Skocz do zawartości
lepper

Kontrolka ladowania passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

niestety i u mnie się jest mały problem. W Pasku b5 AFN mam dosyć nietypowy dylemat, a nie znalazłem nigdzie podobnego na forum dlatego piszę.

Otóż, zaraz po uruchomieniu silnika , niezależnie czy cziepły, czy zimny świeci kontrolka ładowania . I Świeci tak mniej więcej dopóki obroty nie przekroczą okolo 2100/min . Gdy już owa kontrolka zgaśnie, to i na wolnych obrotach, i w całym ich zakresie ładowanie jest prawidłowe. Wymieniłem nawet regulator napięcia, ale bez zmain. Alternator BOSCHA. Przeszkadza mi to, gdyż coraz częściej auto nie zapali po dniu stania, a nawet po 5 minutach, bo aku zaraz robi "uuu" i nawet nie obróci. Jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż, zaraz po uruchomieniu silnika , niezależnie czy cziepły, czy zimny świeci kontrolka ładowania . I Świeci tak mniej więcej dopóki obroty nie przekroczą okolo 2100/min . Gdy już owa kontrolka zgaśnie, to i na wolnych obrotach, i w całym ich zakresie ładowanie jest prawidłowe

 

Ja też tak miałem przez jakieś dwa miesiące a potem umarł altek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem właśnie u elektryka, twierdzi że alternator dobry, żadnych nieprawidłowości nie zauważył. Byłem z samym alternatorem, bez auta. Twierdzi że to jakiś alternator starego typu, nie dedykowany do tego auta. Ok, ale czemu różnie bywa z tym ładowaniem ?! Jak było -29 to po dwóch dniach zapalił, a teraz przy -3 nie dał rady . Gość proponuje, żeby wsadzić jakąś dodatkową diodę, czy żarówkę już nie pamiętam tam gdzieś między kablami. Przez to ma niby kontrolka gasnąć. Ale czy ładowanie będzie?? Nie widzą mi się takie półśrodki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie akumulator się kończy ewentualinie jest rozładowany, sprawdź jakie napięcie jest przed jak i po odpaleniu samochodu, wartości znajdziesz na forum.Te pojazdy mają tak że nawet rozładowany akumulator jest przyczyną świecena się kontrolki ładowanie i nie tylko.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź "sprzegiełko" na alternatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz po odpaleniu auta napięcie to jakieś niecałe 12V, natomiast gdy auto już przegazuję tak że kontrolka zgaśnie, to wtedy jakieś 14,3 .

Założyłem nawet na próbę alternator od Paska 90 KM (AHU) , i sytuacja nie ustąpiła - jedyna różnica to to , że kontrolka gaśnie wcześniej bo przy jakichś 1600 obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należałoby raczej sprawdzić stan śrub mocujących i przewodów, bo być może w zależności od temperatury, nie ma gdzies odpowiedniego styku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka gaśnie dopiero podczas gdy alternator zaczyna ładować.Stawiam na płytkę regulatora-j.w Danio napisał.Jest to bardzo możliwe,ale powinno działać odwrotnie ;)

Wszystkomoże zależeć także od wilgotności powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Maciej 77 wyżej napisał sprawdz sprzęgiełko alternatora u mnie było podobnie zapalała się kontrolna po odpaleniu i podczas jazdy aż wkońcu sprzęgiełko mi się rozsypało podczas jazdy spadł pasek i wykrzywił napinacz czego wfektem było brak wspomagania i brak ładowania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurek123

witam ja mam podobny problem z ladowaniem padł mi regulator napiecia kupiłem nowy zamontowałem i bez echa jak przekręcam stacyjke to nawet kontrolka od ladowania nie swieci ,odpalam silnik ładowania brak ,jaki moze byc powód? dodam jeszcze ze jak spowrotem zamontowalem stary regulator to oczywiscie kontrolka swieci po przekreceniu kluczyka ale ładowania nie ma

Edytowane przez jurek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po odpięciu przewodów od alternatora (możesz zostawić ten gruby) kontrolka powinna zgasnąć - ona jest zasilana z licznika, a masę ma na alternatorze, gdy alternator ładuje, na przewodzie pojawia się +12 zamiast masy i kontrolka gaśnie. Sprawdź najpierw czy kontrolka gaśnie po wypięciu tych dwóch przewodów od alternatora - jeśli nie, to przewód ma gdzieś zwarcie z masą. Jeśli gaśnie, napisz, powiemy co dalej.

 

Witam po dluzszej przerwie, problemu do tej pory nie rozwiazalem. Zrobilem jak kolega wyzej prosil, odpialem przewod od alternatora na zapalonym silniku ale kontrolka nie zgasla, nie mam pojecia co jest nie tak.

 

Jezeli ktos wie jaka jest przyczyna to prosze o pomoc.

Dodam tylko ze stalo sie to w momencie gdy nawalil regulator napiecia, wymienilem wtedy regulator (jakis chinski zamiennik chyba to byl) ale kontrolka dalej swiecila. Postanowilem jeszcze wymienic diody alternatora (nie wiem jakiej firmy bo zrobil mi to ojciec kupil i zamontowal) i kontrolka dalej swieci.

pozdrawiam

Edytowane przez lepper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli odpiąłeś przewody od alternatora,przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku a kontrolka nadal świeci, to znaczy że przewód idący do kontrolki ma gdzieś zwarcie, gdzieś go "masuje". Po włączeniu zapłonu, kontrolka dostaje zasilanie i masuje go na altku, więc nie powinna się świecić. Sprawdź i napisz, czy na pewno świeci się po odłączeniu przewodów od altka i włączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jeżeli odpiąłeś przewody od alternatora,przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku a kontrolka nadal świeci, to znaczy że przewód idący do kontrolki ma gdzieś zwarcie, gdzieś go "masuje". Po włączeniu zapłonu, kontrolka dostaje zasilanie i masuje go na altku, więc nie powinna się świecić. Sprawdź i napisz, czy na pewno świeci się po odłączeniu przewodów od altka i włączeniu zapłonu.

 

sprawdzilem dzisiaj, kontrolka nadal swieci przy wlaczonym zaplonie a wylaczonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze ktos, posprawdzalem wszystko jak prosiliscie.

 

pozdrawiam Lepper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam ci pomóc? Napisałem że prawdopodobnie przewód od kontrolki do altka ma zwarcie, skoro kontrolka świeci mimo odpięcia przewodu. Sprawdż ten przewód, może gdzieś po drodze sie przetarł, może gdieś dotyka masy, może instalacja jest nieorginalna. Weź miernik i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny6

Witam może mi powiecie głownie rano i jak jest mokro albo chłodno po zapaleniu silnika pali się kontrolka akumulatora bo zgaszeniu i ponownym zapaleniu już jest dobrze co to może być ??? :blink będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to (?);

Passat B5 1998 AHH 1,9TDI 90KM.

- pali się kontrolka akumulatora/brak ładowania (zgaśnie od czasu do czasu, na chwilę)

- prąd akumulatora ciut więcej jak 12V

- ładowanie na włączonym silniku 14,20V - niezależnie od tego czy kontrolka pali się czy nie - prąd ładowania taki sam (mierzone przy akumulatorze).

- ruszanie kablami nic nie pomaga.

 

Ciekawostka alternator ma 11 miesięcy. Kupiłem regenerowany w Polstarterze, gdzie odesłałem go przed 2 miesiącami bo padły łożyska. Po tym działało wszytko OK, ładowanie zaświeciło się kilka dni temu. Przez ostatni rok auto dziennie jeździ 100KM dziennie.

HELP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Jakie napięcie powinno być na zacisku D+ (silnik nie pracuje)? Idealnie, może ktoś wie jaki prąd wpływa wtedy przez D+ do alternatora? Czy czyste, długotrwałe zwarcie niebieskiego przewodu do masy uszkadza układ zasilający w zegarach? Bo jak mniemam niebieski kabel D+ kończy się w panelu zegarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po wymianie sprzęgła kontrolka świeci cały czas. na aku podczas pracy silnika 14.2V

Co robić ???

Mechanik chce wyjmować alternator a ja wątpie że to jest potrzebne.....

Jakieś propozycje macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności