Skocz do zawartości
animalx

Co dokładnie oznacza błąd 00561 Not Reached

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szukałem,ale nie znalazłem co oznacza ten błąd- 00561 - Mixture Adaptation

15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached

w porównaniu do tego- 00561 - Mixture Adaptation

14-00 - Adaptation Limit (Add) Exceeded

Czy to jest to samo,gdzie szukać przyczyny owej usterki.Odczuwalne są drgania silnika i nierówna praca.Proszę o rady.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Szukałem,ale nie znalazłem co oznacza ten błąd- 00561 - Mixture Adaptation

15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached

w porównaniu do tego- 00561 - Mixture Adaptation

14-00 - Adaptation Limit (Add) Exceeded

Czy to jest to samo,gdzie szukać przyczyny owej usterki.Odczuwalne są drgania silnika i nierówna praca.Proszę o rady.Pozdrawiam.

SZUKAJ_KA SIĘ KŁANIAhttp://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36324&highlight=00561

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=33147&highlight=00561

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14904&highlight=00561

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4067&highlight=00561

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledze przeglądałem te tematy ale jaka jest różnica między (Add) Exceeded a Not Reached ?O co właściwie chodzi,chyba że mam jakieś zaćmienie i ni kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Koledze przeglądałem te tematy ale jaka jest różnica między (Add) Exceeded a Not Reached ?O co właściwie chodzi,chyba że mam jakieś zaćmienie i ni kojarzę.

to pierwsze to znaczy przekroczona a to drugie znaczy nie osiągnięta

odłącz aku na 15 min i odpal go niech pochodzi do nagrzania potem przejdź się nim kawałek bawiąc się gazem tak zrobisz adaptacje lub przez VAG też możesz

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem mowa jest o adaptacji przepustnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem mowa jest o adaptacji przepustnicy?
tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na vag-u adaptacje pokazuje OK i co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze na vag-u adaptacje pokazuje OK i co teraz?
a jakie poza tymi błędami wywala

i czy jak robisz adaptacje to zawsze pokazuje ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja robiona kilka razy według instrukcji lub zauważyłem,że po przejechaniu paru kilometrów sama się adoptowała i zawsze jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz dwa wyjścia albo zawalona przepustnica albo ten "sterownik elektroniczny" przy przepustnicy jest walnięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Kolega sugeruje wymianę przepustnicy?A może przepływka głupieje,bo z tego co wiem to błąd wywali dopiero jak padnie całkowicie.Brak możliwości zrobienia logów dynamicznych,ewentualność jest taka,że na zimnym silniku wartości maf wychodzą poza dopuszczalne wartości.Co o tym sądzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw przepustnicę, poszukaj nieszczelności w dolocie lub wymień przepływomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nadal borykam się z tym problemem,wyraźnie słyszę syk pod maska przy energicznym dodaniu gazu,ale wszystko posprawdzałem,przychodzi mi na myśl uszczelka pod kolektorem ssącym,czy taka opcja wchodzi w rachubę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,8 ADR czyli bez turbo. Od 2 lat mam ten sam błąd. Adaptacja dobrze robiona, przepustnica też czyszczona i dalej to samo. Już to olałem bo po za błędem nic się nie dzieje złego. PS. syk też mam ale to chyba tak ma być. W końcu silnik zasysa powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź a co myślą inni koledzy.

Pytam,ponieważ słyszałem,że żadnego syku w 1.8t nie powinno być a ja nadal borykam się z tym problemem.

Edytowane przez animalx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też ten błąd pokazywał się co jakiś czas szczególnie po przeciągnięciu do 5-6 tyś. obr. Auto ostatnio jak było zimne to szarpało, nierówno pracował silnik i było słychać strzelanie jakieś.Męczyłem się z tym jakieś 3 lata była zmieniana sonda czyszczona przepływka wymienione swiece kable wn i robiona adaptacja naście razy. Więc zaryzykowałem i wymieniłem przepływomierz (koszt w aso 546 pln po oddaniu starej części .

1124 , bez oddania) i to było to. Normalnie nie to auto, zapala normalnie nie przerywa i w końcu ma moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej sytuacji przepływomierz kosztuje mniej więcej tyle samo ale nie mam opcji zdania starego więc kupić na chybił trafił raczej się nie opłaca.Pisałem kiedyś na forum o ewentualną podmiankę z kimś kto takowy posiada lecz bez skutku.Po logach wydaje się być z nim wszystko ok przewody gumowe posprawdzane,żadnych dziur,któryś z kolegów podał mi instrukcje na test z diodą ale mam podłużną wtyczkę i za bardzo nie wiedziałem jak ją wpiąć.Żadnych innych błędów nie mam a moje AEB jest ciężkie do diagnozy,może ubogie do diagnozy Vag,czekam więc na kolegów jakieś podpowiedzi i tyle co mogę zrobić.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przypomnę nadal o swoim problemie,czy ktokolwiek ma jakieś inne porady dla mnie?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności