Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o was pomoc. Dzisiaj rano podgrzałem samochód z 5 min. zanim ruszyłem moim TDI 1.9. Po odjechaniu złapałem się za głowę :zeco - plama oleju napędowego, gdzieś pośrodku silnika. Sprawdziłem szybko filtr paliwa i przewody na górze - CZYSTO. Gdzie szukać dalej ????? wtryskiwacze ???? autko pracuje normalnie, nie wiem co jest grane:dolamam

 

 

pozdrowienia,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może chłodniczka paliwa cieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... a gdzie jej szukać ? podejrzewam, że pewnie jest auluminiowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a gdzie jej szukać ? podejrzewam, że pewnie jest auluminiowa

chłodniczka to nr 4 [ATTACH]45953[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pompę vacum, może cieknie paliwo spod dekla lub któryś z węży przy tej pompie cieknie (jest zlokalizowana przy ścianie grodziowej, jak otworzysz maskę silnika, odkręć plastikową osłonę z silnika i najlepszy dostęp będziesz miał od stony EGR-a) do oblukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłodniczka to nr 4 [ATTACH]45953[/ATTACH]

mielke, w tym pdf-ie nie ma chłodnicy paliwa :P żeby komuś dobrze doradzić nie wystarczy posiadać ETKA, trzeba jeszcze wiedzieć co nieco w temacie a nie strzelać chybił trafił.

A tak po za tym kolega napisał że filtr paliwa jest :ok: więc chłodnica odpada bo jest na filtrze. pozostaje więc uszkodzenie przewodu pod autem albo tak jak kolega powyżej wspomniał wyciek z tandem pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke, w tym pdf-ie nie ma chłodnicy paliwa :P żeby komuś dobrze doradzić nie wystarczy posiadać ETKA, trzeba jeszcze wiedzieć co nieco w temacie a nie strzelać chybił trafił.

A tak po za tym kolega napisał że filtr paliwa jest :ok: więc chłodnica odpada bo jest na filtrze. pozostaje więc uszkodzenie przewodu pod autem albo tak jak kolega powyżej wspomniał wyciek z tandem pompy.

a nr 4 jest podpisany "zestaw rurek paliwowych chłodnica paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki :) a tak z ciekawości z ETKI nr 25 to pompa do obiegu chłodzenia paliwa ?

 

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

 

dziękuję robbob8, jeżeli dobrze pamiętam, to EGR jest za silnikiem prawie po środku, oczywiście po zdjęciu pokrywy. A z pompy VACUM ile przewodów paliwowych wychodzi i wchodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki a tak z ciekawości z ETKI nr 25 to pompa do obiegu chłodzenia paliwa

Nie, to jest vacum. Poprawka, to jest pompa vacum i paliwowa w jednym.

Juz pisałem że w tym pdf-ie nie ma elementów chłodnicy paliwa.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłodnica odpada bo jest na filtrze

To oczywiście w zależności jeszcze od tego czy ona tam jest. :)

W rocznikach 2002 (2003 nie ma na 100%) chyba nie montowali już chłodnicy paliwa (zmiana filtra paliwa). ;)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) a tak z ciekawości z ETKI nr 25 to pompa do obiegu chłodzenia paliwa ?

 

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

 

dziękuję robbob8, jeżeli dobrze pamiętam, to EGR jest za silnikiem prawie po środku, oczywiście po zdjęciu pokrywy. A z pompy VACUM ile przewodów paliwowych wychodzi i wchodzi ?

to właśnie ta pompa podciśnienia pompa paliwa ma 3 wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera, człowiek ciągle się uczy na błędach .....

czyli mam odszukać za silnikiem tej pompy VACUM. Dokładnie ją obejrzeć, jeżeli cieknie to już jest "złom" czy ją się też da naprawić ? jakies uszczelki itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oczywiście w zależności jeszcze od tego czy ona tam jest. :)

W rocznikach 2002 nie montowali już chłodnicy paliwa (zmiana filtra paliwa). ;)

Pozdro.

Ten fakt już pominąłem, chociaż powinienem o nim wspomnieć, dzięki za poprawkę. ;)

I wrzucę jeszcze jak wygląda to z chłodnicą paliwa, w jednym załączniku wygląd filtra, a w drugim układ paliwowy z chłodnicą.

filtr paliwa ch?.pdf

uk? paliwowy ch?.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli cieknie to już jest "złom" czy ją się też da naprawić ? jakies uszczelki itp. ?

W zależności od zasobności portfela. :)

Generalnie regeneruje się te pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten fakt już pominąłem, chociaż powinienem o nim wspomnieć, dzięki za poprawkę. ;)

I wrzucę jeszcze jak wygląda to z chłodnicą paliwa, w jednym załączniku wygląd filtra, a w drugim układ paliwowy z chłodnicą.

kolego ten układ paliwa to ja już podałem ale ty masz jakieś to wyraźniejsze :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... łatwo ją zdemontowąć aby sprawdzić wizualnie ? na co zwrócić szególną uwagę przy demontarzu ? podejrzewam, że dostęp do niej jest w miarę możliwy, choć cholera wie.

I jeszcze może takie pytanie do was, Czy nieszczelność na tej pompie może NIE skutkować problemami z pracą pompowtryskiwaczy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ten układ paliwa to ja już podałem ale ty masz jakieś to wyraźniejsze :ok

:rotfl: Otwórz swojego i mojego pdf-a, i jak znajdziesz różnicę między nimi to wtedy podyskutujemy. OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rotfl: Otwórz swojego i mojego pdf-a, i jak znajdziesz różnicę między nimi to wtedy podyskutujemy. OK?
masz pdf z roku 2001 i inny nr rysunku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba demontować ZWKRZ.Pompa vacum (inaczej tandem czy pośrednia na której w jednej obudowie składa się pompa pośrednia paliwa i pompa podciśnienia ) posiada jedno wejście paliwa (wąż) i jedno wyjście paliwa (wąż), trzecie o którym kolega wspomniał jest to wyjście podciśnienia dla serwa. Na mój nos jeśli cieknie z tamtych okolic i jest to na 100% ropa to jest to sprawa dekla, a dokładnie uszczelki pod nim znajdującej się. Koszt nowej pompy to ok. 740,-PLN. Wymieniałem samodzielnie 2 miesiące temu.

Aby sprawdzić czy nie cieknie spod dekla paliwo wystarczy wsunąć dłoń (szczuplą :) )od stony EGR-u, zobaczymy czujnik tempertaury G2/G62, a ponad nim pompę vacum, której dół będzie mokry od ropy jeśli przecieka.

Edytowane przez robbob8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... dziekuję :) dzisiaj po pracy sprawdzę. Ale nurtuje mnie jedno, jeśli się rozszczelniła pompa Vacum, to nie ma to wpływu na pracę silnika, pompowtryskiwaczy ??? hmmm bo silnik pracuje normalnie, równo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności