Skocz do zawartości
arczi741

Zakłócenia od wszystkich urządzeń w samochodzie! Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Radio uniden 520 , antena Sirio ML 145. Wcześniej wszystko było cacy, jeżdżę z tym radiem od roku. Przez 2 ostatnie miesiące nie używałem cb, dzisiaj antena na dach, włączam i:zeco. W radiu słychać m.in kierunkowskazy, silnik opuszczania szyb, ABS, inny pojazd jadący z naprzeciwka, wycieraczki( reszty jeszcze nie sprawdzałem). Do tego uporczywe terkotanie zamiast normalnego szumu. Co sie z...ło koledzy? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia w pierwszej kolejności kabel od radia. Odkręć antenę i sprawdź czy nie ma gdzieś przebicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przełacznika filtra ANL sie przypadkiem nie przelączyło?

Odepnij antenę i słuchaj co wchodzi z zakłóceń do odbiornika,posprawdzaj instalację , kable i mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem coś podobnego tylko że z harrym 2 ASC.Antena w dziurce.Zakłucenia cały czas na poziomie 2-3 kresek.jedynie włączenie ASC pomaga.Jak na razie jeszcze nic nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość zakłóceń wchodzą przez antenkę. Kolego czy zawsze stawiasz w tym samym miejscu tą antenke?? Druga sprawa i zobacz przede wszystkim czego to wina, odepnij antenkę i posłuchaj czy też masz zakłócenia na radyjku. Sprawdź czy masz włączony filtr ANL. Nie naderwałeś czasem kabla, bo kiedyś też miałem taki przypadek, zę to przez to, antenka nie dostrojona bo sie kabelek trzymał na włosku, ale działało,a le pełno szumów i zakłóceń. Posprawdzaj i się odezwij

Edytowane przez krecik550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakłócenia wszystkie wchodzą przez antenke.

No nie wszystkie kolego. Cała masa zakłóceń "wchodzi" do radia przez przewody zasilające. Dlatego ważne jest, żeby zasilanie CB było podłączone prosto do akumulatora, jeśli to nie pomaga to zakłada się na zasilanie filtr tryfilarny.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cała masa zakłóceń "wchodzi" do radia przez przewody zasilające.

TUTAJ krótkie rozwinięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakłócenia wszystkie wchodzą przez antenke
Tak poprawka, dokładnie wchodzą też przez zasilające, odruchowo napisałem tam "wszystkie", ale mimo wszystko, dzięki za poprawkę :). pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności