Skocz do zawartości
teddybar

Wymiana cięgna Bowdena, wyjęcie szyby, tapicerki oraz zamka lewych tylnych drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

a jesteś pewny że wkręcałeś a nie wykręcałeś? nie mam pewności ale u mnie chyba właśnie było odwrotnie, zgodnie z ruchem zegara nie dokręcało tylko odkręcało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze masz racje, tam chyba był lewy gwint... 100% nie pamiętam ale coś mi tak świta... ehh no cóż znów trzeba wszystko rozebrać...;p

Edytowane przez mireckino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam pewności ale u mnie chyba właśnie było odwrotnie, zgodnie z ruchem zegara nie dokręcało tylko odkręcało...

Zgadza się :ok:

tam chyba był lewy gwint... 100% nie pamiętam ale coś mi tak świta..

Tam jest lewy gwint ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rysieeek i johny x :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Czy listwa drzwiowa jest demontowalna? Pytam, bo odkryłem dziś korozję wyłażącą spod listwy i chcę ją usunąć - a do tego trzeba zdemontować listwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat.

Czy listwa drzwiowa jest demontowalna? Pytam, bo odkryłem dziś korozję wyłażącą spod listwy i chcę ją usunąć - a do tego trzeba zdemontować listwę.

Rozwiń o jaką listwę Ci chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiń o jaką listwę Ci chodzi ?

No przecież zewnętrzną... To oczywiste chyba jeśli chodzi o likwidację korozji spod niej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na zewnątrz na drzwiach masz dwie... Tą chromowaną i tą co jest na samym dole plastikowa, elastyczna taka porowata czarna. Jest demontowalna bo nawet dziś ściągałem wszystkie u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowana przyklejana na tasme dwustronna. Tzw jednorazowa listwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przecież zewnętrzną... To oczywiste chyba jeśli chodzi o likwidację korozji spod niej...

No to rozwinąłeś :wmorde

 

 

9f0866e5acb8948dfe462ecff7b5829f.jpg

Jedną już :kumple opisali , druga pionowa czarna jest przykręcona , opuszczasz szybę a śruby znajdziesz za uszczelką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Nie sprecyzowałem.

Chodzi o listwę środkową poziomą - chromowaną. Czyli po zdjęciu na śmietnik i trzeba kupić nową...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się odciąć bez uszkodzenia lakieru i połamania listwy, potem nowa taśma 2strona i na drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z wyciągnięciem tej aluminiowej zaślepki przy klamce jak w inst. może ktoś pomoże . W kombiku ta śruba po odkręceniu nie wychodzi na wierzch tak jak na zdjęciu, po wykręceniu jest dużo głębiej i w żadnym położeniu nie blokuje klamki. Ktoś to może rozbierał w kombiku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocne mnie się przydało tylko zdjęć nie można otworzyć , ja nie wymieniałem linki poruszałem zamkiem kilka razy i samo się naprawiło ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odświeżyć fotki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że gdy jest mróz np tak jak dziś -14 ale nawet przy -4, wtedy nie mogę otworzyć drzwi kierowcy i pasażera ale tylko od zewnętrznej strony. Oczywiście da się otworzyć drzwi od wewnątrz chociaż czasem po otwarciu nie da się ich potem normalnie zamknąć bez przytrzymania i zamknięcia przyciskiem "centralki" na drzwiach ale zamykają się tylko tak jakby na pierwszy "ząbek"

Rozbierałem wkładkę w drzwiach, nasmarowałem, wyczyściłem i nic znowu patrzyłem przed chwilą drzwi się nie otwierają :/ może jest to wina klamki albo zamka nie wiem dlatego pytam Was.

Po prostu klamka ani drgnie, może dostaje się tam woda i zamarza ?

Proszę o jakąś poradę co mam zrobić w tej sytuacji ? I nie chcę otrzymywać informacji że najlepiej działa (ciepły mocz) czy coś w tym stylu.

Potrzebuję konkretów czy mam wyciągać zamek, jak go wyciągnąć a może wina klamki lub innego elementu który jest winny temu że nie mogę otwierać drzwi. Dzieje się tak tylko i wyłącznie w drzwiach kierowcy i pasażera z przodu.

 

Czyżby mogła zamarzać linka ?? i dlatego nie mogę otworzyć drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym, że gdy jest mróz np tak jak dziś -14 ale nawet przy -4, wtedy nie mogę otworzyć drzwi kierowcy i pasażera ale tylko od zewnętrznej strony. Oczywiście da się otworzyć drzwi od wewnątrz chociaż czasem po otwarciu nie da się ich potem normalnie zamknąć bez przytrzymania i zamknięcia przyciskiem "centralki" na drzwiach ale zamykają się tylko tak jakby na pierwszy "ząbek"

Rozbierałem wkładkę w drzwiach, nasmarowałem, wyczyściłem i nic znowu patrzyłem przed chwilą drzwi się nie otwierają :/ może jest to wina klamki albo zamka nie wiem dlatego pytam Was.

Po prostu klamka ani drgnie, może dostaje się tam woda i zamarza ?

Proszę o jakąś poradę co mam zrobić w tej sytuacji ? I nie chcę otrzymywać informacji że najlepiej działa (ciepły mocz) czy coś w tym stylu.

Potrzebuję konkretów czy mam wyciągać zamek, jak go wyciągnąć a może wina klamki lub innego elementu który jest winny temu że nie mogę otwierać drzwi. Dzieje się tak tylko i wyłącznie w drzwiach kierowcy i pasażera z przodu.

 

Czyżby mogła zamarzać linka ?? i dlatego nie mogę otworzyć drzwi ?

 

Kolego mam to samo ale jakoś nie mam czasu się za to zabrać choć coraz bardziej zaczyna mnie to irytować... mrozy przyszły :P. Zastał się mechanizm i przy niskich temperaturach się zacina. W którymś poście w tym temacie jest fotka pokazująca co i gdzie. Trzeba przeczyścić i nasmarować. Ewentualnie cięgno wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki wielkie, także czeka mnie rozebranie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kierowcy zrobione i działa :) Wystarczyło wyczyścić i nasmarować. Nic juz nie zamarza :) Dziękuję autorowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po rozebraniu tapicerki drzwi kierowcy chce zdjąć ta blachę do której przykrecony jest mechanizm od szyb. Odkrecilem wszystkie torxy i trzyma mi chyba na nitach, czym te nity usunąć i czy później.mogę to złożyć bez nitów na same śruby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności