Skocz do zawartości
Blanko

[B5] Oklejenie czarnego Passata - folia czarny mat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, bo sezon idzie i chcę wreszcie okleić dach i lusterka. Na lewym lusterku mam drobne rysy i minimalne przetarcie lakieru. Okleją mi takie coś folią czy musi być tak jak ktoś wyżej pisał "idealna powierzchnia"?

 

Pozdrawiam

 

Czesc kolego z Wroclawia,

odwolam sie do Twojego pytania i zawiaze ogolnie do tematu oklejania folia

 

Gdzies wczesniej w postach pisales, ze byles na Bielanach w firmie oklejacej fury. Pewnie w ZmianaKoloruAuta?

Dobrze trafiles, to profesjonalna godna polecenia firma

A ze drogo - takie realia, ceny nie sa z kosmosu, tylko maja bezposrednie przelozenie w cenach odpowiednich do klejenia na fury folii.

1m2 = ok. 90pln netto

Folie trzeba kupic niestety w hurtowni i narzuconej ilosci handlowej, zwykle szerokosc rolki to 1.37m lub 1.52m nawet.

 

Lusterko: 0.5m x 1.37m x 90pln + VAT = ok. 75 pln za sam material

Robote wykona 1 ludzik w godzinke, wiec jak kasuja 100 pln to nie jest zle

 

No ale dach to juz wiecej problemow, wiecej ludzi potrzeba to nalozenia takiego kawalka folii, trzeba czystosci, miejsca, narzedzi do starannego klejenia - stad cena. Tu wklad pracy jest olbrzymi

 

 

 

I najwazniejsze w zagadnieniu, czyli jakosc powierzchni ( rysy, odryski czy korozja ) ... musi byc IDEALNIE

pod folia, ktora jest przeciez grubosci 50-80 mikronow, bedzie widac kazdy wlosek, kazdy paproch, kazdy minimalny nawet odprysk lakieru

Moze nie wszystkim to bedzie przeszkadzac, ale jak ma byc profesjonalnie, to kazda niedoskonalosc trzeba wyczyscic, wyszpachlowac, wypolerowac. Tylko wtedy jest gwarancja ze bedzie git i ze bedzie imitowalo lakierowanie.

... a klejenie na rdze, w celu zamaskowania to juz w ogole pomysl kulawy, bo po paru tygodniach folia sie pod wplywem temperatury kurczy/rozszerza i zerwie lakier w okolicy rdzy. Bedzie widac placki nieprzyklejone pod folia

 

 

Tyle moim zdaniem

jakbys chcial Naxus namiary na innych wyklejaczy w okolicy to moze pomoge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od długiego czasu chciałem zrobic w moim srebrnym paszczaku B5 czarny dach + lusterka. W piatek nudzac sie ze znajomym zaczęliśmy o tym gadac, po czym zlapalem telefon i zacząłem szukać firmy we Wrocławiu. Znalazłem chyba jedyna firmę w tej okolicy mieszczaca sie na Bielanach Wrocławskich. Chwycilem znowu za telefon i dzwonię do owej firmy. Po krótkiej rozmowie Pan wycenił mi moja zachcianke - po uslyszniu ceny przewrocilem sie...

 

Lusterka 100zl sztuka czyli 200zl za oba - to jeszcze rozumiem, skomplikowana powierzchnia i duzo roboty.

Niestety z dachem juz nie było tak fajnie - Pan wycenił mi to na 500 zł...

 

Biorąc pod uwagę, ze całe auto wynosi jakies 2.5/3 tys. wydawało mi sie, ze to bedzie max 500zl za oba elementy... Troszkę mnie to zdziwiło, gdyż za ta cenę, moge to pomalować u lakiernika i bedzie napewno lepszy efekt... No ale coz, narazie i tak odpuszczam

Naxus przyjedz do mnie to cię zawioze do lakiernika co bierze 100 za malowanie elementu ale za 150 pomaluje ci dach i oba lustereczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie nie wchodzi w grę, chce miec mozliwosc powrotu do ori lakieru :)

 

Jesli chodzi o powierzchnie, to pytam dlatego, ze na lusterku mam minimalne ryski. Nie moge ich od nowa pomalować w kolor i potem oklejac na czarno bo po malowanie przez długi czas oklejac nie mozna (z tego co czytałem). No i jestem w kropce :P

 

Jesli chodzi o firmę, to tak - mowilem o tej co napisałeś Sebastianie :) ale rozmawiałem tylko przez telefon. Musze do nich podjechac zeby mu powiedzieli na czym stoje i w sumie powoli moge sie umowic na klejenie jesli bedzie mozna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy też chcę sobie okleić samochodzik tylko na inny kolor -myślałem o karbonie czy potem muszę zgłosić to do wydziału komunikacji? Niby zmianę koloru nadwozia trzeba by zgłosić ale to nie lakier i zawsze mogę później wrócić do lakieru oryginalnego albo okleję znowu na inny kolor czy to wiąże się z wymianą dowodu? Ktoś coś wie na ten temat? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie juz padło. Odpowiedz jest prosta - kolor auta byl w strym dodowdzie, w nowych nie ma. Nic nie musisz nigdzie zglaszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie :oszit dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.newbeetle.fora.pl/nasze-garby,80/bandzior-by-piwek,2623-60.html

 

Gość oklejał u siebie w domu i z tego co pamiętam robili to w trzy osoby. Jak widać z innych zdjęć szpachlowali wszelkie "problematyczne sprawy" na karoserii przed oklejaniem. Maska, klapa i dach w carbonie a reszta w czarnym macie.

Passat ma dużo mniej krągłości więc powinno iść dużo prościej mimo większej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym poznac wasze opinie na ten temat:) prawdopodobnie na wiosne moze cos w tym kierunku zaczne działac ale chce poznac opinie innych co o tym myslicie??

Na samochodzie mam czarny lakier dosc poniszczny i widac roznice jak znajomy ustanie nowym b6 w czarnej perle.. wiec matowy by pasowal

a moze ktos juz swojego oklejal i ma jakies zdjecia (b5)??bo prace planuje wykonac sam:)czas mam i zapal do pracy tez:dobrze

 

 

moim zdaniem bardzo warto. Materiał jest trwały . Mi się przez pół roku nic nie stało a wiele i tak nie zaplaciłem robiłem w http://www.wyklejauto.pl w poznaniu i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Ile kosztuje foliowanie ?

2) czy cena jest zależna od typu nadwozia, jeśli tak to ile za kombi?

3) czy na folię można nakleić naklejki ( patrz załącznik z Porsche - zamiast Carrera to  Passat)

4) czy można ofoliować listwy w zderzaku ( te listewki pod rejestracja tam gdzie są przeciwmgielne ) w tym samym kolorze co reszta auta

 

porsche-911-carrera-rs-011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności