Skocz do zawartości
kamil00s

jakie są skutki odpalania na popych(na lince)

Rekomendowane odpowiedzi

dodatkowo wałek rozrządu kręci się wolniej

Odbiegając od tematu...względem czego wolniej się kręci ??? Bo chyba nie wału.....bo inaczej to jakieś dziwne zmiany fazy rozrządu powstaną........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmiany fazy rozrządu powstaną........

 

Jak w tych no normalnie hondach vvti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
względem czego wolniej się kręci ??? Bo chyba nie wału.....bo inaczej to jakieś dziwne zmiany fazy rozrządu powstaną........

To może rozrząd kręci się tak samo jak wał korbowy? ;)

Jakie jest przełożenie wał-wałek rozrządu? 1:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odbiegając od tematu...względem czego wolniej się kręci ??? Bo chyba nie wału.....bo inaczej to jakieś dziwne zmiany fazy rozrządu powstaną........

No Włodek, po Tobie się tego nie spodziewałem :nono

wałek rozrządu obraca się dwa razy wolniej od korbowego, gdyż na jeden pełen cykl silnika czterosuwowego przypadają 2 obroty wału korbowego

Hhe, takie min pytanie miałem jak dyplom robiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Włodek, po Tobie się tego nie spodziewałem

No ja też nie ;) Wystarczy porównać średnicę koła na wale korbowym i koła na wałku rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gaffa.zapędziłem sie we własny róg....kużwa ..pokićkało mi się że dwa razy szybciej.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli po ludzku to jak to będzie ... ogólnie rozumiem co piszecie ale jakaś konkluzja by się przydała dla szarego człeka ;)

 

Zastanawiałem się nad tym trochę i jedyna różnica na zdrowy rozum jest taka że przy strzelaniu ze sprzęgła na odpalonym silniku - silnik jest w ruchu, natomiast podczas odpalania na pych/zaciąg silnik stoi do momentu puszczenia sprzęgła. Czy w takim wypadku siły rozkładają się inaczej i jest możliwość zerwania paska .... niech dyplomowani, bo ja to samouk jestem :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak rozrząd wymienili przejechałem 100km i rozrząd się rozwalił a okazało się że nie wymienili śruby od rolki włożyli starą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi jak rozrząd wymienili przejechałem 100km i rozrząd się rozwalił a okazało się że nie wymienili śruby od rolki włożyli starą.

chyba raczej nakrętki, i jeżeli nie był naderwany gwint to ja nie widzę sensu zmiany tej nakrętki podczas wymiany rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności