Skocz do zawartości
k_piotr99

zmienia tor jazdy przy dodawaniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jest taki problem w passku b3, jadac np 80 czy 100km/h wcisne mu gaz to sciaga go w prawo, puszcze gaz jedzie w lewo. kwurzajace to bo ciagle trzeba korygowac tor jazdy. co to moze byc???poradzcie cos? dodam ze tulejki wahaczy sa nowe, swożnie wahaczy nowe, do wymiany lewa koncowka drazka kierowniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymiany lewa koncowka drazka kierowniczego i tu maż odpowiedź na pewno jedna z końcówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do wymiany lewa koncowka drazka kierowniczego

Bo jak nie to ..to ugnite sanki lub ich mocowania w podłodze....oby nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie w oponach. Ja miałem takie objawy po zimie bo dawno nie sprawdzałem ciśnienia i okazało się że to było przyczyną ściągania tak jak napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej zgnite sanki odpadaja bo pod tym wzgledem samochod jest w b. dobrym stanie. czyli mowicie ze koncówka drazka jest winna tak??? a porusze od razu inny tamet otoz samochod zmienia tor jazdy zaleznie od uksztaltowania terenu tzn ze jesli jade po zlej drodze i samochod sie przechyla to i tor jazdy sie zmienia...wina sprezyn?? cisnienie bylo sprawdzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedż na szarpaki i nie tylko przód niech sprawdzą ale też tylną belkę.

Tylne sprężyny lubią pękać u samej góry...nie widać tego od razu ale ma okrutny wpływ na prowadzenie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie objawy, o których piszesz w pierwszym poście, odpowiada różny promień zataczania po jednej i po drugiej stronie, na który wpływa kąt pochylenia koła i pochylenia osi zwrotnicy. Ten pierwszy jest regulowany. Do ustawienia geometria, oczywiście po wymianie zużytych elementów.

Pochylenie drogi też ma wpływ na ściąganie samochodu, co jest normalne. Sprawdź na środku pustej i równej drogi (linia między koła), czy ściąganie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie odczuwalem aby pochylenie drogi wplywalo na tor jazdy, a od pewnego czasu to sie zmienilo.czyli szykuje sie wymiana koncowek drozków i sprezyn oraz geometria kól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień końcówkę i będzie spoko polega to na tym że jak maż luz na końcówce drążka dodasz gazu robi się rozbiezność ,a jak puścisz gaz jest zbieżność miałem ten sam objaw ,co do nie równej drogi jedna z przyczyn myszkowania po drodze są szerokie opony i koleiny zrobione przez ciężarówki szerszy rozstaw osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony szerokie nie sa letnie 185 zimowe z przodu 175 a tyl 185, szyszkowanie mozna zauwazyc rowniez na rownej drodze

 

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak rysiek pisze z tym że po dodaniu gazu robi się zbieżność a po ujęci rozbieżność ale to pewnie miał na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny przypadek (B3 silnik RP). Objawy takie same, niestety okazało się, że pękły sanki. Nie było na nich nic widać podejrzanego do momentu kiedy urwał się wahacz. Być może u Ciebie to nic poważnego, ale polecam jak najszybciej na szarpaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do wymiany lewa koncowka drazka kierowniczego i tu maż odpowiedź na pewno jedna z końcówek

Dokładnie to.

Jak miałem u siebie wywaloną końcówkę, to powyżej 100 km/h na obwodnicy myszkował po dwóch pasach przy dodawaniu u odejmowaniu gazu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei, obstawiam tylne tuleje wahacza przedniego. Towarzyszył temu jeszcze delikatny stukot przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Miałem takie objawy w moim B4. Jednakże nie wykluczam końcówek (przypadek ze służbowego Fiata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka lat temu o myszkowaniu, poszukaj tematu. Podpowiem Ci ze do wymiany były łożyska w kolumnie mcPersona. Były w środku zardzewiałe i kolumna nie pracowała jak powinna, samochód jechal jak chciał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację w Passacie i winna była tulejka na przednim prawym wahaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując jedź na diagnostykę, szarpaki bo inaczej pół zawieszenia zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.. Miałem podobne objawy. A że nie mam dostępu do kanału zmieniłem drążki stabilizatorów i dalej nic. Potem okazało się że miałem pęknięte sanki. Na szczęście wymieniłem to na czas i jest wszystko okej. Ale jak nie zrobisz tego za wczas to portfel ci schudnie troszkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do wymiany lewa koncowka drazka kierowniczego.

To wymień tą końcówkę, następnie geometria kół do ustawienia, i wtedy napisz czy dalej ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam dla odmiany że u mnie po wymianie całego układu kierowniczego plus wahacze nie zmieniły nic,robiona była geometria i dalej ściągało przy dodawaniu gazu. okazało się że u mnie winny był przegub.rozsypał się i inaczej był przenoszony moment na lewe i prawe koło. wszystko ustało po wymianie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności