Skocz do zawartości
kokos363

Mikrofon od Cb

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie włączenie nadawania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz samemu mozna sobie wybrac miejsce i zamontowac przycisk w jakims malo rzucajacym sie w oczy miejscu. Zastanawiam sie czy ktos by wogole nas słyszal przy tak daleko umiejscowionym mikrofonie od ust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sprawdzić jak to się sprawuje u kogoś kto to ma. Zastanawia mnie czy ten mikrofon przy okazji nie będzie zbierał innych hałasów z kabiny takich jak dzieci, psy, koty czy nawet grające radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co to za mikrofon, jaką ma redukcję szumów otoczenia. Ale jeżeli podobny jak do tych z proponowanych z modułami bt to myślę, że bedzię ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj robilem test, wyjalem ten oryginalny z obudowy Unidena 520xl i umiescilem go przy slonecznikach. Siedzialem normalnie na fotelu i pytalem jak mnie slychac to mowili ze dobrze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytalem jak mnie slychac to mowili ze dobrze

Słyszałeś przynajmniej z raz, żeby ktoś odpowiedział inaczej ? :D Pytając na #19 otrzymujesz mało wiarygodne odpowiedzi.Nie raz goście siedzą w FM'ie i tak na pytanie jak mnie słychać, dostają odpowiedź że dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumei dobrze wiedzieć ^^, a przycisk jak ktoś dużo nadaje nei daleko kierownicy, albo drążka zmiany biegów jak tam było. Tylko w sumie po co się tyle z tym truć, jak i tak przez to CB radio dużo sie nie gada... ale przyznam że patencik taki bajerancki ;p. Ja tam sobei pozostane przy klasycznym mikrofonie i kabelku ^^ Pozdrowionka

 

---------- Post added at 16:07 ---------- Previous post was at 16:04 ----------

 

Nie raz goście siedzą w FM'ie

Na jakim FMie, przecież w Polsce po pierwsze mamy AM na cb radyjkach, a po drugie Jak nadajesz na AM to na FM cie nie usłyszy, a jak już usłyszy to ze strasznymi szumami, wiec to niei możliwe.

Słyszałeś przynajmniej z raz, żeby ktoś odpowiedział inaczej ?
Tak słyszałem:

- Bardzo kolego piszczysz

- kolego dużo szumów, ale idzie Cię zrozumieć

- Kolego cos przerywa...

Edytowane przez krecik550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwsze mamy AM na cb radyjkach

Nie na, tylko w.

po drugie Jak nadajesz na AM to na FM cie nie usłyszy

Ruskie jak kłapią w FM, to też ich nie słyszysz? Jest cisza na kanale, jakby ich tam nie było?

a jak już usłyszy to ze strasznymi szumami

Dzisiejsze radia, takie Unideny, Ultra, Cobra19DX itp. szmelc, pracuje ni to w AM ni w FM.Dla tych radyjek, nie ma różnicy czy to AM czy FM.

wiec to niei możliwe

Ucz się i nabieraj doświadczenia.Przyjdź za rok, dwa i napisz to raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ucz się i nabieraj doświadczenia.Przyjdź za rok, dwa i napisz to raz jeszcze.

Widze że ty kolego musisz się pouczyć, z Cb radiami mam do czynienia na codzień, i to co piszesz to brednie. Faktem jest że jak masz radyjko na FMie to usłyszysz jak ktoś nadaje na AM i odwrotnie ale i tu i tu jest to "nie miłe" dla ucha i "szarpie" na radiu.

Nie na, tylko w.
Się czepiasz kolego
Dzisiejsze radia' date=' takie Unideny, Ultra, Cobra19DX itp. szmelc, pracuje ni to w AM ni w FM.Dla tych radyjek, nie ma różnicy czy to AM czy FM.[/quote'] Jest różnica jest, unideny są modulowane w Am czyli z FM nie usłyszysz, a jak usłyszysz to tak jak pisałem wyżej. I przestań się wymądrzać na forum jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, bo nie piszesz na temat, tylko coraz bardziej odchodizsz od tematu, i mnie cytujesz i "poprawiasz". Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze że ty kolego musisz się pouczyć, z Cb radiami mam do czynienia na codzień, i to co piszesz to brednie.

Ja mam do czynienia od 21 lat, i wiem co piszę.Prawda jest taka, że na #19 rzadko da się usłyszeć że coś nie tak z modulacją, pomimo że ktoś ma za dużo echa, coś mu zgrzyta itd.

Do takich testów, najlepiej brać kogoś znanego, kogoś co ma pojęcie o tym co mówi.

Jest różnica jest, unideny są modulowane w Am czyli z FM nie usłyszysz, a jak usłyszysz to tak jak pisałem wyżej.

Przeczysz sam sobie ;)

I przestań się wymądrzać

To nie wymądrzanie, to doświadczenie.

bo nie piszesz na temat

No nie.Z jednym masz rację, ale od tego są moderatorzy.W niczym nie przeszkadza skasować OT, ukarać mnie jak zasługuję.Jednak na brednie jak Twoje będę i tak zawsze reagował, do czasu jak będę mógł.

 

Wracając do tematu, to Kamil zawsze możesz zastosować lekkie wzmocnienie do mikrofonu, co będzie dobrym rozwiązaniem.Nie przesadzić, bo szumy otoczenia będzie słychać nawet mocniej niż Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka, że na #19 rzadko da się usłyszeć że coś nie tak z modulacją, pomimo że ktoś ma za dużo echa, coś mu zgrzyta

Prawda. Niektórzy to nie wiem co wożą w autach, ale modulacje mają paskudną. Na pytanie "jak mnie słychać?" i tak usłyszą że dobrze.

Jest różnica jest, unideny są modulowane w Am czyli z FM nie usłyszysz, a jak usłyszysz to tak jak pisałem wyżej.

Usłyszysz, usłyszysz. Jak rusek przykatuje w FMie to na AM też go słychać. Oczywiście od razu można poznać że nadaje w FM, jednak przy dobrej propagacji uniemożliwi to nawiązanie łączności lokalnej.

 

Wracając do tematu mikrofonu. Pomysł średni. Albo trzeba będzie dość głośno mówić, albo dać wzmocnienie co spowoduje "zbieranie" wszystkich odgłosów pracującego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze że ty kolego musisz się pouczyć, z Cb radiami mam do czynienia na codzień, i to co piszesz to brednie. Faktem jest że jak masz radyjko na FMie to usłyszysz jak ktoś nadaje na AM i odwrotnie ale i tu i tu jest to "nie miłe" dla ucha i "szarpie" na radiu.

Ja tam nie wiem kto się tu musi pouczyć...

Niedawno zakupiłem fajny mikrofon i odezwał się na mojej ulubionej czestotliwości. Akurat była koleżanka na bazie. Zdziwiło mnie, gdy zjechała mnie za modulację. Że brzydka i nijaka. Ja z kolei zdziwiłem się, że ona coś cicho do mnie dolatuje. No i wyszło na to, że zapomniala się przełączyć w AM z FM'ów.

Reasumując, dało się spokojnie i ze zrozumieniem pogadać. Moja modulacja u niej była słaba ale 100% czytelna. Od niej też wszystko szło 100% zrozumiale i jedyny objaw jaki był to cichsza niż zazwyczaj modulacja - jakby się dośc mocno mic-gainem skręciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Prawda jest taka, że na #19 rzadko da się usłyszeć że coś nie tak z modulacją, pomimo że ktoś ma za dużo echa, coś mu zgrzyta itd.

Do takich testów, najlepiej brać kogoś znanego, kogoś co ma pojęcie o tym co mówi.

Z tym sie z Tobą w zupełnosci zgadzam, jak pisałem wyżej usłyszysz na innej modulacji, ale po prostu tak nie miło dla ucha
Wracając do tematu, to Kamil zawsze możesz zastosować lekkie wzmocnienie do mikrofonu, co będzie dobrym rozwiązaniem.Nie przesadzić, bo szumy otoczenia będzie słychać nawet mocniej niż Ciebie.
, Ale wzmocnienie to bedzie znowu słychać wszystko to co w aucie czyli też nie fajnnie. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że słychać FM w AM, jechałem ostatnio po mieście i chłop się pyta" jak mnie słychać" odpowiadam mu że bardzo słabo i skąd nadaje, okazało się że jakieś 500 metrów ode mnie, to mnie zbiło i myślę ale facet ma bałagan w instalacji, aż znajomy z bazówki krzyknął żeby w AM przestawił, bo w FM nadaje, facet zajarzył i przełączył. W AM było go słychać, modulacja czytelna aczkolwiek bardzo stłumiona i pulsująca.

 

Co do mikrofonu to można też zawsze zastosować coś na zasadzie zestawu słuchawkowego uruchomianego głosem, kiedyś miałem coś takiego w krótkofalówkach Unidena, nazywało się VOX czy coś takiego, nie zgłębiłem tematu bo nie miałem dodatkowego zestawu głośnomówiącego ale może coś działającego na tej zasadzie by się tu sprawdziło? ;)

Edytowane przez kamikatze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO w sumei tak tylko, ze VOX uruchamiało by np. rozmowy w samochodzie i by szło w eter. trzeba by go było osłabic żeby nie sżło w eter, ale jak go osłabimy, to bedize trzeba Się zbliżać do mikrofonu podczas nadawania, wiece chyba przycisk będzie najlepszy podczas nadawania, i wtedy gdzieś mikrofon dać koło lewego słupka od kierowcy i po naciśnnięciu przycisku nadawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ogólnie fajny ale jak jest z wygodą użytkowania? No i gdzie zainstalować przycisk do nadawania? Jeśli gdzieś na konsoli centralnej to raczej mało wygodne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk bedzie obok recznego, w tej gumie co zaslania zlacze vag ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności