Skocz do zawartości
karol1984kg

Olej hydrauliczny jako paliwo?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie "spadło mi z nieba" 150 litrów przepracowanego oleju hydraulicznego:fajny (bez zanieczyszczeń mechanicznych). Jak myślicie, czy można coś takiego zastosować jako domieszka do oleju napędowego?? Jeździłem już na rzepakowym (100% bez domieszki ON) ale hydraulik? Dodam tylko, że jest to olej mineralny o symbolu 46. Czekam na ciekawe odpowiedzi. Silnik 1z przebieg :dolamam450 000 km:dolamam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie pojedzie rzepakowy a hydrauliczny to dzień a noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys tym palic w garazu przy uzyciu specjalnego adaptera do pieca.Koszt 300zl-spalanie ok.2l/h.Gdybys jednak chcial sie tego pozbyc to daj mi znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlanie tego do baku, nawet w jakiejś tam proporcji z ropą to raczej zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem kolesia który chwalił się że jeździł na oleju transformatorowym i hydraulicznym też... w mietku 2.0D. I dawało radę z tego co mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego co jeździ na transformatorowym (iveco daily), ale o hydraulicznym nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mietek 2.0 to jeździ na wszystkim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj zrobię próbę w garażu - zmieszam 1l hydraulicznego z litrem ON i poczekam na efekty - jeśli nic się nie "zwarzy" ani nie rozwarstwi w ciągu 24 godzin to wlewam 30 litrów hydraulika do 30 litrów ON które mam w baku i jazda - JEST RYZYKO-JEST ZABAWA!!!:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ok. 40 litrów ON wlałem 20 litrów hydraulika ( przy temp. 0 st.C bardzo zgęstniał). Przejechałem ok. 40 km i nic. Osiągi, odgłos silnika w normie. Tylko spaliny strasznie śmierdzą ( nie kopci). Myślę, że gdy zrobi się cieplej zwiększe proporcje do 50:50. TRZYMAJCIE KCIUKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy te oleje się dobrze "połączyły" bo na przykład jeśli nie i hydraulik unosi się nad ON to wypalisz ON i dopiero hydraulika będziesz trawił

 

głośno myślę mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedzie mazdą na boxolu jeżdziłem zresztą na wszystkim jeżdziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zresztą na wszystkim jeżdziłem

.... i pewnie po wcześniejszej osobistej konsumpcji ....:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... i pewnie po wcześniejszej osobistej konsumpcji ....

 

Bierzesz jakieś hormony nie to zacznij a jak bierzesz to zmień bo te ci szkodzą :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlałem do bańki po ok 2 litry ON i hydraulika to wymieszało się praktycznie samo, nie trzeba było się starać żeby to rozmieszać. Poza ty jeżdżę głównie po mieście a wtedy w baku jest naprawdę dobrze TO mieszane :mlask Chłopaki od wind już mi powiedzieli że za flaszke mają dla mnie NASTĘPNE 200 LITRÓW. O efektach będę informował na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bierzesz to zmień bo te ci szkodzą

Fakt...przerzucę sie na estrogen..i do żeńskiego przeniosę bo tu na dow****ch się nie znają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że najbardziej temat zainteresował panów jeżdżących benzyniakami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę że najbardziej temat zainteresował panów jeżdżących benzyniakami :)

Oj Włodek weź przestań na żartach sie nie znasz to fo wypicia litry mamy na ogólnopolskim celem realnej integracji :) powiem ci w zaufaniu że nie obrazam sie niczym nie zniechęcam i ogólnie dziwny jestem :)) ogólnie to ci napisałem że litre wypić musimy :)))))

 

widzę że najbardziej temat zainteresował panów jeżdżących benzyniakami

 

Bez obrazy w 98 roku nie miałeś prawka jeszcze ja pracowałem na stacji paliw ksiegowym byłem tłukłem 15 tkm miesięcznie do mazdy model 626 GD lałem wszystko i na wszystkim jechała. Opał był z dystrybutora, płuczka z cysterny i inne wynalazki :) Nie przerażają mnie przebiegi rzędu 500 tkm mazda ma w tej chwili 986 tkm silnik padł przy 715 tkm pompa wtryskowa przy 986 tkm. Obecnie auto stoi jeździ nim mój brat bo pękła głowica ale kupiłem juz angola z przebiegiem 286 tkm normalnie funkiel nówka i madzie sie reanimuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt...przerzucę sie na estrogen..i do żeńskiego przeniosę bo tu na dow****ch się nie znają....

Popuść gumkę od kaleson i chodź do nas się odstresować. :kumple

 

Co by nie było OT: jazdę na hydraulicznym uważam za wujowy pomysł, jak daleko posuną się posiadacze diesli w swojej oszczędności? :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aż pompa powie NIE (albo wtryski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłeś go jeszcze na ropie, zobaczymy jutro po nocy :) mrozy mają odpuszczać powoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności