Skocz do zawartości
biszkopt

Koło dwumasowe Passat B6 1.9TDI 105KM (BXE)

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzewam kotleta :)

Silnik 1,9 BLS rocznik 2008, przebieg 96000. Typowe objawy dwumasy.

Moje pytanie czy ceny jakie podajecie to ceny części i robocizny w ASO?

części oryginalne czy zamienniki ?

Mnie w ASO powiedzieli na oryginalnych częściach w okolicach 4k :/ (razem z robotą)

Polecacie jakiś zamiennik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzewam kotleta :)

Silnik 1,9 BLS rocznik 2008, przebieg 96000. Typowe objawy dwumasy.

Moje pytanie czy ceny jakie podajecie to ceny części i robocizny w ASO?

części oryginalne czy zamienniki ?

Mnie w ASO powiedzieli na oryginalnych częściach w okolicach 4k :/ (razem z robotą)

Polecacie jakiś zamiennik ?

ori dwumas to koszt koło 2400zł + komplet sprzęgła (koło1900zł) i robocizna to sam policz ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniłem kilka dni temu dwumase i powiem szczerze że tak delikatnie jeszcze odczuwam drgania (delikatne) Ale co mnie zdziwiło to to że przy każdym odpalaniu auta szarpie nim jak cholera i myślałem że po wymianie dwumasy to minie a tu jak szarpało tak szarpie Od czego jest to uzależnione że przy rozrucho tak nim szarpie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poduszka ci leży a nie dwumasa... jeżeli tak to gratuluje ... kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posluchajcie jak u mnie pracowala dwumasa. Na filmie odglosy z wcisnietym i puszczonym pedalem sprzegla- [ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie tylko jeszcze nie w takim stopniu. a czasem tego nie slychac, ale zdaje sobie sprawe ze to tylko kwestia czasu.... psychicznie jestem gotowy na wydatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało bo zrobili w ramach gwarancji. A ze koło teraz nowe to ładuje wirusa tak na 135-140 KM i niech sie dzieje wola nieba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez jestem przed wymiana,ale odrazu mowie wymienic musze na komplet,sprzeglo i pojedyncze kolo.

Znalazlem na Ebayu cos nawet nie drogiego,ale nawet po zapewnieniu tego pana ,ze miedzy moim silnikiem ,a tym co on ma w opisie nie ma akurat tu roznicy,mam spore obawy.

Czy jak mam BXE to nie moge wsadzic kompletu naprzyklad od BLK .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj odebrałem od mechanika swojego paska polecam go jest koleś spoko jeżdżę do niego ze wszystkim Gutkowo k. Olsztyna "u Jana" 606489424 A jeśli chodzi o koszty to tak robota 300zł części to zależy jak u niego 2000zł części bierze z auto landu jak ci się uda załatwić taniej to jesteś do przodu ja załatwiłem sam za 1800 sprzęgło dwumase i łożysko. Wymiana przy 185000 tys przebiegu objawy było takie jak kolega opisywał w pierwszym poście. Jak wyciągnął mechanik i pokazał mi stara masę to była kompletnie do niczego sprzęgło już starte a masa już stanęła całkiem nie miała tego luzu co powinna mieć by tłumić drgania a łożysko już było słychać.

Edytowane przez wolintom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę odkopie bo potrzebuje rady co do zakupu kompletu dwumasu+sprzęgła.

Dokładnie chodzi mi o rady odnosnie firm bo byłem w różnych sklepach i w każdym zaproponowali mi komplet innej firmy miedzy innymi LUK, SACHS i VALEO z tym że SACHS mówili że to oryginał. I jeszcze pytanie co taki komplet powinien dokładnie zawierać? Bo np chciałbym kupić coś takiego: http://moto.allegro.pl/sachs-kolo-dwumasowe-sprze-passat-b6-touran-1-9tdi-i2066882951.html

 

Passat B6 kombi 2006r 1.9 TDI 105km BKC

 

Dzieki z gory za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam trochę odkopie bo potrzebuje rady co do zakupu kompletu dwumasu+sprzęgła.

Dokładnie chodzi mi o rady odnosnie firm bo byłem w różnych sklepach i w każdym zaproponowali mi komplet innej firmy miedzy innymi LUK, SACHS i VALEO z tym że SACHS mówili że to oryginał. I jeszcze pytanie co taki komplet powinien dokładnie zawierać? Bo np chciałbym kupić coś takiego: http://moto.allegro.pl/sachs-kolo-dwumasowe-sprze-passat-b6-touran-1-9tdi-i2066882951.html

 

Passat B6 kombi 2006r 1.9 TDI 105km BKC

 

Dzieki z gory za pomoc ;)

 

Luk i Sachs generalnie ze sobą ściśle współpracują. Sprawdź po numerze VIN jakiej firmy masz zamontowane u siebie i wymień na to samo. Chociaż gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że w 2.0TDI w serwisie LUKa zamieniali na Sachs. Nie wiem czy to potwierdzona informacja i nie wiem czy dotyczy też 1.9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, jak wymieniasz komplet (a tak własnie polecam) dwumas + sprzegło to nie ma znaczenia jakiej firmy podejdzie i Luk i SACHS, przerabiałem to juz dwa razy w różnych vw

 

P.S. Ponac lepsze jest LUK ale ja wiem co ludź to inna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak namierzyc jednomasowe kolo do B6 TDI 2008? (jak ustalic jakie by podeszlo?)

Czy jest sens to robic, gdyz cenowo wyjdzie to podobnie, a zywotnosc nowej dwumasy tez bedzie dluga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Zaczynam widzieć pierwsze objawy dwumasy. Drgania nie są aż takie wielkie i stuki też nie aż tak mocno słyszalne prawie że wcale ale coś się już dzieje a mianowicie chciałbym wiedzieć jeżeli ktoś by się orientował ile jaszcze kilometrów można by było zrobić na takiej dwumasie ponieważ finanse narazie nie pozwalają na wymianę. Aha i jakie mogą być skutki jeżdżenia na takim kole? Wielkie dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie koło dwumasowe się zuzyje i będzie tylko walić i hałasować, to tyle teorii,

ale w praktyce, widziałem juz paru gości którzy jeździli z rozwaloną dwumasą, i twierdzili że bez sprężyn amortyzujących w kole też się jeździ, aż im kawałki koła wyszły bokiem dzwona skrzyni.

Zużyte koło dwumasowe bardziej obciąża sprzęgło a tutaj już wiadomo co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim B6 1.9 TDI BXE wymieniłem kompletną dwumasę.... Kumpel miał też drgania, troszkę solidniejsze i wyszło że niby wtryski do wymiany i faktycznie jeden był już kaput.... Różne są teorię, ja mialem lekkie drgania, ale wkurzało mnie to i wymieniłem. Teraz nowy właściciel ma spokój. Zapłaciłem za wszystko 2,400zł (ale w tym klocki tył były też wymieniane, a nie pamiętam do końca ile same klocki, ale coś 170zł + robota też jakaś...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak określi dokładnie czy sprzęgło czy dwumas siada? Mam delikatne drgania na sprzegle, a dokładnie jak popuszcze sprzęgło to delikatnie czuje wibracje. Nic nie zgrzyta nie szarpie jeździ normalnie. Czy to to!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak określi dokładnie czy sprzęgło czy dwumas siada? Mam delikatne drgania na sprzegle, a dokładnie jak popuszcze sprzęgło to delikatnie czuje wibracje. Nic nie zgrzyta nie szarpie jeździ normalnie. Czy to to!?
Jeżeli drgania występują na pedale sprzęgła gdy je delikatnie Naciskasz to wszystko jest ok. To ''cecha'' nie wada. Mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak określi dokładnie czy sprzęgło czy dwumas siada? Mam delikatne drgania na sprzegle, a dokładnie jak popuszcze sprzęgło to delikatnie czuje wibracje. Nic nie zgrzyta nie szarpie jeździ normalnie. Czy to to!?

Jak byś był w Dublinie to możemy się jakoś spiknąć. Ja jestem jakieś 10 tys km po wymianie kompletnego sprzęgła , będziesz sobie mógł porównać jak chodzi u ciebie a jak u mnie :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę w Dublinie więc możemy się zagadać :P

Edytowane przez michalicjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności