Skocz do zawartości
Blanko

[B5] Oklejenie czarnego Passata - folia czarny mat

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznac wasze opinie na ten temat:) prawdopodobnie na wiosne moze cos w tym kierunku zaczne działac ale chce poznac opinie innych co o tym myslicie??

Na samochodzie mam czarny lakier dosc poniszczny i widac roznice jak znajomy ustanie nowym b6 w czarnej perle.. wiec matowy by pasowal

a moze ktos juz swojego oklejal i ma jakies zdjecia (b5)??bo prace planuje wykonac sam:)czas mam i zapal do pracy tez:dobrze

DSC01252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak będziesz musiał szpachlować elemęty gdzie jest poniszczony lakier bo pod folię musi być idealnie powtarzam IDEALNIE gładka powierzchnia ... oklejenie auta 2-3 tyś... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia w pracy. Stracisz pieniądze, materiał i ostro się wqrisz . Nigdy tego nie robiłeś i zabierasz się za taką robotę. Twoja sprawa. Za pomocą opalarki samoczynnie przepalisz lakier oczywiście nawet o tym nie będziesz wiedział. Dopiero zobaczysz jak zerwiesz folię z nadwozia kiedy będziesz już miał tego dość. Efekt końcowy będzie taki, że oddasz samochód do lakiernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam oklejonego paska na czarny mat,niestety ze względy na koszta oklejałem go sam,mnie się podoba i to jest najważniejsze.Napewno sie wyróżnia.Troszkę roboty było,ale służe radą w razie potrzeby.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam oklejonego paska na czarny mat,niestety ze względy na koszta oklejałem go sam,mnie się podoba i to jest najważniejsze.Napewno sie wyróżnia.Troszkę roboty było,ale służe radą w razie potrzeby.Pozdrawiam.

 

daj jakies zdjecie;)

 

Chciałbym poznac wasze opinie na ten temat prawdopodobnie na wiosne moze cos w tym kierunku zaczne działac ale chce poznac opinie innych co o tym myslicie??

Na samochodzie mam czarny lakier dosc poniszczny i widac roznice jak znajomy ustanie nowym b6 w czarnej perle.. wiec matowy by pasowal

a moze ktos juz swojego oklejal i ma jakies zdjecia (b5)??bo prace planuje wykonac samczas mam i zapal do pracy tez

 

wiesz mnie np się taki mat nie podoba, a jak masz zniszczony lakier to zainwestuj w profesjonalną odnowę, np.

http://www.renowacjalakieru.pl/

(nie korzystałem z ich usług i nie reklamuje tej firmy, podaję tylko przykład)

Edytowane przez pat_333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PROBLEM ŻEBY WRZUCIĆ FOTKI(WSTYD!!!!!!!) JAK CHCESZ MOGĘ PRZESŁAĆ NA MEILA.A oszczędności to 5 stów robocizny Cena za jaką mogli mi okleić profesjonaliści na fuchę.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam PROBLEM ŻEBY WRZUCIĆ FOTKI(WSTYD!!!!!!!) JAK CHCESZ MOGĘ PRZESŁAĆ NA MEILA

[email protected]

prześlij jak masz chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba.czarny mat i chrom wygląda super

dziś na TVN Turbo w "operacji tunning" oklejali czarnym matem jakąś małą honde cabrio.

"fachura" powiedział że trwa to ok 16h a koszt to 2-2.5PLN

Edytowane przez lukasz8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, nawet nie wiedzialem, ze tak sie da :) A powiedz mi ile kosztowalo by oklejenie passata sedana czarna blyszczaca folia? Cos a'la czarna perla. No i jak z wytrzymaloscia? np od uderzenia kamieni na masce z przodu i czy da sie to jakos latwo zakleic czy trzeba na nowo cala maske oklejac? To punto wyglada jak by pomalowane bylo, efekt fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od długiego czasu chciałem zrobic w moim srebrnym paszczaku B5 czarny dach + lusterka. W piatek nudzac sie ze znajomym zaczęliśmy o tym gadac, po czym zlapalem telefon i zacząłem szukać firmy we Wrocławiu. Znalazłem chyba jedyna firmę w tej okolicy mieszczaca sie na Bielanach Wrocławskich. Chwycilem znowu za telefon i dzwonię do owej firmy. Po krótkiej rozmowie Pan wycenił mi moja zachcianke - po uslyszniu ceny przewrocilem sie...

 

Lusterka 100zl sztuka czyli 200zl za oba - to jeszcze rozumiem, skomplikowana powierzchnia i duzo roboty.

Niestety z dachem juz nie było tak fajnie - Pan wycenił mi to na 500 zł...

 

Biorąc pod uwagę, ze całe auto wynosi jakies 2.5/3 tys. wydawało mi sie, ze to bedzie max 500zl za oba elementy... Troszkę mnie to zdziwiło, gdyż za ta cenę, moge to pomalować u lakiernika i bedzie napewno lepszy efekt... No ale coz, narazie i tak odpuszczam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folie nakladasz a przy sprzedazy jak klient kreci nosem ja zdejmujesz :)

 

a po pomalowaniu masz problem ,,,

 

zreszta mozesz sam kupic folie i okleic. jesli nie masz dwoch lewych rak to z folia 3M sobie poradzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSCN1682.JPG

BYlem na zlocie ostatnio i byl wlasnie pasek w macie ale polakierowany

gdyby kolo mial jakies fajne to by sie kozacko prezentowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche drogo ale taniej niz malowanie. ale jestem zadowolony ze takie coś wymyślili:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby wyglądał czarny passat b5 z całą maską w chromie i do tego chrom grill bez znaczka ?:D może macie jakieś zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky

Ja bym na Twoim miejscu Blanko wykonał polerkę maszynową lakieru. Efekt po mechanicznym wypolerowaniu lakieru jest powalający. Zdarta zostanie mikroskopijna grubość utlenionego lakieru bezbarwnego, a głębsze rysy po odpowiednim spolerowaniu mogą zupełnie zniknąć bądź być widoczne ale znacznie mniej. Do tego znikną tzw swirle czyli okrągłe rysy widoczne szczególnie gdy auto stoi w pełnym słońcu. Nie będzie to dla Ciebie aż tak drogi zabieg jak oklejanie folią, ale efekt powinien Cie zadowolić. Sądzę nawet, że lakier będziesz miał lepszy niż ten w B6 bo już na pewno i w B6 został nadgryziony już zębem czasu. Kolor będzie bardziej nasycony, a powierzchnia lakieru bardziej szklista, polyskująca.

Po polerce polecam Ci lakier od razu odżywić np AutoGlym-em Super Resin Polish (tak z dwie warstwy), i na to twardy wosk np Collinite 476 (jeden z trwalszych wosków). Efekt przerośnie Twoje oczekiwania. Wierz mi! :)

 

Auto po tak solidnym przygotowaniu i woskowaniu wymaga w sumie tylko splukiwania go tylko wodą z ostatniego programu na myjni bezdotykowej (zeby nie uszkodzić woskowej powłoki) bądź doczyszczania np Quick Detailerem. Po jakichs 3 miesiacach mozna auto umyc i na nowo odżywka i wosk i znowu spokoj na dlugo.

Edytowane przez micky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakby wyglądał czarny passat b5 z całą maską w chromie i do tego chrom grill bez znaczka ? może macie jakieś zdjęcia ?

 

Raczej nikt nie ma takich zdjęć, z prostego powodu - wyglądałby co najmniej dziwnie, a według mnie to koszmarnie :D

Ale to tylko moje zdanie ;)

 

Mam pytanko, bo sezon idzie i chcę wreszcie okleić dach i lusterka. Na lewym lusterku mam drobne rysy i minimalne przetarcie lakieru. Okleją mi takie coś folią czy musi być tak jak ktoś wyżej pisał "idealna powierzchnia"?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiam nad czarnym matem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nikt nie ma takich zdjęć, z prostego powodu - wyglądałby co najmniej dziwnie, a według mnie to koszmarnie :D

Ale to tylko moje zdanie ;)

 

a tam koszmarnie :P czarny passat z chrom maską i grileem full chrom bez znaczka ciekawie by wyglądał hehe :D jeszcze mała gleba i jakaś fela. ale jestem ciekaw jakby to wyglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności