po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryksob14 najlepiej zrób zdjęcie. Jest sposób by to zrobić ale nie wiem zbytnio o jakie dokładki Ci chodzi:niekumam. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o dokładki (ori) dolne przedniego i tylnego zderzaka passata b5 3b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz je w kolor nadwozia to są gładkie. Jak chcesz mieć chropowate czyli jak wcześniej taką strukturę to tylko je zmatuj papierem na wodę gradacja 400 potem 600 lub 800 i zakup w mieszalni "strukturę" w pistolet ewentualnie żeby nabili Ci w sprayu. Przednią dokładkę zdejmiesz a tylny zderzak musisz okleić żeby pomalować dół. Zmatuj porządnie, potem dokładnie umyj, odtłuść (np zmywaczem do silikonu) i pomaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego.

A jakąś warstwę ochronną się daje na tą strukturę?

Tylna dokładka nie jest demontowalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o b5 przed liftem to nie jest. Malujesz strukturą i nie nakładasz nic więcej. Jeszcze zobacz dokładnie czy masz wygładzone te dokładki czy pod lakierem widać oryginalną strukturę. Jak widać to może wystarczy sprej do usuwania lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobry ciężko powiedzieć bo link nie działa. Najlepiej podjedź do mieszalni w Twojej okolicy kup u nich materiały. Powinni mieć wszystko na miejscu. Zawsze oni coś doradzą coś podpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności