Skocz do zawartości
chevylord

Ile wagonow fajek da sie przewiezc czechy-polska

Rekomendowane odpowiedzi

Bede wracal niebawem z dubaju przecz czechy, pierw emirates airlines i potem z Czech do polski czeskimi liniami CSA, orientuje sie ktos czy bardzo trzepia na lotnisku w pradze i na okeciu?? Bede wracal z prawie pustym bagazem a tu fajki 3x tansze jak u nas. dzieki za info, tylko nie piszcie “wez tyle na ile wyceniasz swoje cwaniactwo osobiste” :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bede wracal niebawem z dubaju przecz czechy, pierw emirates airlines i potem z Czech do polski czeskimi liniami CSA, orientuje sie ktos czy bardzo trzepia na lotnisku w pradze i na okeciu?? Bede wracal z prawie pustym bagazem a tu fajki 3x tansze jak u nas. dzieki za info, tylko nie piszcie “wez tyle na ile wyceniasz swoje cwaniactwo osobiste” :)
to jest EU czyli kine grenzen :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest EU czyli kine grenzen

za dobrze by było.. jest jakiś przepis że fajek wyprodukowanych w UE chyba można 10 kartonów wozić przy sobie czy coś takiego, ale nie jestem pewien... tzn nie wyprodukowanych tylko z akcyzą jakiegoś państwa z UE o tak.

Edytka: Nie wiem czy czasami za dużo tych wagonów nie napisałem...

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 paczek mozna przewieść czyli jeden wagon ,10 wagonów to już przemyt he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 paczek mozna przewieść czyli jeden wagon ,10 wagonów to już przemyt he he

do Wielkiej Brytanii jest więcej niz 10 paczek :P na terenie UE jest więcej. więc się nie zgodzę. a przemyt jest wtedy jak ukrywasz. jak zgłaszasz do kontroli to nie przemyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do towarów akcyzowych obowiązują dodatkowo normy ilościowe według następujących limitów na jednego podróżnego;

 

· wyroby tytoniowe: 200 szt. papierosów lub 100 cygaretek lub 50 cygar lub 250 g tytoniu,

 

· spirytus i wyroby alkoholowe:

 

- wyrobów spirytusowych – 1 litr lub

 

- innych wyrobów alkoholowych ( koktajli, aperitifów, itp.)

 

o zawartości alkoholu do 22 % - 1 litr

 

- oraz wina niemusujące - 2 litry

 

Uwaga: zwolnienie z cła w/w towarów nie jest udzielane podróżnym poniżej 17 roku życia.

 

 

no ja znalazłęm takie dane ,chyba że są one stare lub sie coś zmieniło,nie wnikam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W odniesieniu do towarów akcyzowych obowiązują dodatkowo normy ilościowe według następujących limitów na jednego podróżnego;

 

· wyroby tytoniowe: 200 szt. papierosów lub 100 cygaretek lub 50 cygar lub 250 g tytoniu,

 

· spirytus i wyroby alkoholowe:

 

- wyrobów spirytusowych – 1 litr lub

 

- innych wyrobów alkoholowych ( koktajli, aperitifów, itp.)

 

o zawartości alkoholu do 22 % - 1 litr

 

- oraz wina niemusujące - 2 litry

 

Uwaga: zwolnienie z cła w/w towarów nie jest udzielane podróżnym poniżej 17 roku życia.

 

 

no ja znalazłęm takie dane ,chyba że są one stare lub sie coś zmieniło,nie wnikam

źródło daj..

takie dane do niedawna były na wwóz do UE spoza UE ;)

czyli z Ukrainy np do Polski.. coś tu mi śmierdzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś tu mi śmierdzi

 

 

no jak co papierosy

 

tak poważnie mogło sie zmienic coś ,nie mówie że nie ,wiem też że choć jesteśmy w uni to nie które kraje i tak sobie wynegocjowały pewne limity na przewóz,ale tak jak mówie mogło sie po zmieniać

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak poważnie mogło sie zmienic coś ,nie mówie że nie ,wiem też że choć jesteśmy w uni to nie które kraje i tak sobie wynegocjowały pewne limity na przewóz,ale tak jak mówie mogło sie po zmieniać

to co podałeś to była kiedyś norma na ścianie wschodniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak w końcu jest teraz z tym przewozem????jakie normy jak wiesz może to napisz nie trzeba bedzie szukać na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jak w końcu jest teraz z tym przewozem????jakie normy jak wiesz może to napisz nie trzeba bedzie szukać na necie

1. to co napisałeś to była norma jaką można było wwieźć zza granicy wschodniej do UE czyli np z Ukrainy

2. jak jechałem do Anglii rok temu to można było dwa kartony wwieźć(a Wielka Brytania ma inne ograniczenia niż UE - mniejsze)

3. ile można wozić po UE nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że więcej niż 2 kartony. Kiedyś obiło mi się o uszy że 10 ale nie wiem dokładnie. Może Zdun coś wie albo ktoś inny, zajrzy tu i się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te fajki to będą z Czech czy z Dubaju :?: Bo tak ciężko mi to pojąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na Dubaj, bo w Czechach tak tanio nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. to co napisałeś to była norma jaką można było wwieźć zza granicy wschodniej do UE czyli np z Ukrainy

2. jak jechałem do Anglii rok temu to można było dwa kartony wwieźć(a Wielka Brytania ma inne ograniczenia niż UE - mniejsze)

3. ile można wozić po UE nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że więcej niż 2 kartony. Kiedyś obiło mi się o uszy że 10 ale nie wiem dokładnie. Może Zdun coś wie albo ktoś inny, zajrzy tu i się wypowie.

 

 

 

 

eeee no mysłąłem ze wiesz co i jak ze tak komentowałeś to co napisałem , a widze ze sam nie wiesz jak jest tak do konca, to w sumie nie powinnismy sie udzielac w tym poscie, tylko ja byłem przekonany do tej pory ze jest tak jak napisałem dla tego chciałem pomóc ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w PL jak pamiętam możesz mieć 200 szt papierosów w ruchu lotniczym.

To będzie lot Dubaj - Warszawa via Czechy :?::D

Tak naprawdę nikt Ci nie powie jak trzepią na Okęciu ;) a tym bardziej w Czechach, ale lepiej miec normę, którą obowiązuje w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozwolony jest wwóz następujących ilości towarów zakupionych na własny użytek w UE:

 

Alkohole wysokoprocentowe

 

10 l

 

Papierosy

 

200 sztuk

 

Cygaretki

 

200 sztuk

 

Cygara

 

200 sztuk

 

Tytoń

 

1 kg

 

Wino likierowe (np. port lub sherry)

 

20 l

 

Wino (z czego tylko 60 l wina musującego)

 

90 l

 

Piwo

 

110 l

 

Osoby poniżej 17. roku życia nie mogą wwozić wyrobów tytoniowych ani alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem na lotnisku jeszcze na wszelki wypadek i rzeczywiscie 200 sztuk tylko można..ale wracajac wczoraj wzialem 3 wagony i nikt nic nie mowil wiec pewnie mozna by i palete przewiezc hehe na nastepny raz sprobuje jeszcze wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec pewnie mozna by i palete przewiezc hehe na nastepny raz sprobuje jeszcze wiecej

żebyś się nie zdziwił....

Danek coś o tym wie ;) - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności