Skocz do zawartości
teddybar

Wymiana cięgna Bowdena, wyjęcie szyby, tapicerki oraz zamka lewych tylnych drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie problem ze śrubką opisany w punkcie 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to dobry temat ale nie wiem gdzie napisać...

Moj problem polega na tym, ze wymieniłem tylne prawe drzwi w Passacie b6 kombi, oryginalne byly z 06r a nowe sa chyba z 09 i w kostce która sie wpina do słupka/karoserii sa inne kable...

Co wiąże sie z tym ze nie działa mi centralny w tych drzwiach i szyba... co mogę zrobić żeby zablokować te drzwi tak aby nikt ich nie otworzył?? albo co zrobić aby wszystko działało poprawnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł z silnikiem + wiązkę kabli drzwi zamień ze starych (inna generacja sterowników+kabelki) reszta to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blop tylko tyle?? zamek będzie pracował?? bo ze starych drzwi już wyjąłem modul z silnikiem (chodzi o ten od szyby tylko)?? i wiązkę tez mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł w drzwiach z tyłu (ten od szyby :D ) masz różnych generacji a to one sterują wszystkim

(nawet lampkami drzwi),zamki są te same,prowadnice do szyb itp. też, więc musi ,,banglać''.Skoro masz starą wiązkę to przekładaj do nowych drzwi+stary moduł z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blop ooo, dziękuje Ci ślicznie :D jutro się tym zajmę skoro to ma być to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pytałem wiec tutaj dodam :)

Dzięki pomocy kolegi Blop moje drzwi działają :P

wymieniłem drzwi tył prawe ponieważ moje były wgniecone i kupiłem kilka lat młodsze wiec nie działała elektryka (szyba, centralny)

Wystarczy rozebrać jedne i drugie drzwi i z tych oryginalnych przełożyć cala wiązkę kabli plus moduł/silniczek od szyb do tych nowych drzwi. Nie mam fot ale w razie czego mogę coś podpowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr222

Czy mógłbyś wstawić zdjęcia do instrukcji bo się nie wyświetlają dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawione:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a u mnie pojawil sie nastepujacy problem z klamka tyl od pasazera od wewnatrz sie otwieraja od zewnatrz nie ..ale gdy pociagna za klamke ona tylko wysunie sie tak do polowy swego jakby cyklu wysuniecia i dalej opor gdyby byla to linka zerwana to by mozna bylo chyba ja cala odciagnac tak mi sie ydaje czyzby inna usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam co prawda kombi, ale miałem taką samą sytuację - klamka zewnętrzna nie działa i zamknąłem sobie blokadę rodzicielską. Próbowałem wszystkich metod z tego forum i w końcu pozostało mi tylko rozebrać tylne siedzenia z poduszką. Pomyślałem jednak, że spróbuję czegoś innego zanim zabiorę się za demontaż samochodu. Na podstawie prawych drzwi stworzyłem szablon wygięcia drutu taki, żeby sam wskakiwał w blokadę, a następnie od środka powoli ten drucik wcisnąłem w szczelinę między drzwiami a nadkolem (trzeba chwili cierpliwości i uwagi, żeby nie uszkodzić uszczelki drzwi). Zdjęcia i wymiary drucika poniżej. Może komuś się przyda.

 

2013-04-08 20.13.37.jpg

 

 

A ja mam pytanie,

 

jak odblokować tylne drzwi w B6 sedan, które są zablokowane blokadą rodzicielska, nie można ich otworzyć ani od środka ani od zewnątrz.

 

Pozdrawiam

2013-04-08 20.12.38.jpg

2013-04-08 20.12.19.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś miał problem z roletą w tylnych drzwiach. Dzieciak za mocno pociągną do góry i teraz nie chce się zwijać. Czy da się coś z tym zrobić, czy trzeba się rozglądać za nową, no i jak ją zdemontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po sprawie. Dzięki instrukcji Teddybara dobrałem się do żaluzji i już się zwija. Dla zainteresowanych, nie wiem co było powodem tego, że się nie chciała rolować, ale ją rozkręciłem, następie na nowo nakręciłem sprężynę i jest O.K. Co prawda nie udało mi się ocalić wszystkich spinek, ale to nie problem, w ASO 1,40 PLN/szt. Dzięki Teddybar!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja dzis wymienialem plastik prowadzący szybe . Z demontażem blachy nie było problemu, gorzej ze złożeniem , a minowicie z jednym detalem .Czy ktoś ma patent jak wcisnąć trzy białe kołki skoro nie ma do czego docisnąć . Macie jakis inny patent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałbym zakupić cięgno na prawy tył ...nie moge znalesc nigdzie moze ktos mi podpowie lub linka podesle. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Czy ktoś ma patent jak wcisnąć trzy białe kołki skoro nie ma do czego docisnąć . Macie jakis inny patent ?

mogłeś się odezwać ;) wyjąłeś te kołki z blachy ?

 

Witam Chciałbym zakupić cięgno na prawy tył ...nie moge znalesc nigdzie moze ktos mi podpowie lub linka podesle. z gory dzieki

alledrogo i ASO , jakiś czas temu kupiłem do przednich drzwi i taniej było w ASO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Chciałbym zakupić cięgno na prawy tył ...nie moge znalesc nigdzie moze ktos mi podpowie lub linka podesle. z gory dzieki

Napisz do tego goscia http://allegro.pl/vw-passat-b6-golf-5-jetta-slizg-tyl-w-wa-i3159092732.html

 

mogłeś się odezwać wyjąłeś te kołki z blachy ?

Naszla mnie wena rozbierania Paszteta i sie udało (Niestety nie miałem do ciebie tel jak auto było w kawalkach) Kołki wybilem do srodka nie bylo problemu , gorzej bylo z wlozeniem nie było jak docisnąć, więć skreecilem na krotkich srubkach i tez działa. Ciekawe jaki Wy macie patent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skorzystałem z instrukcji, jasna do bólu!!!!, linka wymieniona. :ok Wszystko poszło sprawnie i bez problemu poza tym małym drobiazgiem. Znalazłem w drzwiach kwadratową gumkę 0,8 na 0,8 jak na foto.

Nie mam pojęcia gdzie ona była zamontowana ????

 

20130429_205412.jpg

20130428_175935.jpg

20130429_205325.jpg

20130429_205356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dziś również dzięki tej instrukcji naprawiłem nieotwierające się od zewnątrz drzwi

Trochę się z tym nagimnastykowałem, ale następnym razem pójdzie gładko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem w trakcie wymiany cięgna od klamki zewnętrznej, jakoś nie mogę odbezpieczyć spinek od tapicerki, jak obracam kołek to obraca się cały plastik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności