Skocz do zawartości
karol1984kg

Olej hydrauliczny jako paliwo?

Rekomendowane odpowiedzi

Autko w nocy stoi w garażu, jak na zewnątrz było -15 to w garażu ok. -2. Zaraz idę po auto i jadę do Biedrony. Jak wrócę to napiszę czy odpalił.

 

Co by nie było OT: jazdę na hydraulicznym uważam za wujowy pomysł, jak daleko posuną się posiadacze diesli w swojej oszczędności?

 

Jeśli auto warte kilka złotych może pokonywać 100 km za 15 zł (i to pojemne kombi!) to czemu nie? Mieszanie ropy z hydraulikiem na poziomie 50:50 doje OGROMNE OSZCZĘDNOŚCI.

 

Wiadomo, że gdyby to było auto z common rail to bym nie eksperymentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wam tu naślę jakiegoś ekologa :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze jaki to olej :) HLP? HL? HVLP? 32? 46? 68? Może L-HL 100? W zależności od rodzaju ma różne właściwości. Rożni się gęstość, temperatura spalania , lepkość itd. :) Może się okazać, że to też może mieć wpływ ;) Generalnie oleje hydrauliczne są gęste, dużo bardziej od silnikowych. Nalałbyś oleju silnikowego jako zasilanie pojazdu?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh xD ja za 20 zł robię 100km;p (jazda na gaz;]). Więc diesel to pozorna oszczędność.

 

Czytam ten temat z wielkim zaciekawieniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W garażu -1 st.C Na zewnątrz 0 (podczas ostatnich mrozów mury trochę się wychłodziły). Pasek odpalił bez problemu, lekki niebieski dymek z rury i ok. Tylko zapach spalin nie do zniesienia. Silnik pracuje równo, nie czuję żadnej różnicy w mocy czy elastyczności.

 

Do Przemek87:

 

Nie wiem dokładnie jaki to olej - pochodzi z windy hydraulicznej - w zbiorniku ma 700 litrów. Na 99% jest to 46 albo 68. Jest gęsty, ale z tego co wyczytałem to nawet przy -40 st.C nic nie będzie się z niego wytrącać. Przepracowanego oleju silnikowego nie wlałbym do baku - ten olej który wlałem pracował w prawie sterylnych warunkach, a z silnikowymi nigdy nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie z nieba taki syf leci ? u mnie to śnieg lub deszcz tylko pada :) oleju jeszcze nie widziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mój Śląsku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia przy kontroli paliwa przez mundurowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xD przecież nie sprawdzają paliwa w osobówkach...chyba, że coś wyczują albo zmieniło się w przepisach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jezdzilem na oleju rzepakowym z biedry i powiem ze rano tylko mial ciezko silnik zalapac a pozniej bylo okej. Zapach spalin: Farm Frites sie chowa. :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola paliwa? A co ma wykryć? Za mało ropy w ropie? Przecież to nie jest opał tylko domieszka ok. 30% oleju hydr. Paliwo ma normalną barwę ( no może trochę ściemniało). Poza tym zrobiłem już 150 km i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrola paliwa? A co ma wykryć? Za mało ropy w ropie?

Sprawdzają. Rzadko bo rzadko, ale czasem może się zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co sprawdzają :?:

Jeżeli masz oranżadę w baku to kwas w testerze zabarwi się na różowo(zależy jaki barwnik jest).

A w przypadku takiej mieszanki to nic nie wykaże, bo przecież olej hydrauliczny nie ma barwnika

No chyba, ze by ktoś uparty pobrał próbke i wysłał do laboratorium ,ale ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzają. Rzadko bo rzadko, ale czasem może się zdarzyć.

Potwierdzam.

A najlepsze jest to, że jak mnie o 7 rano kontrolowali, to mieli już 20-litrową bańkę prawie napełnioną ;) Po niedługich bojach (dla zasady), moja ropka wróciła do baku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w przypadku takiej mieszanki to nic nie wykaże, bo przecież olej hydrauliczny nie ma barwnika

Chyba że tak, nie znam się na tym, bo nie robiłem nigdy takich eksperymentów i raczej nie będę robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komar

Odświeżam, aby zapytać jak wyglądają efekty po ponad roku... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czym to się skończyło. Pozorna chwilowa oszczędność może doprowadzić do realnych późniejszych aczkolwiek niechybnych ogromnych wydatków - regeneracja pompy, wtryski, wypalona uszczelka pod głowicą lub zatarcie silnika... Co ze spalaniem, wzrosło czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W traktorze płucze się skrzynię olejem napędowym przy wymianie oleju. A że szkoda wylewać 20 litrów ON to przefiltrowałem kiedyś ON po wypłukaniu skrzyni i zalałem do passata. Ogólnie brak problemów poza bardzo nieprzyjemnym zapachem.

To był ON jedynie zabarwiony płynem hydraulicznym. Czysty płyn przez szmatę nie chciał iść aby go przefiltrować nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedziesz na hydraulicznym :) vento 1.9 d daje rade :P ale chmura czarna juz przy 2000 tys sie robi :D , i strasznie dziwnie syfi auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności