Skocz do zawartości
pawelo220v

Przdednia szyba do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, drodzy użytkownicy mam pytanie do was czy przednia szyba w 3B 97r.

jest taka sama jak 3BG 2000, bo pękła mi sama na moich czach , nie jechał zadan samochód co by kamien odleciał , co gorsza stałem na skrzyrzowaniu!!!

Było to w połowie stycznia. Nie byłas wczesniej wymieniana, bez zadnego wypadku. A mam do kupienia taniej od tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba powinna pasowac i zalezy czy masz sensor deszczu czy nie masz.

Pamietaj szyby uzywane tj. wycinane z uzywanych aut bardzo czesto pekaja znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tydzien temu wymienialem przednia szybe w swoim pasku 3b na szybe 3 bg i pasuje bez zadnych problemow wymiarowo jest taka sama:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super , napewno wczesniej sprawdze czy nie ma jakisch odprysków albo malych rys co by pózniej znów pękła.

Dzieki.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przednia szyba w 3B 97r.

jest taka sama jak 3BG 2000,

 

Jest taka sama.Możesz spokojnie brać.Używki chodzą po około 150 PLN do 200 PLN.AAle0nówki szyby zaczynają się już od 250 PLN więc się nad tym jeszcze zastanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szyba pekla sama to sprawdz zawieszenie.

Moze gdzies jest pekniecie w przegrodzie ze sie wygina.

Cos musialo pracowac i szyba poszla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie to było bardzo dziwne bo akutat w momencie pękniecia stałem na skrzyzowaniu , było pusto i samo z siebie , podejrzewam ze to z zimna, ale jezdze juz dwie zimy i nie było problemu. No trudno pech to pech.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie to było bardzo dziwne bo akutat w momencie pękniecia stałem na skrzyzowaniu , było pusto i samo z siebie , podejrzewam ze to z zimna, ale jezdze juz dwie zimy i nie było problemu. No trudno pech to pech.

 

jeżeli myślisz o używanej to na 90% będzie problem z uszczelką, ciężko wyciąć by jej nie uszkodzić i przy takiej różnicy w cenie wolę dopłacić za nową wraz z montażem i mam gwarancję na szybę + usługę ( płaciłem około 350 zł za całość )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli myślisz o używanej to na 90% będzie problem z uszczelką, ciężko wyciąć by jej nie uszkodzić i przy takiej różnicy w cenie wolę dopłacić za nową wraz z montażem i mam gwarancję na szybę + usługę ( płaciłem około 350 zł za całość )

 

Co?Czy Ty kiedykolwiek widziałeś jak zmienia się szybę?Przecież jest wklejana...Wycina się ją specjalnym przyrządem-banalnym w budowie.Jest to cienka,stalowa linka z uchwytami,przypominająca strunę.Szyba jest ponownie wklejana więc w czym problem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam ze to z zimna

Po wyjęciu szyby dobrze obadaj blachówę , być może gdzieś pod uszczelka kwitnie rdza i rozsadziła szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy oprócz kleju i bocznych listew , przednia szyba ma jakąś uszczelkę (od góry przy dachu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy oprócz kleju i bocznych listew , przednia szyba ma jakąś uszczelkę (od góry przy dachu)?

 

Zgadza się w górnej części szyby jest uszczelka. Podsyłam Ci przykładową aukcję.

 

http://allegro.pl/uszczelka-szyby-przedniej-passat-b5-i6794501228.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ona jest tylko u góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ona jest tylko u góry?

 

Tak uszczelka est tylko w górnej części szyby. Po bokach dwie listwy zgarniające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka występuje i razem już z szybą i oddzielnie zależy jaki producent szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a uszczelka występuje i razem już z szybą i oddzielnie

 

Zgadza się. Kilka lat temu kupiłem nową szybę bez uszczelki. Musiałem oddzielnie kupować uszczelkę. Ale z tym akurat nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ona przyklejona do szyby? Muszę szybę wyciąć i ponownie ją wstawić , więc nie wiem czy podczas demontażu jej nie uszkodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim samochodzie była przyklejona do szyby i dopiero do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na taśmę dwustronną. Podczas demontażu szyby łatwo ja uszkodzić mi jak kiedyś malowali dach i wyciagali szybę musiałem ta uszczelke dokupić koszt kolo 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności