Skocz do zawartości
biszkopt

Koło dwumasowe Passat B6 1.9TDI 105KM (BXE)

Rekomendowane odpowiedzi

o a na co się będziecie zgadzać???? taki żarcik.

ja na dwumasie zrobiłem 220 tys i szczerze powiem że wymieniłem bo miałem a nie że musiałem, a już dwa lata temu pisałem że zaczyna mi padać... ale potem coś ucichło. dużej różnicy nie widzę. a drgania na pedale sprzęgła po jego lekkim naciśnięciu jak były tak są. jak to ktoś napisał ten typ tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum.

Posiadam B6 1,9 TDI BLS 105 KM, przebieg 246 000 km. Też jak poprzednicy zauważyłem lekkie drżenie auta na biegu jałowym przy zagrzanym silniku. Nie jest to objaw ciągły tylko występuje co ok. 1-2 s i trwa chwilę (czuć naprawdę delikatną drgawkę). Poza tym auto jeździ normalnie. Domyślam się, że to początek końca dwumasy. Ktoś to może potwierdzićż że to właśnie to lub coś innego?

Moje pytania

1. czy polecicie kogoś w Częstochowie, Radomsku lub okolicy do wymiany sprzęgła i dwumasy?

2. macie jakiś namiar na tanie części w ww okolicy? lub ewentualnie w necie sklep godzien zaufania.

Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś to może potwierdzić że to właśnie to lub coś innego?
Zrób taki eksperyment: nie wciskając sprzęgła, na zimnym silniku, uruchom rozrusznik ale krótko, tak żeby nie odpalił. Nastepnie zrób to powtórnie, też nie wciskając sprzęgła, kręć rozrusznikiem póki nie zaskoczy. To co usłyszysz, to luzy na dwumasie. Przynajmniej ja tak słyszę..... haha, jakby się coś rozpadało. Mam zamiar założyć sprzęgło Valeo kit 4p. Myślę, że będzie najlepsze, bo jest jednomasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Moje zaniepokojnie wzbudzily dziwne wibracje na 3 biegu (najbardziej wyczuwalne) podczas przyspieszania od 55 do 70. Gdy puszczam pedał gazu jest ok. Na biegu jalowym nic nie trzesie itd. Na postoju rownierz nie slysze gruchotania. Czy to rowniez moze byc objaw zuzywajacej sie dwumasy ?? Prosze o pomoc bo nie chce dac sie naciagnac jakiemus mechanikowi tym bardziej ze nie chodzi o male koszta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

coś mi się wydaję że chyba u mnie koło dwumasowe też powoli zaczyna padać. Na biegu jałowym czuć delikatnie, czasem troszkę mocniej szarpanie nadwoziem. Mam VCDS'a więc sprawdziłem wtryski, okazało się na drugim że korekcja jest zbyt duża - po wymianie korekcja super ale dalej szarpie. Wcześniej wałek rozrządu wymieniałem ze szklankami itp, wytarcie było delikatne na pierwszym cylindrze.

Co może być przyczyną szarpania? Chyba wszystko już sprawdzone, zostało tylko koło dwumasowe.

 

Aaaa, i jak zauważyłem, nie zawsze trzyma równe obroty na biegu jałowym, 903 czasem 933.

pomóżcie proszę

Edytowane przez Wojti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, więc i ja padłem ofiarom mechanizmu sprzęgła i dwumasy. Kto co poleci i jakie koszta? Na allegro zestawy Luka chodzą po 1400 do 1550 zł. Chyba jedyna opcja żeby mieć spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franc a jakie miales objawy ?? Zapytaj sie swojego mechaniora za ile on moze miec zestaw luka, moze byc taniej bo oni tez maja swoje znizki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramek200

Panowie, ja robiłem cały dwumas plus sprzęgło w golfie V. Szukałem części na allegro bo na prawdę ceny są na prawdę dobre. Dla porównania to za dwumas plus sprzęgło do golfa V 2004 r 2.0 tdi z luka chcieli 2200 zl albo w drugim sklepie 2000 zl tam gdzie juz mam rabaty jakieś za stałego klienta. Na allegro za zestaw z dostawą zapłaciłem 1650 zł ten sma zestaw z luka. Z białegostoku to szło na śląsk w jeden dzien. Zamówiłem o 15 a o 13 było to Wodzisławiu Śląskim. Za robotę zapłaciłem 450 zł. Panowie jak szukacie sprzęgła to szukajcie na allegro w dobrych sklepach z dobrymi komentarzami bo na prawdę różnica jest wielka. Piszę, bo wiem ze do passata jest naprawdopodobniej to samo sprzęgło i dwumas lub podobnie i w tej samej cenie. Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość onetwo72

z innej beczki bo mam problem. Posiadam dwumas od auta z przebiegiem 3.000 kilometrów.

jego symbole to : 03G 105 266 BH a potrzebuję 03L 105 266 AF do Passata B6 2.0 TDI 170 KM

czy ktoś mógłby sie zamienić? nie chce mi się wydawać pieniędzy w stylu 1.000 do 1.300 zł

Proszę o pomoc.

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również mam pytanie mam wersje B6 1.9 BXE poszukuje koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem firmy Luk, przeglądałem allegro ale hmm różnie to bywa z tymi częściami na alledrogo, ma ktoś może namiar na jakis dobry sklep? lub dobrego sprzedawce na alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam się:D poszło pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jest wstanie na słuch ocenić czy to wina koła dwumasowego ??

opis:

auto stoi na biegu jałowym jest ok wciskam pedał sprzęgła do końca też jest ok, lecz gdy wcisnę do połowy lub 50-70% pedału i tak trzymam to można usłyszeć taki dźwięk, takie jakby pukanie. w materiale poniżej ścieżka dzwiękowa z nagraniem gdy wciskam pedał:

 

[video=youtube;Tr-yQidDaMk]

 

czy to dwumas ? będę wdzięczny za kazdą konstruktywną opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a znalazłem taki zestaw na allegro http://allegro.pl/luk-kolo-dwumasowe-sprzeglo-vw-passat-b6-1-9-tdi-i4168339281.html ale cena jest coś za bardzo promocyjna w porównaniu do innych czy to aby kompletny zestaw..czy może czegoś brakuje może ktos pomoże w tym temacie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to wina koła dwumasowego ??

 

Tak to typowy odgłos zużytego koła dwu masowego. Raczej nie zwlekaj z wymianą na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak... sprzedaje ktoś zaufany na forum dwumasy Luka? ponieważ z allegro to różnie bywa tanio jest pytanie z której aukcji brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niecałego roku jeżdżę z "jednomasowym" sprzęgłem Valeo. Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co trzeba zrobić by je zamontować ?? mi mechanior mówił ze nie poleca po drgania ida na silnik przy jednomasie ;xx powiedz cos wiecej jesli mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, skrzynie padają.... jak ktos sobie driftuje, to i na dwumasie skrzynia się rozsypie. 1,9 TDI 105 KM to nie jest jakieś nadzwyczajne kopyto. Ja raczej jeżdżę ekonomicznie. Producent sprzęgieł Valeo daje gwarancję, że przy prawidłowo złożonym sprzęgle nic się nie będzie działo. Sprzęgła Valeo są lepsze od LUK-a ale słabsze od Sachsa. RÓWNIEŻ MAJĄ TŁUMIKI DRGAŃ SKRĘTNYCH!!! Na stronie Valeo trzeba sprawdzić w katalogu jaki numer zestawu - trzeba znać symbol silnika i skrzyni. Ja kupiłem zestaw za 1400 zł. Mogłem kupic taniej ale obawiałem się podróbki. Najtaniej na Allegro ~900 zł, najdrożej u autoryzowanego (haha!) 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bynajmniej słyszałem rozne opinie np taka aby valeo pod zadnym pozorem nie brac tylko wlasnie jak juz to luka. co do cen to luk i sachs stoja w jednej cenie z tego co sie orientowałem. pytanie ktora firma ma lepsze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności