Skocz do zawartości
teddybar

Wymiana cięgna Bowdena, wyjęcie szyby, tapicerki oraz zamka lewych tylnych drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie . Problem mam taki iż padła zewnetrzna klamka prawych tylnich drzwi ( Prawdopodobnie cięgło ) ale drzwi zblokowane sa blokada rodzicielska . Jak je otworzyć ?? Od której strony sie do tego zabrac , nie mam pojecia . Prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to odblokowalem dzieki pomocy odpowiednio wygietego druta. mam na mysli blokade rodzicielska. Ale nie jest to takie latwe podchodzilem do tego kilka razy bo brakowalo mi cierpliwosci. mam tez pro tip. Jak masz telefon z aparatem z brzegu to wlacz kamere patrz na ekran i celuj. wyglad i dlugosci druta gdzies byly tu podane.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Problem dopadł i mnie. Zanim zabiorę się za samą wymianę linki,to chcę się upenić czy aby na pewno to jest to samo. Dzisiaj po sprawdzeniu błędów wyskoczyły dwa :

-01553

-00929

Kable przy słupku wyglądają OK. Czy któryś z kolegów,co wymieniał linkę miał takie same błędy ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim passacie b6 mam problem z drzwiami prawymi z tyłu.

Po otworzeniu auta pilotem otwierają się wszystkie drzwi,tylnych

nie mogę otworzyć od zewnątrz. Działają tylko od środka.

Wystarczy ze pociągnę lekko za klamkę wewnętrzną nawet nie

otwierając drzwi to wtedy zaczyna dzialać klamka zewnętrzna aż do następnego

zamknięcia auta prze centralny zamek.

Czy jest to wina zamka całego i wystarczy go wymienić i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że wina leży w cięgnie, pewnie dostała się tam woda i linka nie cofa się całkowicie, dopiero po ruszeniu klamki wewnętrznej można otworzyć z zewnątrz. Miałem podobnie ale z przodu i wymiana cięgna pomogła. Smarowanie itd pomagało tylko na chwilę lepiej kupić nowe cięgno- linkę, wymienić i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź zobaczę jeszcze te ciegno ale już też kupiłem za wczasu cały kompletny zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może w jaki sposób wymienia się małą szybkę w tylnich drzwicha?

Co należy zdemontować aby ją swobodnie wyciągnąć?

 

 

@edit

Już sobie poradziłem. Wystarczyło zdjąć boczek, odkręcić 2 śruby znajdujące się pod "słupkiem" rozdzielającym małą szybę od szyby bocznej, wyciągnąć uszczelki z tego słupka i przesunąć go w środek drzwi. Robi się wtedy miejsce aby wsunąć nową szybę.

Edytowane przez zyznos321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a mam pytanie odnośnie zamka. Pojawił mi się błąd 00098 co oznacza motor centralnej blokady lewych tylych drzwi (V163) Blokada nie załącza się.. Czyli rozumiem ze chodzi o zamek? Da się to naprawić czy wymiana zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie linki w tylnych lewych drzwiach. Robota dosyć łatwa, szybka i przyjemna. Opis bardzo przydatny, także dziękuję bardzo ;) Szyby nie wyciągałem z drzwi, tylko wyjąłem kołki, szyba do góry na taśmę klejącą i wisiała. Plastikowych kołków z blachy drzwi trzymających zamek też nie wybijałem, tylko wyjąłem klamkę, poluzowałem wkład, odkręciłem zamek, odkręciłem śruby trzymające blachę i całość wyjąłem. Wymiana linki i składania. Także elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywa się środek który uszczelnia połączenie między blachą podnośnika a poszyciem drzwi? Domyślam się że zwykły silikon nie da rady. Wydaje mi się że tamtędy mam przeciek bo od jakiegoś czasu jest mokry próg po myjni lub po deszczu, no i widzę kropelki wody po otwarciu drzwi pod boczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Post bardzo przydatny za co dzięki...

Niestety mój problem się nie rozwiązał niestety (może dlatego że kupiłem używaną linkę :-( ), a mianowicie po otwarciu auta z pilota nie da otworzyć się lewych tylnych drzwi od zewnątrz, dopiero po otwarciu od środka normalnie się otwierają z obu stron aż do ponownego zamknięcia pilotem.

 

Może ktoś mi doradzi jaka może być tego przyczyna??? Może coś innego trzeba zrobić??? Bo nie chciał bym kupować ponownie linki tym razem nowej.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ten temat ale mam pytanie, na ilu śrubach trzyma się tapicerka drzwi pasażera (przód) ja zlokalizowałem 3, 2 na dole i 1 za plastikową zaślepką.

Szpilek które trzymają tapicerkę jest 6??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak nie mogę otworzyć drzwi od środka ? blokada rodzicielska wyłączona i drzwi mogę tylko od zewnątrz otworzyć. Czy to też o te cięgno chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spadła zwyczajnie linka z wajchy którą ciągniesz wewnątrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2017 o 21:19, matiaskozlowski napisał:

Panowie a jak nie mogę otworzyć drzwi od środka ? blokada rodzicielska wyłączona i drzwi mogę tylko od zewnątrz otworzyć. Czy to też o te cięgno chodzi ?

TAK O TO CIEGNO :) mi się tak zrobilo w golfie... urwało sie po prostu przy zaczepie do klamki... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panie, 

 

u mnie trochę inna sytuacja od opisywanych powyżej. 

Drzwi tylnie prawe otworzyły się  z pilota jak wszystkie bez problemu. Przy próbie zamknięcia odskoczyły. Jak się domyślacie zdziwiłem się bardzo. Patrze w w element blokujący (ten czarny plastik w zamku który blokuje drzwi a on nie odskoczył, cofnąłem go delikatnie palcem. Drzwi się zamknęły. ale teraz ani od zewnętrz ani od środka drzwi nie otworze. Klamka wewnętrzna do pewnego momentu się otwiera ale czuć opór i bolec nie wyskakuje do koca i ani się nie chowa całkowicie, także w pełni nie wyskakuje. Nie ma tym samym możliwości otworzenia drzwi. Dodam, że okno nie wsuwa się do końca. 

Panowie, rozumiem, że bez rozbierani tapicerki się nie obejdzie? Co to może być, efekt mrozów? dwójka dzieci w fotelikach z tyłu a ja muszę dzieciaki z jednej strony pakować i wyjmować. Szału już dostaje. Sam się za to nie zabiorę bo warunków brak. Macie może jakiegoś machera w Rzeszowie lub w okolicach który by to zrobił bez uczenia się na moim pasku. Chodzi o kogoś  kto naprawiał podobne przypadki i nie będzie to dla niego wyzwanie ponad miarę. 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. 

Edytowane przez snach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna instrukcja. Właśnie skończyłem wymieniać ciegno. Pozdrowienia i podziękowania dla autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Mój problem wyglada nastepująco. Otwieram drzwi z pilota, wszystkie sie otwieraja prócz jednych tylnych. Mozna drzwi otworzyć od wewnatrz i bedą sie otwierac od zewnatrz do nastepnego zamknięcia kluczem. Zamek odpada nie ma błędów. Myślalem nad cięgnem bowdena. Czy takie moga byc objawy uszkodzonego cięgna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis mega pomocny mnie dziś przypadło wymieniać w drzwiach kierowcy zeszło się z godzinkę po zapoznaniu się z opisem :) u mnie pęknięty był pancerz linki i przy lekkim mrozie trzymało linkę w pozycji otwartej teraz już ładnie pięknie wszystko działa:) 

Koszt linki w ASO taniej jak w motoryzacyjnym bo tylko 54zl i nowe spinki tapicerki drzwi 2.45zl za szt 

received_329856170947699.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności