Skocz do zawartości
Gość Aureli

Jakie opony zimowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość linkk123

spoko piki :564:

możliwe że na troche łagodniejsze zimy to twoje oponki wystarczają a umnie jak dowali 1m śniegu w 8h i -20C (w porywach do -30C)od listopada do marca, kwietnia to oponki muszą sie kręcić ale nie w miejscu :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na bieżnik Conti i Dunlopa oraz wertując internet wybieram Dunlop Sp Sport M3. Zresztą z Dunlopami mam dobre doświadczenie jak kierowca naszej firmy zapier... gdzie reszta prawie stała a ja byłem w szoku :przestraszony: . Jakoś bieżnik Conti nie przekonał mnie do głębokich śniegów i wygrzebania się z zaspy choć to niewątpliwie bardzo dobra opona. Druga sprawa Dunlopy są trwalsze. :hurra:

P.S. Uważam zresztą, że postęp technologiczny w produkcji opon posunął się bardzo i różnice między oponami czołowych koncernów się zacierają i główną rolę odgrywają niuanse oraz dobry marketing i reklama. Choćby nawet prasowe testy i huśtanie jaj dzienikarzom. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barracuda

marek,

 

Witam

 

Gdzie kupiłeś te felgi stalowe.Zastanawiałem się nad kupnem aluminiowych na zimę ale widzę,że większość tutaj kupuje stalowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barracuda ,

 

Witam,

Stawiam na stalowe ponieważ zima to zły sezon dla Alumek Sól + zarysowania 2-3 sezony i do regeneracji nie wspominając o większych przypadkach. Zresztą dobre alumy kosztują więc chyba szkoda kasy na ok.4-5 miesięcy jazdy w roku? Felgi i kołpaki kupiłem jeszcze na przełomie marca i kwietnia u tego samego dilera VW (Danelczyk-Świdnik) co miesiąc wcześniej odebrałem passka. Na felgach widnieje znak VW :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barracuda

marik,

 

A ile takie fele kosztują w salonie vw? Wart przepłacać za oryginały czy kupić w sklepach z oponami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piki ale ty chyba w wulkanizacji pracujesz :rotfl::rotfl::cwaniak:

a tak na poważnie to chyba zimy nie widziałeś, proponuje ci potestować opony zimowe Nokian-a, myśle ze zmienisz zdanie

ja posiadam dwa komplety zimówek bo jeden komplet z piglami (kolcami) :hyhy: i oba kompley Nokian!!

 

Potwierdzam Nokiany sa rewelacyjne mam je juz 2 sezony i nigdy sie jeszcze nie zakopalem i jedzilem po roznych nawierzchniach zimowych choc nie mieszkam w Skandynawi. GY7 tez rewelacja ale ja postawilem na Nokiana :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marek,

 

Witam

 

Gdzie kupiłeś te felgi stalowe.Zastanawiałem się nad kupnem aluminiowych na zimę ale widzę,że większość tutaj kupuje stalowe.

 

Kupuje stalowe bo są teoretycznie tańsze. :dobani: Nieprawda. Ja kupiłem w tym tygodniu alusy Alutec Energy za 240 zł sztuka 16"x6,5J na wyprzedaży nóweczki (kurier wniósł do domu) z zestawem montażowym (śruby i pierścienie centrujące) i pierdzielę stalowe felgi po 260 zł szt. które rdzewieją i są do bani w porównaniu z alusami. Miałem stalówki i po 5 zimach wyglądały rudo-czarno, że nie wspomnę o krzywiznach po lekkim kontakcie z krawężnikiem. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barracuda
marek,

 

 

Kupuje stalowe bo są teoretycznie tańsze. :dobani: Nieprawda. Ja kupiłem w tym tygodniu alusy Alutec Energy za 240 zł sztuka 16"x6,5J na wyprzedaży nóweczki (kurier wniósł do domu) z zestawem montażowym (śruby i pierścienie centrujące) i pierdzielę stalowe felgi po 260 zł szt. które rdzewieją i są do bani w porównaniu z alusami. Miałem stalówki i po 5 zimach wyglądały rudo-czarno, że nie wspomnę o krzywiznach po lekkim kontakcie z krawężnikiem. :dobani:

 

 

A można wiedzieć w jakim sklepie?Może też się skuszę.Jaki jest rozstaw śrub to wersji comfortline 16 ".?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barracuda,

Sam miałem zamiar kupić fele w jakimś sklepie ale zapytałem w VW i akurat mieli komplet w bardzo! atrakcyjnej cenie 800 wraz z kołpakami. NA alegro widziałem za 1000-1200 komplecik.

 

Co do alumek Vvalery jak stalowe miałeś lekko pokrzywione to alusy będzieszmiał w kawałkach ( aluminium się nie gnie tylko kruszy albo pęka nie wspominając o korozji .) Stalówki piaskujesz ,podkład lakier i są jak nowe, a alusy do smietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te i te po kilku zimach i nie mam wątpliwości co założyć i jeszcze płacąc taniej za alusy :D

Dodam jeszcze że felga feldze nie równa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barracuda

Vvalery,

 

Właśnie zakupiłem taki sam komplecik jak ty.Bardzo mi się te felgi podobają no i jeszcze ta cena. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się. :ok:

Fele dostaniesz na drugi dzień kurierem. Firma mieści się w Bochni na przeciwko stacji Orlenu. Kobitka powiedziała mi, że za dwa trzy tygodnie będą atrakcyjne zimówki. :D

P.S. Atrakcyjne = cena

Aaaa jeszcze jedno widziałem te fele w internecie w super promocji po 360zł/szt. a cena katalogowa podjeżdża ponad 500zł/szt. http://www.autometa.com.pl/sklep/opis.php?id=18

:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem Dunlopy SP Sport M3 205/60R16 96H XL :ok: Cena z dostawą do domu 408 zł/szt. Miałem jeszcze opcję: Yokohamy nowe z 2006r AVS901 205/55R16 94H XL za 360 zł/szt. Wybrałem bardziej sprawdzone, no i trochę wyższe (lepiej w zimie), lecz bardziej dopasowane rozmiarowo do oryginałów Dunlopki. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barracuda

Ja jeszcze w kwestii zimówek.Po przeanalizowaniu opini i testów wybór mój padł na GY Ultra Grip 7.W zaszdie byłem już zdecydowany na 100% ale jak zadzwoniłem zamówić Pani zaczęła mnie namawiać na Bridgestony Blizzak LM 25.,że podobny wygrały testy w Niemczech ,i w ogóle,że świetne opony.Cenowo znacznie korzystniejsze od GY.Co myślicie o tych oponkach,może ktoś ma.Trochę zraża do nich ta afera w USA związana z pękaniem Firestonów podczas jazdy.

 

Czy warto brać opny z wyższym indeksem prędkośc np H czy wystarczy T.To samo z nośnością brać 91 czy 94 XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem oponki continental winter ts 810 rozmiar standardowy 195/65R15 w bardzo atrakcyjnej cenie 218zł szt.są bardzo ciche i swietnie odprowadzają wodę jechałem w ulewie i byłem w szoku jeszcze tak dobrych opon niemiałem zobaczymy jak będą zachowywać się w zimie oponki mają miesiąc Dot 3507 polecam sklep internetowy oponeo szybko tanio i bezpiecznie. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze w kwestii zimówek.Po przeanalizowaniu opini i testów wybór mój padł na GY Ultra Grip 7.W zaszdie byłem już zdecydowany na 100% ale jak zadzwoniłem zamówić Pani zaczęła mnie namawiać na Bridgestony Blizzak LM 25.,że podobny wygrały testy w Niemczech ,i w ogóle,że świetne opony.Cenowo znacznie korzystniejsze od GY.Co myślicie o tych oponkach,może ktoś ma.Trochę zraża do nich ta afera w USA związana z pękaniem Firestonów podczas jazdy.

 

Czy warto brać opny z wyższym indeksem prędkośc np H czy wystarczy T.To samo z nośnością brać 91 czy 94 XL.

 

W specyfikacji przewidziano XL więc w razie jakiegoś wypadku albo czegoś innego z Twojej winy ktoś może Ci wyciągnąć to że miałeś złe opony (nośność 91 wystarczy).

A co do opon to rozmawiałem z chłopakami z Dębicy i na nasze drogi do normalnej jazdy Barumy i Savy są dobre, prawie tak dobre jak te z wyższej półki. Róznica jest ponoć w jeździe na autostradzie z dużymi szybkościmi w błocie pośniegowym gdzie wyższość high performace jest widoczna.

H jest do 210 a T o ile pamiętam do 190 km/h i to tylko od Ciebie zależy co wybrać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalcho
No i zamówiłem Dunlopy SP Sport M3 205/60R16 96H XL :ok: Cena z dostawą do domu 408 zł/szt.

 

 

Ja też chcę kupić oponki 205/60R16.

 

Mój "PASEK" został fabrycznie wyposażony w opny 205/55R16 91W , ale są przekłamania w prędkościomierzu . . .

 

Wskazywana prędkość jest o około 5% niższa od rzeczywistej (sprawdzałem to na GPS`ie)

 

W związku z powyższym chcę kupić oponki 205/60R16, które będą dawały różnicę w prędkości 3,14% w stosunku do nominalnych opon.

 

ZAMIENNIKI OPON

 

 

 

Pozdrawiam

 

rafalcho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie tak jak piszesz. Przy mniejszej średnicy (zakładamy normalną 215/55R16) powinieneś mieć przekłamania że jedziesz z wyższą szybkością niż normalnie (opony 205/55R16) a przy większej średnicy odwrotnie (205/60R16). Ja wczoraj założyłem moje nóweczki zimóweczki na nóweczkach alu i jest zaje..... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Vvalery napisz co wybrałeś za opony i jakie felgi ??

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności