Skocz do zawartości
mariusz8687

błąd 16500 1.8T Aeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!

 

Vag wypluł mi błąd:

16500 Czujnik temperatury silnika zakres/możliwości brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - Błąd Sporadyczny

 

Kupiłem nowy czujnik G62 zielony 4 pinowy ( taki był wcześniej i wszystko było ok) i niestety nadal to samo. Temperatura na liczniku jest nie adekwatna do silnika.Co mam zrobić czy to wina termostatu? Jest to o tyle drażniące bo auto poszarpuje jak wypluje ten błąd. Był też błąd przepływki ale wymieniłem na nową i już się nie pojawia.Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich!!

 

Vag wypluł mi błąd:

16500 Czujnik temperatury silnika zakres/możliwości brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - Błąd Sporadyczny

 

Kupiłem nowy czujnik G62 zielony 4 pinowy ( taki był wcześniej i wszystko było ok) i niestety nadal to samo. Temperatura na liczniku jest nie adekwatna do silnika.Co mam zrobić czy to wina termostatu? Jest to o tyle drażniące bo auto poszarpuje jak wypluje ten błąd. Był też błąd przepływki ale wymieniłem na nową i już się nie pojawia.Proszę o pomoc

a przewody sprawdziłeś kostkę do czujnika ?

a może chodzi o nr 28 [ATTACH]45877[/ATTACH]

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewody sprawdziłem wydają się byc ok. Ten nr.28 znajdę w skrzynce z ecu tak?

Edytowane przez mariusz8687

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie 28 niestety:/ macie może jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie 28 niestety:/ macie może jakieś inne pomysły?
a jakbyś zapodał niebieski czujnik może nie ten masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz8687, dwa pytania:

1. co to znaczy, że temperatura jest nieadekwatna? jaka jest wartość na zegarach, jaka na silniku (sprawdź VAGiem).

2. czy wymieniłeś przepływomierz na ten z ASO? (jeśli odpowiedź brzmi NIE, to możesz dla wprawy zrobić log grupy 002 pod obciążeniem i będzie można coś powiedzieć...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem naprawiony, wężyk od podciśnienia i zakup niebieskiego czujnika. dziękuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki wężyk od podciśnienia?Jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem jaki węzyk podciśnienia i jaki czujnik .Autko dziś kupiłem i próboje dojść co jest grane auto poszarpuje tak jakby niepracowało na jednym garze (1-wszy niepracóje tak jakby cefka ale niezawsze ) mam też błąd

KODY BŁĘDÓW - Silnik Data 21.01.2012 Godzina 20:52:21 8D0907558E 1.8L R4/5VT MOTR HS D02

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki przekroczona wartość adaptacji - dodawanie - BŁĄD SPORADYCZNY

16500Czujnik temperatury silnika zakres/możliwości brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16519Sonda lambda podgrzewacz (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16518Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

może ktoś pomóc bo niechce niepotrzebnie robić zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wi Kupiłem czujnik niebieski org o numerach z etki. po zamontrowaniu problem nie znikną w vagu dalej swiecie

 

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal P0116 - 35-10 - - - Intermittent

 

a temp utrzymuje sie na okolo 30 stopni, pali mi tez wiecej ... ... znalazlem ż trzeba sprawdzić przewody , sie wydaje ze jest ok mimo ze nie ma tam w tym komputerze 120 pinów tylko 90 (komp = pod plastikowa osłoną po prawej stornie komory siliniak pod podszybiem )... sa tam takie kostki z przewodami z wiazki i tam te przewody dochodza ... ( sporawdzalem je i sie zdaje ze jest oki o ile to te - tam powinny być ) ... chyba ze to nie te przejścia ????

 

Mariusz8687 miał podobny problem "problem naprawiony, wężyk od podciśnienia i zakup niebieskiego czujnika. dziękuje wszystkim za pomoc " napisąłem do niego i czekam na odpowiedz... Który to może być wężyk i czy faktycnzie podcoisniene ma tu takie znaczenie ????

 

Proszę o pomoc...

 

 

 

nie mam pojęcia co dalej robić pisałeś że zmieniłes przewód od podcisnienia ( który ) ????

 

z góry dzieki za szybką odpowiedz bo męcze sie z tym juz dłuzszy czas ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,czy błąd 16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal P0116 - 35-10 - - - Intermittent

może mieć wpływ na pracę silnika na wolnych obrotach lub też przerw podczas przyspieszania?Termostat wymieniony na zegarach 90 stopni ale błąd wyskoczył.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, jak najbadziej ma wpływ, komputer moze dostawac mylna temp plynu, łap sie za wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy po odłączeniu kostki przewodów od czujnika nastąpi jakaś zmiana w pracy silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam swoje zapytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności