Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prześledź wątki w dziale Car Audio dotyczące głośników do Passata B5, bo do obu modeli można zamontować głośniki o średnicy 165 mm może tam coś znajdziesz. I nie zapomnij o dystansach do głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wygluszenie drzwi przednich w B6 - to samemu sie robi czy wola Mietka, ktory tym sie zajmuje? Jesli pierwsza opcja, to co nalezy kupic, ile trwa zabieg i... jak go przeprowadzic?

I co konkretnie daje wygluszenie drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. glosniki standardowe 16tki

po 2. po cholere glosniki na tyl?

po 3. wczytaj sie w tematy opisane juz 12000 razy :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 2. po cholere glosniki na tyl?

niektórzy nie chcą inwestować kupy kasy w ca i wystarczy by coś tam grało wszędzie i dla kierowcy i dla pasażerów

 

 

I co konkretnie daje wygluszenie drzwi?

osobiście uważam, że przy takim setupie jaki chcesz mieć wygłuszenie mija się z celem szczególnie w passacie, bo wrota są szczelne, a nie będziesz posiadać takich mocy aby blacha wpadała w rezonans

 

jedynie to jakaś piankę możesz zapodaj pod boczek aby nie grał wraz z głośnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenia takie, że najważniejsze w tej całej zabawie jest źródło dźwięku, a nie głośniki. Powiem więcej - jeśli zostawiasz fabryczne radio (a fabryczne radia najczęściej są kiepskie) i wstawisz jakieś drogie głośniki to se pogorszysz, a nie polepszysz - ja tak właśnie miałem już 2 razy :blink

 

Po drugie nie zgodzę się z teoriami, że tył jest nieistotny itd - wiele osób zaleca tylko przód. Ok fajnie tylko że ja podróżuje czasami z rodziną i MUSI być audio z tyłu to raz a dwa to np. po montażu w b6 zestawu odseparowanego nie byłem zadowolony - po uruchomieniu głosników tył też zapiętych pod wzmak zrobiło się super, bo te tylne syczki dołożyły sporo wysokich, których brakowało - one są na wysokości uszu kierowcy wbrew pozorom i naprawdę gra o niebo czyściej, tworzy się też takie wrażenie że jest się otoczonym dźwiekiem. To samo miałem kiedyś w golfie iv jak dosztukowaliśmy te syki na tył to różnica była niebo a ziemia.

 

Ja bym wsadził jakieś niedrogie głośniki albo w ogóle fabryczne poszukał w tej sytuacji a najlepszym rozwiązaniem byłoby 2 x zestaw odseparowany i wzmacniacz który to wszystko zasili.

 

pzdr

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał

1. Dobre radio

2. Wygłuszenie drzwi

3. Bardzo dobre głośniki przód

4. Dobre głośniki tył

To dla tych co lubią POSŁUCHAĆ muzy w aucie a nie poza nim.

Audio zrobiła firma (znana) i w końcu jestem zadowolony, choć jestem bardzo wymagający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jakie polecacie głośniki na przód? Jeden z głośników zaczął pierdzieć i chciałbym wymienić. Radio RNS 300 żadna rewelacja choć powiem szczerze aż tak fatalnie to to nie grało. Czy kupić taką samą używkę czy może lepiej troszkę dołożyć (max 250zł) i kupić coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):) czytaj wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):) czytaj wyżej :)
No czytam. Chodziło mi bardziej o jakiegoś producenta głośników, model itd. Ogólniki typu bardzo dobre, średnie,ja mam ale nie znam firmy itp nie mówią mi nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post na tym forum i od razu przechodzę do rzeczy:

 

Szczęśliwie udało mi się kupić paska CC z 2010 roku. Nieszczęśliwie jest on strasznie standardowy jeżeli chodzi o audio.

 

Mam za soba kilka instalacji CA w różnych autach ale chciałbym tego Passata potraktować bardziej niż troskliwie :zauroczony

 

Budując system chcę zacząć od przodu i wzmacniacza 4 kanałowego i postawić na jednego producenta głośników i wzmacniacza. W trochę późniejszym czasie chcę zestaw uzupełnić o 10-12' suba podpiętego pod istniejący wzmacniacz (jeżeli Bóg pozwoli) lub monoblok (jeżeli 4 kanałówka nie uciągnie suba z mostka). Jednostka sterująca może być z trabanta albo maybaha. Na razie jest to sprawa drugorzędna.

 

Mam okazję kupić dwa zestawy w bardzo zbliżonej cenie (w nawiasie nazwa wzmacniacza):

JL Audio TR650-CS (JX360/4)

MBQuart ONX216 (Q4.80)

i trochę droższy Focal PS165 (FPP4100):wmorde

 

Chodzi mi o 'ciepłe' midbasy i wyraźne ale niekłujące uszu soprany a także możliwość podpięcia głęboko (nie głośno) grającego suba tychże producentów.

Ostatnie na czym mi zależy to głośność zestawu.

 

Ktokolwiek słyszał - Ktokolwiek wie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie focale z przodu grają bez wzmaka na radyjku kenwooda. Drzwi mam wygłuszone i dopiero teraz jestem zadowolony. Wcześniej miałem RNS510 i głośniki Helix dark blue, a jeszce wcześniej rcd310 i ori glośniki, żadne z tych zestawów nie dawały jak dla mnie rady a po rns510 spodziewałem się dużo więcej jeśli chodzi o audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedź. RCD 510, które posiadam pójdzie oczywiście w odstawkę.

W zasadzie to już zdecydowałem się robić zestaw na MB Quart. Zadecydował stosunek jakości do ceny

ONX 302 zagra w parze z ONX 4.80. Klocki zamówione i lecą przez ocean :). Przody chyba też zamówię z serii onyxa. Zaczęłem ten install trochę od 'tylnej' strony ale i tak pogoda nie pozwala na położenie mat więc do 'ciepłej' wiosny chyba się uwinę z rzeźbą lewego boczka w bagaju. Mam nadzieje że ten wzmak uciągnie subika w mostku bo parametrycznie wszystko jest 'na styk'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to wszystko będzie napędzało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ONX 4.80 to jest piecyk :)

Wiem, że szału nie robi jako piec do suba ale tak jak napisałem ma być wyraźnie a nie głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości są głośniki w przednich drzwiach? 165 mm ?

Edytowane przez mireckino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie jestem po montarzu caraudio w moim passacie:hurra . A takie graty włożyłem

głośniki przód i tył FOCAL PS 165FX

wzmak Alpine MRX-V70 dyskretnie włożony w bagażniku pod wykładziną

sub FOCAL SUB P 25 DB zabudowany w lewy schowek bagażnika

20160605_113958.jpg

oraz wygłuszenie wszystkich drzwi matami STP

Po złożeniu wszystkiego i dostrojeniu szczęka mi opadła z wrażenia. Nie gra to bardzo głośno, ale dźwięk jest czysty a basu nie brakuje. Teraz mogę powiedzieć że słuchanie muzyki w moim samochodzie stało się naprawdę przyjemne.

Wcześniej chciałem założyć dynaudio, ale ceny jakie krzyczą za używany sprzęt są chore. Wolałem trochę dopłacić mieć nowy sprzęt i gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie głośniki polecacie do tylnich dzwi w passacie b6,bo mam tylko z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up jak bez wzmacniacza to najlepiej fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tył to najlepiej wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył zawsze można wyciszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności