Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1) chodzi mi o tylne glosniki. Nie musza mi basem rozerwac poszycia samochodu, ale dzwiek ma byc mily dla ucha.

 

2) jesli nie ma kabli w drzwiach, to skad je ciagnac?

 

3) jesli przod gra nie na piatke, to wina glosnikow czy radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kable to oczywiście musisz pociągnąć od radia, no chyba że będziesz podpinał wzmacniacz. Ja też nie miałem z tyłu głośników i jest trochę zabawy w przeciąganie. Jeżeli chodzi o głośniki to napisz jakie masz radyjko. Co do 3 pytania to przyczyn może być wiele. Opisz co rozumiesz pod pojęciem "nie grają na piątkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio od VW - cos tam cos tam 300.

W sumie pyka OK, ale napisalem, ze srednio, bo byl zle ustawiony equalizer.

Powiedz mi tylko, jaki rozmiar glosnikow tam wchodzi? Wczroaj bylem w sklepie i pare glosnikow mozna smialo kupic za 150pln, co chyba by mi wystarczylo na tyl, ale nie wiem jak liczy sie rozmiar. No i jakie kable i ile trwa demontaz radia i montaz glosnikow;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie jakie kable sa potrzebne do podlaczenia glosnikow?:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności wystarczą 1,7mm w kwadracie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, Patryk. A po polsku co to znaczy?;)

prosze o foto, link, czy cokolwiek, zebym mogl cos powiedziec w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie glosniki wchodza na tyl? 16,5cm?

czy w zestawie sa odpowiednie mocowania?

czy radio trzeba kodowac potem czy pojawi sie funk;ca fader automatycznie*?

czy oprocz kabla trzeba dokupic jakies piny, wtyczki czy cokolwiek innego i lutowac do radia?

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest miejsce na 165 mm.

Ja w swoim pasku miałem pociągnięte już kable i wpięte w RCD300 ale w drzwiach nie ma dystansów, musisz dokupić osobno. Jest tylko dziura w blasze zaślepiona przyklejoną pianka.

Po podłączeniu głośników funkcja fader sama się pojawi.

co do przewodu, jak powiesz w sklepie że ma być głośnikowy 1,5mm kwadrat to taki Ci dadzą.

Pomyśl jednak czy warto inwestować w tylne głośniki, lepszy efekt uzyskasz kupując lepszy przód i wygłuszając drzwi, nawet przy seryjnym radyjku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mam Passata b6 2007 ,radio czarno białe ale już ma navi i pytanie bo głośniki mi graja tak sobie jak je wymienię ja lepsze da mi to coś ? ,

i czy wymiana ich jest skomplikowana ?.

dzięki za odp. i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie to troche malo mi mowi.

charczą ,plasko grają, ???? podejrzewam ze same głosniki nie pomogą, wymiana nie jest skomplikowana, trzeba uważać na zatrzaski w boczkach drzwi.

poszukaj bo bylo juz wiele postow jaki je w miare bezinwazyjnie zdjać. osobiscie radze sie zaopatrzec w nowe zatrzaski bo to tylko pare zeta. natomiast bardzo delikatnie nalezy sciągać same boczki bo lubią strzelać gniazda samych zatrzasków.najlepiej podwazac przy samym zatrzasku czymś w miarę plaskim. załozenie to pestka.sruby w drzwiach to torksy wiec sie w nie zaopatrz.

Sądzę jednak ze bez wymiany radia sie nie obędzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio dokładnie takie mam http://allegro.pl/radio-vw-passat-b6-oryginal-i1771032352.html

nie wiem jak it dokładnie model , a głośniki nie maja dobrego dźwięku i Basu , mam po starym aucie Sony Xplod XS-HL573 da mi to coś czy kupić coś lepszego ?? , bo na b5 grały one całkiem nieźle z radyjkiem sony .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział. Żeby się dostać do głośnika: 2 śruby od spodu, następnie pod nakładką "rączki" są jeszcze 2 śruby na imbus. Nakładkę najlepiej podwadzić od strony tapicerki. Po odkręceniu trzeba delikatnie zdjąć boczek z zatrzasków warto jak kolega wyzej kupic na zapas kosztują po 3zł za sztukę w ASO. dobrze jest sobie opuścić szybę i wyciągnąć do góry. Delikatnie i wyjdzie. Mnie się udało nie urwać żadnego zatrzasku. Po zdjęciu z zatrzasków trzeba odpiąć kable, następnie rozwiercić nity ramki głośnika i gotowe. Co do głośników radzę najpierw wygłuszyć drzwi dopiero się nimi zajmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć a z tym wygłuszeniem dam sobie sam radę , jak tak to czym to zrobić i jak ,znajdę gdzieś opis lub ktoś opisze .

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Ma może ktoś z Was jakieś zdjęcia z operacji zdejmowania boczków bo czytając to co jest tutaj napisane to strach się bac jak mam zdejmowac je,ale ogólnie to już dużo pomogliście.Mam jeszcze pytanie,jakie głośniki zalożyc bo mam zamiar przód wymienic?Nie musza to byc jakies fajerwerki tylko takie,aby fajnie i czystko grały,a gdy czasem da się głośniej to,aby znów nie charczały.Jedni widzę,ze są za głośnikami firmy HERTZ inni HELIX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis dobry,ale czytałem już kilka takich.Zdjęcia chciałbym zobaczyc,a pytanie co do głośników nadal aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W może Dynaudio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcję demontażu boczków z rysunkami do drzwi wysokotonowego.pdf . Co do głośników jeżeli nie zamierzasz montować wzmacniacza to może lepiej zostać przy fabrycznych .

kierowcy.pdf

pasażera.pdf

niskotonowego.pdf

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej,zdjęcia pomogły,ale przed rozbieraniem muszę zakupic zatrzaski skoro mogą pękac.Nadal proszę o pomoc w sprawie wyboru głośników.Radio standardowe,wzmacniacza nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedne i drugie. Teraz w B6 zmieniłem na Helixy, roboty sporo a efektu praktycznie żadnego. Mało tego wygłuszyłem nawet drzwi i bez wzmacniacza lepiej pozostań na oryginalnych papierówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności